Komiks podle filmu Sedm dorazil do Česka, vyjde v sedmi podobách

  17:16aktualizováno  17:16
Fanoušky komiksu a obdivovatele práce režiséra Davida Finchera čeká překvapení snů. Ve čtvrtek 19. listopadu se totiž na pulty českých knihkupectví dostává komiksová podoba slavného thrilleru. Připravena je dokonce i speciální edice se sedmi "hříšnými" obálkami za 777 korun.

Obálka komiksové knihy inspirované kultovním thrillerem Sedm. | foto: Comics Centrum

Sedm tvůrčích týmů vytvořilo sedm příběhů na motivy jednotlivých hříchů. Kniha nyní vychází v Česku jako v první z neanglicky mluvících zemí.

"Práce na překladu trvala rok, vkládat české texty do mnoha políček obrázků bylo velmi náročné," říká ke knize Margareta Vojtková za nakladatele Comics Centrum.

Film Sedm z roku 1995 vypráví o honu na masového vraha, který trestá společnost prostřednictvím mordů upomínajících právě na sedmero smrtelných hříchů. Obžerství, lakotu, lenost, smilstvo, pýchu, závist a hněv se rozhodl potrestat člověk známý jako John Doe. (Jméno John Doe se v anglicky mluvících zemích používá jako označení pro neznámého).

Z filmu Sedm

Snímek se stal jednou z ikon žánru mysteriózních dramat, charakterizuje ho precizní práce s atmosférou, komplikovaný scénář, brutální gradace a obsazení hereckých hvězd Brada Pitta, Morgana Freemana, Kevina Spaceyho a Gwyneth Paltrowové.

Tvůrci komiksu dostali podle Vojtkové nápad na převedení filmu do knižní podoby brzy po uvedení snímku do kin. Titul nazvaný SE7VEN však začal vycházet v USA až na podzim roku 2006 - tradičně v sešitech na pokračování. Knižně pak sebrané sešity vyšly v prosinci 2007. V češtině knížka nyní vychází jako SE7DM.

Sedm hříchů, sedm obálek

Projekt koordinovali výtvarník David Seidman a scenárista Mike Kalvoda, kteří do každého příběhu vytvořili několik stránek z deníků Johna Doea.

Vznikla mozaika příběhů dokreslujících svět filmu Sedm, která se snaží čtenáře dostat do hlavy sériového vraha a sledovat jeho život, vzpomínky a činy. Podle nakladatele kniha není komiksovým zpracováním filmu, ale rozvedením jeho motivů.

Převedení do jiného jazyka bylo podle nakladatele velmi náročné. Součástí komiksu jsou i stránky z deníku Johna Doea, vytvořené jako spontánní koláže textů, symbolů a fotografií. Tyto stránky bylo třeba z velké části celé znovu ručně vyrobit.

Knihu přeložil David Záleský a vychází 19. listopadu v brožované vazbě za 389 korun a pevné vazbě s přebalem za 777 korun. Pevná vazba bude mít sedm různých přebalů s motivy jednotlivých hříchů a v každé variantě vyjde jen 77 kusů. Zájemci o limitované série si je mohou začít objednávat 17.listopadu od 12:00 na internetové adrese Comics Centra.

Autoři: ,

Nejčtenější

Přetočte poslední řadu Hry o trůny, žádají v petici statisíce fanoušků

Záběr z předposledního dílu seriálu Hra o trůny

Více než sedm set tisíc lidí z celého světa už podepsalo petici, která žádá producenty seriálu Hra o trůny, aby právě...

POSLEDNÍ DOJMY: Seriál Hra o trůny skončil. Jak, to už není důležité

Z finále seriálu Hra o trůny

Představa, že ve stejném okamžiku miliony lidí na celé světě zklamaně vyhrkly: „A to má být všechno?!“, je svým...

GLOSA: Leoš Mareš na koncert v O2 areně přivedl i Freddieho Mercuryho

Leoš Mareš 16. května 2019 v pražské O2 areně

Po roce je Leoš Mareš opět v O2 areně. Ve čtvrtek v Praze absolvoval první ze série tří koncertů. Měl vyprodáno a...

Eurovizi vyhrál favorizovaný Nizozemec, Lake Malawi skončili jedenáctí

Duncan Laurence z Nizozemska ve finále Eurovize 2019.

Příští ročník Eurovize se díky vítězství Duncana Laurence bude konat v Nizozemsku. Česká kapela Lake Malawi si vedla...

GLOSA: Madonna v Eurovizi? Naživo dost ostuda, ze záznamu úplný výsměch

Madonna jako host na finále Eurovize 2019 v Tel Avivu

Ještě několik dní před vysíláním sobotního finále letošní Eurovize nebylo jisté, zda americká zpěvačka Madonna v Tel...

Další z rubriky

S autorem předlohy Hry o trůny jezdíme za fanoušky, líčí Tad Williams

Klasik fantasy Tad Williams

Nebýt amerického spisovatele Tada Williamse, možná by George R. R. Martin nikdy nestvořil knižní předlohu populárního...

RECENZE: Vondruškova sklářská sága začíná slibně. A sexu je tu opět dost

Vlastimil Vondruška, spisovatel

Po svých epopejích z dob přemyslovských králů a husitské epochy se Vlastimil Vondruška posunul v čase dopředu. Jeho...

Americká manželství i justiční systém prověřuje oblíbenkyně Winfreyové

Spisovatelka Tayari Jonesová

Co může rozdělit manželství? Nevěra, hádky nebo snad smrt? Zajisté. V případě nové knihy spisovatelky Tayari Jonesové...

Najdete na iDNES.cz