Diskuse k článku

Potterománie sílí, papež nemá čaroděje rád

Šestý díl Harryho Pottera ještě nevyšel a už láme rekordy. S mánií okolo knihy s podtitulem Princ dvojí krve se dostal na přetřes i vztah papeže Benedikta XVI. k čarodějnickému učni.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

KOENZYM

Kamarádi, vykašlete se na Harryho!
pojeďte s náma radši příští rok ve freakfest!!!
vždyť i vostrou muzikou se dá chválit :-), i když člověk nemusí někdy porozumět textu, stačí se zaposlouchat do silnejch zvuků chvějících se strun kytárek a řach paliček a modlit se, vzdávat chválu tátoj. není nic krásnějšího a náš táta prostě nemá chybu, kdykoli a kdokoli si s nim může pokecat a svěřit se mu se svejma problémama, starostma, věcma, kerý ho trápěj, z kerejch má radost a on už podle svý vůle bude vědět v čem tě nechat plavat a v čem pomoct. nemůžeš spolíhat na to, že o vše co žádáš, budeš mít. v tom je právě táta hustej :-), že nejsme rozmazlený a umíme čekat nebo si poradit sami (i když to někdy pořádně naštve, ale to se časem vošéfuje a je to dobře!).
 
Bůh je prostě takovej squělej typan!!!
0/0
16.7.2005 1:03

rasta_vesta

Re: Kamarádi, vykašlete se na Harryho!
hele a dovolil ti takovy typovani milchama  
0/0
16.7.2005 1:15

KOENZYM

Re: Re: Kamarádi, vykašlete se na Harryho!
Milchama není můj táta!
0/0
16.7.2005 7:22

dewey

!!!
Hlavně by se mělo rozlišit, že šlo o soukromý dopis, který byl zveřejněn, takže to není žádná promluva do duše všeho křesťanstva.
A i kdyby to bylo veřejné poslání, je třeba pochopit, že papež jako zástupce celé církevní instituce musí hájit katolické principy, což chápu, i když mi to leckdy přijde značně přepjaté. Stačilo by, kdyby HP označil pravým slovem "všudemožně opsaný BRAK..."
0/0
16.7.2005 0:04

Obraceč kalendáře

....
 ... nemůžu najít dostatečně vytlemenýho smajlíka, další důkaz debility věřících fanatiků.....
0/0
15.7.2005 13:00

Blijko

-
0/0
15.7.2005 12:54

Maxx-IP

Příběhy z pera ANGLICKÉ spisovatelky J.K. Rowlingové...
V článku se hovoří o působení příběhů Harryho Pottera a prodeji knih na trhu ve Velké Británii a USA. Tedy v zemích, kde katolická církev má jen omezenou působnost. Tak proč jim do toho kecá papež? 
0/0
15.7.2005 10:01

GhorX

.
Citace odjinud : "Tato publicistka (G.K.) píše do katolických novin, že prý Harry Potter přinesl do dětských pokojů magii a ta ničí křesťanské hodnoty v rodině. Mladí čtenáři ztrácejí čtením HP rozlišovací schopnost mezi dobrem a zlem. Kvalita lásky v potterovském světě neexistuje a je nedosažitelná. Knihy prý přinášejí mladým čtenářům inspiraci pro marné snění a strach, když se vrátí opět do skutečného světa." - seznam jejích argumentů je zde (německy): http://www.gabriele-kuby.de/harry_potter.html
0/0
15.7.2005 9:28

kill7

.,.
papež s celou svou církví je v dnešní době dost směšnej
0/0
15.7.2005 9:13

jules_w

Re: .,.
no hlavně reaguje na každou pí*ovinu,místo toho,aby si šel po svém a dělal co se patří.Ve třetím světě je práce dost,ale my radši kecáme,co,pane papež???A s tím o dětech:je jasné,že je lepší si je podchytit pro církev v co nejnižším věku,jsou pak poněkud ovladatelnější...a propós,was ist das,reálny sfět??
0/0
15.7.2005 9:51

kill7

Re: Re: .,.
třetí svět radši at nechá na pokoji, stačí to co tam předvádí ohledně kondomů
0/0
15.7.2005 10:06

jules_w

Re: Re: Re: .,.
ostatně ať raději nechá na pokoji celej svět,stejně nic nedělá a jen buzeruje...
0/0
15.7.2005 10:12

Libor76

He he
Co mě zaujalo na konci: Američané, nuceni koupit každému dítěti jednu knížku... To mě pobavilo A k papeži: kde se dají přečíst ty důvody, proč Potter ne? Ten, co tu zazněl, by platil v případě "ne pro malé děti", bo ty by měly číst max. pohádky, ve kterých je dobro a zlo jasně odlišeno. Potter je jinak fajn knížka (já teda viděl jen filmy), ale spíš pro starší.
0/0
15.7.2005 7:11

Dan 1

Inkvizitor Ratzinger
je ještě blbější, než jsem si myslel. Připomíná mi toho českého kněze, který protestoval proti tomu, aby na Mikuláše chodili čerti. Nebo svatého P. Mertu, který ostře odsoudil diskotéky, společnou tělesnou výchovu a mezitím kupoval spodní prádlo, které mu dvanáctileté žákyně musely předvádět.
0/0
14.7.2005 15:49

Tygrrrrrrrrr

JKRowling
neni anglicanka, ale Skotka!!!!!!
0/0
14.7.2005 15:42

mozkovna

Re: JKRowling
Obavam se, ze to je redaktorum zde zhola ukradene. Stejne jako je Britum ukradene, jestli Cesi pochazeji z Ceska nebo Cecenska, protoze rozdil v konecnem dusledku (s ohledem na politickou i spolecensko-moralni uroven v zemi) v tom stejne neni.
0/0
15.7.2005 5:43

veeger_x

Ať si Svatý otec políbí šos..
Hluboký dopad na rozklad křesťanství má v první řadě zkostnatělost, alibismus, pýcha, strach a netolerance církve a náboženských komunit všeobecně, které si činí patent na rozum a tím od sebe oddělují milióny lidí, kteří by jinak mohli žít v klidu a spolu. Kdoví, jaký by dnes měli asi muslimové vztah k západnímu světu, kdyby se před staletími Křižáci nesnažili obracet jejich svět na "pravou víru".. Nevěřím, ale o to více doufám, že jestliže měl někdo to skutečné vnitřní tušení o věcech mezi nebem a zemí, pak to byl William Blake..
0/0
14.7.2005 15:31

karoten

Dnešní papež je ortodoxní strážce víry
nechtějte po něm aby ve svém věku měnil názor.
My, kteří jsme četli a hlavně sami máme děti, v té knize vidíme dobro a zlo dost jasně. Není lepší kniha o tom, jak to v životě chodí, a přitom aby děti dobrovolně četly....v podstatě politickej román
0/0
14.7.2005 14:52

jdobry

Papez nema rad lidi
No tenhle papez nema rad lidi. Vlast pokud jsou v oblasti velkeho rozsireni AIDS a nemaji kulturni zabrany v oblasti s_u protoze je na pravou viru obratily misionari predevcirem. A tomu ze HP knihy neoddeluji dobro od zla? To jsem se zasmal. Dokonce dokumentuji, ze se spousta lidi pretvaruje. To je zasluha ukazat tu pretvarku (Ronova Prasivka) nebo vnitrni rozpor (Snape).
0/0
14.7.2005 14:04

Libor76

Re: Papez nema rad lidi
ADIS komentovat nebudu, k HP: to, že jsou skvěle vykresleny charaktery a ukázané, že názor, udělaný z prvního pohledu nemusí být správný (Snape v prvním díle, např.) to je super, ale ne pro malé děti (nevím - do 5 let asi?). Říkám, chtěl bych vidět originál toho prohlášení proti HP, jestli to zase někdo nepřekroutil. Vidím to spíš tak, že se HP propaguje jako vhodný i pro nejmenší děti a proti tomu se ohradili. Jinak by museli být proti všem pohádkám a to je samozřejmě blbost.
0/0
15.7.2005 7:14

jdobry

Re: Re: Papez nema rad lidi
Je pravda, ze to pro 5-ti lete dite neni. To ze nazor udelany z prvniho pohledu nemusi byt zpravny je zlocin detem tajit. MUZE BYT pro deti zivotne dulezite nenechat se odvezt tim "prijemnym panem" do nejakeho pedofilniho kutlochu.
0/0
15.7.2005 8:37

Najdete na iDNES.cz