Knižní tipy: Co jsou celebrity ochotny udělat pro slávu?

  10:55aktualizováno  10:55
Beletrie, v níž figurují reálné postavy ve smyšlených příbězích je vždy lákavá. A což teprve, jedná-li se o slavné světové celebrity v hororu!

Ondřej Neff | foto: David NeffMF DNES

Předcházející knižní tipy najdete ZDE
TIP TÝDNE - Beletrie
ONDŘEJ NEFF: Celebrity
(Albatros Plus)
Přední český představitel literatury sci-fi v novém románu tentokrát zavítal na pole hororu, kam se dříve odvažoval jen zřídka. Co všechno lidé udělají, aby se vyšvihli na vrchol žebříčku slávy? Tuto otázku si musí položit spisovatel Karel Mareš a herečka Veronika Sekerová, když narazí při návštěvě Florencie na stopu příšerných mystérií, jež sahají až k počátku věků. Proti své vůli jsou vlečeni po schodišti děsu a objevují to, co bylo skryto po staletí. S výsledkem, který vede k odhalení toho nejstrašnějšího tajemství, které oba skrývají ve své duši. Jejich průvodci je tucet nejslavnějších celebrit světa, Cindy Crawfordovou počínaje a Paulem McCartneym konče.

TIP TÝDNE - Napětí
PATRICIA CORNWELLOVÁ: Bez rizika
(Knižní klub)
Další případ policejního vyšetřovatele Wina Garana z populární série americké autorky kriminálních thrillerů. Garano má za pomoci moderních forenzních vyšetřovacích metod vyřešil vraždu starou více než čtyřicet let, jež je připisována tajemnému Bostonskému škrtiči, který nikdy nebyl dopaden. Kolotoč podivností a neochoty ke spolupráci zasahuje i do nejbližších policejních kruhů a kolem Wina se spřádá síť tajemných stop a podezření.

TIP TÝDNE - Pro děti
OTA HOFMAN, JIŘÍ ŠALAMOUN: Pan Tau a tisíc zázraků
(Argo)
Legendární kouzelný Pan Tau s buřinkou a deštníkem se nejprve objevil v televizním seriálu, jehož první díl vznikl už v roce 1969. Autor filmového námětu a scénáře Ota Hofman napsal v roce 1974 o Panu Tau knihu, nešlo však o pouhý přepis filmu,nýbrž o samostatný příběh. Text kongeniálně doplňovaly ilustrace Jiřího Šalamouna, jichž kromě prvního všechna vydání obsahovala jen zlomek. Nyní, po třiceti pěti letech, konečně vychází Hofmanův text s kompletním původním ilustračním doprovodem.

TIP TÝDNE - Klasika
BORIS VIAN: Červená tráva
(Argo)
BORIS VIAN: Srdcerváč (Argo)
Ve výtvarně mimořádně úhledných nových edicích s ilustračními kolážemi Pavla Růta vycházejí dvě z nejznámějších děl francouzského solitéra. Pro většinu dnešních čtenářů je Vian autorem, který vytvořil svůj svět, v němž krutě paroduje naši současnost představami ještě absurdnějšími. V nejautobiografičtějším Vianově románu Červená tráva i fantaskním a poetickém Srdcerváči, textech svrchované jazykové originality, je nutno vyzdvihnout i překladatelskou práci Stanislava Jirsy.

TIP TÝDNE - Pro poučení
MARY ROACHOVÁ: Jak si žijí nebožtíci
(Dokořán)
Kniha je neobvyklou, fascinující výpravou do zvláštního života našich těl po smrti. Teprve tehdy, jak Mary Roachová s humorem dokazuje, přichází ta pravá zábava. Mrtvé tělo je podmínkou životodárných transplantací, zajímavým obchodním artiklem na černém trhu, studijním materiálem, rituální pomůckou, potravou i palivem. Po dva tisíce let byli mrtví, někteří dobrovolně, jiní nevědomky, účastníky těch nejsmělejších kroků na poli vědy.

TIP TÝDNE - Komiks
ALAN MOORE, STEPHEN BISSETTE, JOHN TOTLEBEN, SHAWN McMANUS: Swamp Thing - Bažináč - Láska a smrt
(BB/art)
Sága o Bažináčovi je v rámci historie komiksu jedním z milníků. Alan Moore si vzal staré a zapomenuté postavičky a vdechl jim nový život. A co víc, povedlo se mu vzkřísit hororový komiks, proti vůli cenzorů z CCA, pro něž byla kombinace nahoty, rozkládajících se zombií, incestu a nekrofilie příliš. Příběhy v tomto svazku obsáhnou celé emocionální spektrum, od čiré hrůzy úvodních kapitol až po zvláštní rozsah poslední třetiny knihy s jímavým, srdceryvným příběhem o roztomilých nestárnoucích mimozemšťanech.

TIP TÝDNE - Audiokniha
DON MIGUEL RUIZ: Čtyři dohody
(Tympanum)
Kniha moudrosti starých Toltéků, jež je základem divadelního představení Jaroslava Duška, které hraje od roku 2005 vpražském klubu Lávka. Ve Čtyřech dohodách Mexičan don Miguel Ruiz svým pohledem odhaluje zdroj našich limitujících myšlenek, které nás okrádají o radost a přinášejí zbytečné utrpení. Podle vydavatele kniha "nabízí mocný nástroj, který může velmi rychle změnit naše životy a vnést do nich nový zážitek svobody, opravdového štěstí a lásky".

Autor:

Nejčtenější

Přetočte poslední řadu Hry o trůny, žádají v petici statisíce fanoušků

Záběr z předposledního dílu seriálu Hra o trůny

Více než sedm set tisíc lidí z celého světa už podepsalo petici, která žádá producenty seriálu Hra o trůny, aby právě...

GLOSA: Leoš Mareš na koncert v O2 areně přivedl i Freddieho Mercuryho

Leoš Mareš 16. května 2019 v pražské O2 areně

Po roce je Leoš Mareš opět v O2 areně. Ve čtvrtek v Praze absolvoval první ze série tří koncertů. Měl vyprodáno a...

Eurovizi vyhrál favorizovaný Nizozemec, Lake Malawi skončili jedenáctí

Duncan Laurence z Nizozemska ve finále Eurovize 2019.

Příští ročník Eurovize se díky vítězství Duncana Laurence bude konat v Nizozemsku. Česká kapela Lake Malawi si vedla...

Čeští Lake Malawi jdou do finále Eurovize, o vítězství se utkají v sobotu

Albert Černý z Lake Malawi 14. května 2019 v semifinále Eurovize. Kapela si zde...

Do sobotního finále Eurovize postoupily obě favorizované zpěvačky reprezentující Řecko a Kypr, dále zástupci Běloruska...

Poslední smích, slzy i nostalgie. Skončila Teorie velkého třesku

Promo k deváté řadě seriálu Teorie velkého třesku

Po dvanácti letech zmizela parta teoretických fyziků a jejich praktických partnerek z komediálního seriálu Teorie...

Další z rubriky

RECENZE: Zápletkou Grófka neoslňuje, poetikou ano

Spisovatelka Lenka Horňáková-Civade

Touha po svobodě a sebeurčení zmítá duší osmnáctileté hrdinky nejnovějšího románu spisovatelky Lenky Horňákové-Civade...

Cenu Jiřího Ortena získala Anna Cima. Uspěla s Probudím se na Šibuji

Japanoložka Anna Cima

Držitelkou Ceny Jiřího Ortena se letos stala spisovatelka a japanoložka Anna Cima. Porotu přesvědčila svým debutovým...

John Irving nevyšel, tak přivážíme nobelisty, říká dramaturg Světa knihy

Básník a dramaturg knižního veletrhu Svět knihy Guillaume Basset

Na Svět knihy přijíždějí dva nobelisté – Herta Müllerová a Mario Vargas Llosa. Do Česka se je povedlo dostat...

Najdete na iDNES.cz