Diskuse k článku

Viewegh aneb Rozhořčení cituplného muže

Román Lekce tvůrčího psaní je – spolu s knihou Názory na vraždu – nejtenčím Vieweghovým románem; padne v něm i zmínka, že jde o novelu. Ale na tento žánr má Lekce tvůrčího psaní přece jen širší časový záběr, děj není dramaticky vystupňován, ani neobsahuje bod obratu.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

RaPel

Kritici
Ani se Vieweghovi nedivím, že má na kritiky pifku (něco jako Zeman na novináře ;-). Docela mě překvapuje, kolik energie tito lidé věnují tomu, aby na čemkoliv našli něco špatného. Zdá se mi, že často používají přímou úměru - čím to má větší komerční úspěch, tím víc to musíme zepsut. Trochu mi to připomíná jednu diskusi v rádiu, kdy Hutka (?) prohlásil, že ať je to jak chce, ještě nikdy se v Česku nežilo tak dobře. Zavolala mu spousta lidí, kteří taky vyvíjeli neskutečné úsilí, jak interpretovat termín "žít dobře", aby se ukázalo, že je jim vlastně strašně špatně :-D) Proto mám rád Baldýnského, který i bezduché střílečky a stupidní horory dokáže pochválit, že jsou to prostě střlečky nebo horory, takže ty, kteří jsou na střílečku nebo na horor budou spokojeni. A mám radost z runriky U vytržení v Reflexu. To si myslím, že by měli kritici dělat. Upozorňovat na zajímavé a dobré věci, kterých si málokdo všimne. Myslím, že většina lidí sračku pozná, i když se na ni z nějakého důvodu rád
0/0
3.5.2005 11:28

Jelizaveta

Re: Kritici
Myslím, že pan Chuchma se nevyjádřil jenom negativně, i něco dobrého tam našel a rozhodně by se mu nemělo vytýkat to,  že poukázal na něco, co se mu na tom nelíbilo. A ani se mu nedivím, Viewegh nemá mohutně kvalitní knížky.. jak říkala profesorka mojí kamarádky: ,,Je to plážové čtivo, nevadí, když se tam kousek smáčí a nejde přečíst."
0/0
14.5.2005 21:20

Najdete na iDNES.cz