Sexy Claudia a pár dalších životů

  14:40aktualizováno  14:40
Životopisy slavných osobností patří k nejoblíbenějším literárním žánrům. Je-li se navíc v obrazové příloze na co dívat, potěšení je dvojnásobné.

Claudia Cardinalová | foto: archiv

Knižní tipy iDNES.cz
Předcházející knižní tipy najdete zde

Claudia Cardinalová & Anna Maria Moriová: JÁ, CLAUDIA, TY, CLAUDIE
Já, Claudia, ty, ClaudieJeden ze zásadních sex symbolů druhé poloviny dvacátého století prostřednictvím novinářky Moriové vzpomíná na svůj barvitý život. Ať je v jejím vyprávění tu více, tu méně sentimentu, vždy jde o příběh herečky, která se dlouhou dobu a nakonec úspěšně snažila nalézt sama sebe. Výčet jejích rolí i uměleckých spolupracovníků je fascinující a vyprávění o světě za i před kamerou je příspěvkem k dějinám filmu minulého století.
Vydal: Albatros. Kategorie: Životopisy

Robert Lomas: VIDĚNÍ V TEMNOTÁCH
Vidění v temnotáchS knihami o svobodném zednářství se v poslední době doslova roztrhl pytel - možná i v souvislosti s přiznaným zednářstvím ministra kultury Štěpánka. Robert Lomas, v "civilu" přírodovědec, je přesvědčeným zednářem a odkrývá tak před čtenářem tajemství společenství z výhradně pozitivního hlediska. Hovoří ohistorii zednářů o jejich rituálech i o jejich vlivu na morálku zasvěcených osob.
Vydal: BB/art. Kategorie: Literatura faktu

Ondřej Sekora: FERDA MRAVENEC
Ferda MravenecVelkoformátové leporelo z tvrdého kartonu v prvním vydání připomíná nejmenším čtenářům klasické postavy Ferdy, brouka Pytlíka a Berušky. Nevypráví souvislý příběh: knížka nese podtitul Zábavné úkoly pro nejmenší. Jednoduché úlohy pomáhají rozvíjet dětskou slovní zásobu, jejich logické myšlení a učí udržet pozornost.
Vydal: Fragment. Kategorie: Pro děti

Daniela Kapitáňová: AŤ TO ZŮSTANE V RODINĚ
Ať to zůstane v rodině!Autorka slovenského bestselleru Samko Tále: Kniha o hřbitově přichází se svéráznou detektivkou, které nechybí humor ani fantazie. Autorka pracuje především s logikou a vtipem, dnes moderní záplavy krve, typické pro současné krimithrillery, jsou jí cizí. Nabízí spíše klasickou detektivku "staré školy".
Vydal: Host. Kategorie: Krimi

Marek Ždánský, Pavel Potkány, Jana Murasová: MOJA - PŘÍBĚH GORILÍ SLEČNY
Moja - Příběh gorilí slečnyPříběh narození a prvních krůčků gorilího mláděte Moji, narozené v prosinci 2004, sledovala velká část českého národa mimo jiné i prostřednictvím rozhlasových a televizních přenosů. Nebývalou událost zachycuje textově i fotograficky kniha, vycházející z deníku ošetřovatele Marka Ždánského. Výtěžek z knihy bude věnován na ochranu goril žijících ve volné přírodě.
Vydal: Argo. Kategorie: Příroda

Michal Ptáček: LEXIKON ZAJÍMAVÝCH ZBYTEČNOSTÍ
Lexikon zajímavých zbytečnostíZa kolik dolarů prodali Indiáni holandskému osadníkovi ostrov Manhattan? Na čem ležel psací stroj autora Saturnina Zdeňka Jirotky? Který římský císař zavedl daň z veřejných záchodků? Tyto a spoustu dalších "informací, které musíte vědět, aniž to kdy budete potřebovat", najdete v tomto lexikonu pěkně podle abecedy. Avšak pozor: mezi zprávami, které budí úsměv na tváři, prosákne i spousta seriózních informací...
Vydal: Albatros. Kategorie: Encyklopedie

Walter Wangerin: JEŽÍŠ
JežíšVelmi čtivý román z pera amerického spisovatele a teologa vypráví tentýž příběh, který známe z evangelií, je však uchopen ryze beletristicky, jako vyprávění o pozoruhodném charismatickém člověku, svádějícím boje s cizí nadvládou i sebou samým. Důvěrně známý příběh autor rozprostírá jako fascinující dějově bohatou fresku se silným duchovním obsahem.
Vydal: Knižní klub. Kategorie: Beletrie

Tom Reiss: ORIENTALISTA
OrientalistaNeuvěřitelný život Lva Nussimbauma, původem Žida z Baku, který sám ze sebe udělal muslimského knížete a pod jmény Essad Bej a Kurban Said sklízel literární úspěchy po celé fašistické Evropě, bohatě se oženil a měl se stát oficiálním životopiscem Mussoliniho, skončil v domácím vězení na útesu Amalfi. Pětiletou historickou mravenčí prací Toma Raisse vypodložený životopis se čte jedním dechem.
Vydal: BB/art. Kategorie: Životopisy

Vincenc Furch: SÉPIOVÉ MALBY
Sépiové malbyDnes neprávem pozapomenutý předčasně Vincenc Furch je považován za prvního opravdového moravského básníka, jeho poezie od prvního vydání v roce 1874 vyšla jen ve dvou dalších výborech. Furch přitom patřil k idolům Františka Halase i Františka Hrubína, sám částečně navazuje na máchovskou linii české literatury. Včetně předčasného úmrtí.
Vydal: Dokořán. Kategorie: Poezie

Josef Dvořák a Marie Formáčková: VZPOMÍNÁNÍ
VzpomínáníPopulární herec překvapivě velký prostor svého Vzpomínání věnuje dětství a mládí dávno předtím, než se stal jednou  ze semaforských a posléze i filmových a televizních hvězd. Jeho vzpomínky jsou vesměs laskavé, pochopitelně, že většinu z nich tvoří typické "historky z natáčení", jinak by to ani u herce Dvořákova druhu být nemohlo. Jeho fanoušci si bezpochyby přijdou na své.
Vydal: Nakladatelství XYZ. Kategorie: Životopisy

Oldřich Rajsigl: ZEPTEJTE SE KARET
Zeptejte se karetPříručka pro ty, kteří věří, že se o svém osudu mohou dozvědět z "čertových obrázků". Zkušený věštec v tématicky dělených kapitolách (např. Láska, sex, těhotenství, porod nebo Peníze, částky, investive, majetek, obchody) vysvětluje postupy předpovídání na základě konkrétních karetních kombinací. Kniha je ryze praktickým pomocníkem, "omáčku" okolo si je třeba nalézt v jiných - třeba i Rajsiglových - knihách.
Vydal: Mladá fronta. Kategorie: Příručky

Autoři:

Nejčtenější

Poprvé v bondovce bude agentem 007 žena, černošská herečka Lashana Lynchová

Britská herečka Lashana Lynchová ve filmu Captain Marvel

Novým tajným agentem s označením 007 bude po Danielu Craigovi poprvé v dějinách bondovek žena a černoška, britská...

Oldřich Kaiser prodělal infarkt. Skončil na jednotce intenzivní péče

Oldřich Kaiser (1. března 2017)

Herec Oldřich Kaiser (64) skončil po prodělaném infarktu myokardu na jednotce intenzivní péče v jedné z pražských...

Hudební kalendář 2019: Největší letní festivaly v Česku

Rock for People 2018

Festivalová sezona začala letos brzy. Po celé republice od května do září probíhají desítky hudebních přehlídek, které...

KOMENTÁŘ: Mizerných dvě stě tisíc korun je dělí od nesmrtelnosti

Moderátor Marek Eben uvedl 29. června 2019 zrestaurovaný film Spalovač mrtvol...

Seznam je to úctyhodný a zároveň smutný. Úctyhodný, protože obsahuje jména našich velkých filmařských mistrů; smutný,...

RECENZE: Rammstein zapálili i kočárek. Jen kdyby to mohl každý vidět

Rammstein 16. července 2019 v pražské Eden Areně

Skalní fanoušci Rammstein budou nejspíš přísahat, že jejich úterní koncert v pražském Edenu byl skvělý a ze svého...

Další z rubriky

RECENZE: Michel Houellebecq píše o lásce, překvapivě nejen k penisu

Spisovatel Michel Houellebecq

Tentokrát se francouzský spisovatel Michel Houellebecq nemusel skrývat, přesto tak, alespoň před novináři, po lednovém...

Věř, věř, brzy padnou. Druzí Američtí bohové nadále stupňují napětí

Ukázka z druhé komiksové knihy Američtí bohové

V češtině vychází druhý soubor komiksového zpracování Amerických bohů. Jeden z nejlepších příběhů Neila Gaimana ve...

RECENZE: Akce střídá akci. Hrdinný Pérák zasáhl cíl

Z komiksu Pérák: Oko budoucnosti

Legendárního Péráka je poslední dobou všude plno. Nyní je k mání komiksové album s titulem „Pérák: Oko budoucnosti“...

NÁZORY: Jaké léky pro děti vzít na dovolenou?
NÁZORY: Jaké léky pro děti vzít na dovolenou?

Jaké léky s sebou berete na dovolenou pro děti?

Najdete na iDNES.cz