Sobota 28. ledna 2023, svátek má Otýlie
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Sobota 28. ledna 2023 Otýlie
Připravujeme online reportáž

Oscar 2010

Slavnostní ceremoniál komentují Mirka a Tereza Spáčilovy

LOS ANGELES, Kodak Theatre
17:03
06:52
06:31
Redakce iDNES.cz děkuje všem statečným filmovým fanouškům, kteří on-line sledovali dění do brzkých ranních hodin. Letošní Oscary jsou za námi. Těšíme se, že se sejdeme u dalšího ročníku. Dobrou noc těm, kteří nemusí vstávat. A hodně sil těm, na něž čeká klasické pondělí.
06:23
Tereza
TEREZA: Roztančené Oscary Hugha Jackmana byly sice zábavnější než ty dnešní "korektní", ale zase v nich konečně o něco šlo: Detektivka, kde vrah není zahradník, je ideální žánr pro březnové noci. Z Kathryn a jejího skromného vítězství nad neskromným Avatarem se upřímně raduji a smiřuje mě to i s tím, že nezvítězil mému srdci bližší pixarovský animák Vzhůru do oblak.
06:10
Projev
"Nebyla bych tu nebýt Marka Boala, který napsal odvážný scénář. Tahle cena opravdu patří lidem na frontě. Nejen těm v uniformě, ale i těm, kteří zachraňují. Jsou tu pro nás a my pro ně," dodala Bigelowová, když přebírala sošku nejcenější.
06:01
Vítěz
Ze scény ani nemusela odcházet. Smrt čeká všude je i absolutním vítězem.
05:56
Projev
"Je to životní okamžik. Je výtečné stát mezi tolika filmaři, které tak obdivuji. Opakuji, tohle je životní okamžik. Tuhle cenu věnuji všem lidem v armádě, kteří riskují svůj život," řekla režisérka.
05:55
Mirka
MIRKA: Tak přece jen zase jednou porazil David Goliáše, to je vždycky dojemné. Ale ten hlavní vzkaz večera patří českým komentátorům přenosu - kluci, nechcete příště takhle komentovat i České lvy? Bylo by to konečně k vydržení. Vážně, klobouk dolů, a dobrou noc těm, co si to můžou dovolit.
05:55
Cameron už svou bývalou ženu nemůže dohnat.
05:55
Historie Oscarů se přepisuje, poprvé vítězí žena-režisérka.
05:55
Vítěz
Vítězí Kathryn Bigelowová.
05:54
A je tu nejlepší režie.
05:50
Tereza
TEREZA: Jsme o rekord (Bullockové) bohatší, ale radši bych byla o rekord (Streepové) chudší. Nebohá skvělá Meryl bude muset nejspíš v příštím roce poslouchat, jaká že je velká smolařka. Takže, Meryl, smolařka možná, ale toho Oscara už jsi pro mne dostala.
05:51
Projev
"Opravdu jsem si to zasloužila? Nebo jsem vás utahala? Se svými soupeřkami se o svou cenu dělím. Carey (Carey Mulliganová, nominace za školu života), jsi tak talentovaná, až se mi z toho dělá špatně," řekla Bullocková v dlouhé řeči.
05:49

Je to první herečka, která během jednoho víkendu získala Oscara za film The Blind Side i Zlatou malinu, oscarovou anticenu, za účinkování v snímku All About Steve.

  • Sandra Bullock na 82. udílení filmových Oscarů

    Sandra Bullock na 82. udílení filmových Oscarů / Autor: AP

05:47
Vítěz
V kategorii nejlepších hereček boduje Sandra Bullocková.
05:40
A stále není rozhodnuto. Stav Avatar - Smrt čeká všude je 3:4. Pokud Cameron uspěje v posledních dvou zmíněných sekcích, exmanželku porazí.
05:38
Zbývají poslední tři kategorie: nejlepší herečka v hlavní roli, režie a film roku.
05:35
Tereza
TEREZA: A Jeff mluví a mluví. A mluví. Zbyde mu něco do zákulisí? Jako country zpěvák v Crazy Heart je božský, ale to Clooney v oblacích také. A ještě by určitě mluvil stručně. P.S.: Příští rok si to s Jeffem možná zopakujeme, chystaný western bratrů Coenů s názvem True Grit už nyní odborníci tipují na horkého favorita Oscarů 2011.

Nepřehlédněte

- VÍTĚZOVÉ KATEGORIÍ:

- Film roku: Smrt čeká všude
- Anim. film: Vzhůru do oblak
- Režie: Kathryn Bigelowová (Smrt čeká všude)
- Herec v hl. roli: Jeff Bridges (Crazy Heart)
- Herečka v hl. roli:
- Herec ve vedl. roli: Christoph Waltz (Hanebný pancharti)
- Herečka ve vedl. roli: Mo'nique (Precious: Based on the Novel Push by Sapphire)
- Adap. scénář: Geoffrey Fletcher (Precious: Based on the Novel Push by Sapphire)
- Původní scénář: Mark Boal (Smrt čeká všude)