Knižní tipy: Co jsou celebrity ochotny udělat pro slávu?

  10:55aktualizováno  10:55
Beletrie, v níž figurují reálné postavy ve smyšlených příbězích je vždy lákavá. A což teprve, jedná-li se o slavné světové celebrity v hororu!

Ondřej Neff | foto: David NeffMF DNES

Předcházející knižní tipy najdete ZDE
TIP TÝDNE - Beletrie
ONDŘEJ NEFF: Celebrity
(Albatros Plus)
Přední český představitel literatury sci-fi v novém románu tentokrát zavítal na pole hororu, kam se dříve odvažoval jen zřídka. Co všechno lidé udělají, aby se vyšvihli na vrchol žebříčku slávy? Tuto otázku si musí položit spisovatel Karel Mareš a herečka Veronika Sekerová, když narazí při návštěvě Florencie na stopu příšerných mystérií, jež sahají až k počátku věků. Proti své vůli jsou vlečeni po schodišti děsu a objevují to, co bylo skryto po staletí. S výsledkem, který vede k odhalení toho nejstrašnějšího tajemství, které oba skrývají ve své duši. Jejich průvodci je tucet nejslavnějších celebrit světa, Cindy Crawfordovou počínaje a Paulem McCartneym konče.

TIP TÝDNE - Napětí
PATRICIA CORNWELLOVÁ: Bez rizika
(Knižní klub)
Další případ policejního vyšetřovatele Wina Garana z populární série americké autorky kriminálních thrillerů. Garano má za pomoci moderních forenzních vyšetřovacích metod vyřešil vraždu starou více než čtyřicet let, jež je připisována tajemnému Bostonskému škrtiči, který nikdy nebyl dopaden. Kolotoč podivností a neochoty ke spolupráci zasahuje i do nejbližších policejních kruhů a kolem Wina se spřádá síť tajemných stop a podezření.

TIP TÝDNE - Pro děti
OTA HOFMAN, JIŘÍ ŠALAMOUN: Pan Tau a tisíc zázraků
(Argo)
Legendární kouzelný Pan Tau s buřinkou a deštníkem se nejprve objevil v televizním seriálu, jehož první díl vznikl už v roce 1969. Autor filmového námětu a scénáře Ota Hofman napsal v roce 1974 o Panu Tau knihu, nešlo však o pouhý přepis filmu,nýbrž o samostatný příběh. Text kongeniálně doplňovaly ilustrace Jiřího Šalamouna, jichž kromě prvního všechna vydání obsahovala jen zlomek. Nyní, po třiceti pěti letech, konečně vychází Hofmanův text s kompletním původním ilustračním doprovodem.

TIP TÝDNE - Klasika
BORIS VIAN: Červená tráva
(Argo)
BORIS VIAN: Srdcerváč (Argo)
Ve výtvarně mimořádně úhledných nových edicích s ilustračními kolážemi Pavla Růta vycházejí dvě z nejznámějších děl francouzského solitéra. Pro většinu dnešních čtenářů je Vian autorem, který vytvořil svůj svět, v němž krutě paroduje naši současnost představami ještě absurdnějšími. V nejautobiografičtějším Vianově románu Červená tráva i fantaskním a poetickém Srdcerváči, textech svrchované jazykové originality, je nutno vyzdvihnout i překladatelskou práci Stanislava Jirsy.

TIP TÝDNE - Pro poučení
MARY ROACHOVÁ: Jak si žijí nebožtíci
(Dokořán)
Kniha je neobvyklou, fascinující výpravou do zvláštního života našich těl po smrti. Teprve tehdy, jak Mary Roachová s humorem dokazuje, přichází ta pravá zábava. Mrtvé tělo je podmínkou životodárných transplantací, zajímavým obchodním artiklem na černém trhu, studijním materiálem, rituální pomůckou, potravou i palivem. Po dva tisíce let byli mrtví, někteří dobrovolně, jiní nevědomky, účastníky těch nejsmělejších kroků na poli vědy.

TIP TÝDNE - Komiks
ALAN MOORE, STEPHEN BISSETTE, JOHN TOTLEBEN, SHAWN McMANUS: Swamp Thing - Bažináč - Láska a smrt
(BB/art)
Sága o Bažináčovi je v rámci historie komiksu jedním z milníků. Alan Moore si vzal staré a zapomenuté postavičky a vdechl jim nový život. A co víc, povedlo se mu vzkřísit hororový komiks, proti vůli cenzorů z CCA, pro něž byla kombinace nahoty, rozkládajících se zombií, incestu a nekrofilie příliš. Příběhy v tomto svazku obsáhnou celé emocionální spektrum, od čiré hrůzy úvodních kapitol až po zvláštní rozsah poslední třetiny knihy s jímavým, srdceryvným příběhem o roztomilých nestárnoucích mimozemšťanech.

TIP TÝDNE - Audiokniha
DON MIGUEL RUIZ: Čtyři dohody
(Tympanum)
Kniha moudrosti starých Toltéků, jež je základem divadelního představení Jaroslava Duška, které hraje od roku 2005 vpražském klubu Lávka. Ve Čtyřech dohodách Mexičan don Miguel Ruiz svým pohledem odhaluje zdroj našich limitujících myšlenek, které nás okrádají o radost a přinášejí zbytečné utrpení. Podle vydavatele kniha "nabízí mocný nástroj, který může velmi rychle změnit naše životy a vnést do nich nový zážitek svobody, opravdového štěstí a lásky".

Autor:

Nejčtenější

Poprvé v bondovce bude agentem 007 žena, černošská herečka Lashana Lynchová

Britská herečka Lashana Lynchová ve filmu Captain Marvel

Novým tajným agentem s označením 007 bude po Danielu Craigovi poprvé v dějinách bondovek žena a černoška, britská...

Hudební kalendář 2019: Koncerty světových hvězd, které nesmíte prošvihnout

Z filmu Metallica: Francie na jednu noc

Rok 2019 zpříjemní hudebním fanouškům vystoupení řady hvězd. Přijedou Ed Sheera, Metallica nebo Billie Eilish, na...

Norská dvojčata Marcus & Martinus sobotním koncertem pobláznila Slavkov

Koncert norských dvojčat Marcuse & Martinuse v Slavkově u Brna vzbudil davové...

Kdekoliv se dvojčata Marcus & Martinus objeví, vzbudí davové šílenství. Nejinak tomu bylo i ve Slavkově u Brna na...

Hudební kalendář 2019: Největší letní festivaly v Česku

Rock for People 2018

Festivalová sezona začala letos brzy. Po celé republice od května do září probíhají desítky hudebních přehlídek, které...

KOMENTÁŘ: Mizerných dvě stě tisíc korun je dělí od nesmrtelnosti

Moderátor Marek Eben uvedl 29. června 2019 zrestaurovaný film Spalovač mrtvol...

Seznam je to úctyhodný a zároveň smutný. Úctyhodný, protože obsahuje jména našich velkých filmařských mistrů; smutný,...

Další z rubriky

RECENZE: Dítě se chytilo v síti. Co s tím? Následovat ho do džungle

Ilustrační snímek

Kniha skupiny českých autorů Dítě v síti má dlouhý a vševysvětlující podtitul: Manuál pro rodiče a učitele, kteří...

Věř, věř, brzy padnou. Druzí Američtí bohové nadále stupňují napětí

Ukázka z druhé komiksové knihy Američtí bohové

V češtině vychází druhý soubor komiksového zpracování Amerických bohů. Jeden z nejlepších příběhů Neila Gaimana ve...

Zneužíval jej otec, vypsal se z toho s ironií. Vychází Patrick Melrose

Záběr ze seriálu Patrick Melrose

Někdy si literárního díla musí všimnout filmaři, aby je docenila široká veřejnost. Bylo to tak v případě Královy řeči,...

NÁZORY: Jaké léky pro děti vzít na dovolenou?
NÁZORY: Jaké léky pro děti vzít na dovolenou?

Jaké léky s sebou berete na dovolenou pro děti?

Najdete na iDNES.cz