Diskuse k článku

Harry Potter děsí děti

Kdo ví, co budou dělat cenzoři, až filmaři natočí poslední díl Harryho Pottera, kde čarodějnického adolescenta například pronásledují oživlí mrtví.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

forhend

Debata
je tady "plodná", ale pokud si dobře pamatuju ze střední školy, tak pohádky nebyly původně vůbec určeny pro děti, ale pro dospělé  Takže...
0/0
24.10.2005 7:40

Rejviz

Potter už dávno není pro malé děti...
Poslední dva díly knihy jsou spíše pro odrostlejší děťátka, asi tak ve věku Harryho Pottera. :-)) Navíc musím plně souhlasit s názorem od Tyrrel. Potter je především velkolepá fikce a každé normální dítě od třinácti let výše to pozná. Mladší děti se dále mohou dívat na Krtečka... nebo na Pokémony. :-)))
0/0
23.10.2005 17:34

vevere

Re: Potter už dávno není pro malé děti...
no Pokemoni jsou taky dost děsivý
0/0
24.10.2005 8:11

jules_w

Re: Re: Potter už dávno není pro malé děti...
že jo?třeba ten dil s obřím gengarem,u toho jsem se málem po...l
0/0
24.10.2005 13:21

JohnnyV

pohádky
A co takhle Nebojsa, O Janovi a jeho podivuhodném příteli, O statečném kováři, Panna a netvor....ty nám naháněli hrůzu taky.
0/0
23.10.2005 17:33

JohnnyV

Re: pohádky
naháněly
0/0
23.10.2005 17:34

vevere

Re: pohádky
ano ja si pamatuju jak sem byl v kině na Princi bajajovi (nevim kolik mi bylo ale byl jsem malý a v kině jsme byl jen proto že tam babička dělala uvaděčku) a když se měl objevil drak tak jsem šel jakoby na záchod ........ nějak v tý době šly i v kině Ptáci a to si pamatuju ty jsem vydržel celý:)
0/0
24.10.2005 8:14

jules_w

Re: pohádky
jojo,Panna a netvor...u toho jsem měl tak trochu mrazení v zádech,ale čuměl jsem na to pokaždý stejně jak magor:-))
0/0
24.10.2005 13:22

Kristine.Z.Kochanska

RRTV
To je dobré, dětský film pro děti, z kterého mají děti hrůzu. Hlavně že RRTV řeší RS VyValení, jak to ohrožuje jejich vývoj atd. a po Potterovi se děti začnou znovu počůrávat...
0/0
23.10.2005 11:35

Tyrrel

Re: RRTV
Napětí a strašidelná atmosféra v rámci fiktivní "pohádky" (určené pro 5-150let) je minimálně škodlivá oproti každodenně servírované žumpní vulgaritě, soft-porna a falešného afektu, předkládaných (na Nově hezky místo Večerníčku) jako "reálné" chování dospělých v "reality show"  To si uvědom a neplkej...
0/0
23.10.2005 15:03

Kristine.Z.Kochanska

Re: Re: RRTV
Za prvé si netykáme a za druhé nenechávám svoje nejmladší (4.) dítě koukat ani na jeden, ani na druhý brak v ryzí podobě včetně různých Potterů. Neschvaluji ani VV, ani BB. Jde mi o to srovnání, abyste milý pane rozuměl. A to, že je minimálně škodlivá pohádka tohoto typu, je Váš soukromý názor nebo jste psycholog a opíráte se o nějaké solidní zavěry? Váš výraz "plkání" nepovažuji za příliš konstruktivní. Víte, v televizi běží hromada jiných surovostí a toho si RRTV jaksi ani nevšimne. Pokud vím, tak ty TV žumpy fungují docela hezkou řádku let a toto je rekordní pokuta. Je to jen byznys, nic víc. To, že někdo v RS ukáže poprsí, které děti jaksi nevzrušuje, a RRTV se nad tím pohoršuje jak nad těžkým pornem, je pokrytectví nejen této rady. Jak se baví děti před školou také vím své, VV jsou jen slabý odvar. Tak o tom mluvím já. Zkuste si počíst o tom, jak menší děti vnímají pohádky. Nehodlám tady polemizovat o tom, na co se mají dívat malé děti. Večerníček, zuby vyčůrat, přečíst pohád
0/0
23.10.2005 20:04

Kristine.Z.Kochanska

Re: Re: Re: RRTV
přečíst pohádku a hají hají... Takové "pohádky" jako je Potter a podobné škváry ať si strčí moderní tvůrci s klidem za klobouk, mě vyhovují laskavé pohádky jako třeba Popelka, Princezna ze mlejna atd.... A ještě k těm RS - BB jsem viděla snad 2x 5 minut, šokovalo mě to. Jestli se na RS občas kouknu, tak na VV. Přeji Vám skvělý kulturní zážitek u dalšího Harryho Pottera, jistě to pro Vás bude nevšedních 157 minut.
0/0
23.10.2005 20:06

veeger_x

Re: Re: Re: Re: RRTV
Jseš dost mimo, beruško.. Ale s divačkou Vyvolených by rozprava na téma, co je ve filmu škodlivé, co fikce, a co a jak v něm ovlivňuje diváka z psycholické roviny či v souvislosti se sociologickými aspekty nebo rodinného zázemí, případně z hlediska standardů filmové vědy. etc, etc.. by byla dost ztráta času.. Nicméně oceňuji alespoň vztah k Popelce..
0/0
24.10.2005 10:24

veeger_x

Re: Re: Re: Re: RRTV
Omluvám se za to tykání, ale zřejmě jste na webu poprvé, že? Tady jsou si tak nějak všichni rovni - takže pokud váš manžel není bývalý nomenklaturní kádr případně člen současné ODS, snad to pro jednou zkousnete..
0/0
24.10.2005 10:26

Kristine.Z.Kochanska

Re: Re: Re: Re: Re: RRTV
Chtěla bych se Vás zeptat, jak definujete pojem divák divačka, když mě tak nazýváte. Já se s dovolením za divačku VyValených nepovažuji, pro mě osobně by mohla existovat jen ČT2, ale to by asi kulturychtivá většina nesnesla. Vy jste toho braku neviděl ani minutu? Jsem přesvědčená, že Harry Potter skutečně nepatří mezi kulturní skvosty, je to jen kasovní trhák a skvělý byznys. Pohádky by podle mě měly zlo pojmenovat, aby si ho děti uvědomily, proč je nesprávné. A ne ho znázornit tak, že se dítě bude týden počůrávat. Máte už děti? Zažil jste to někdy? A k tomu tykání/vykání - no, asi nejste, milý pane, gentleman. Mladým pánům by slušelo více úcty. Jsou chaty, kde sluší vykat, jinde se tyká. Já s tím skutečně problém nemám, ale pokud se o mě začne někdo neomaleně otírat, a to jste podle mého názoru udělal, nemám ani trochu chuť si s takovým človíčkem tykat. Nevím kolik Vám je let, i když se nepovažuji za paní v letech, jsem přece jen na netu už nějaký ten pátek a pěkných pár let se IT
0/0
25.10.2005 18:40

Kristine.Z.Kochanska

Re: Re: Re: Re: Re: Re: RRTV
živím. Když už metáte poznámky o starých strukturách, skutečně s nimi nemám nic společného, to jste mě fakt rozesmál. To za komančů si říkali:"ty, soudruhu". Mějte se krásně a zkuste přemýšlet o čtení třeba Etikety od gentlemana Špačka a neztrácejte se mnou, podle Vás s naprostým kulturním analfabetem, čas.
0/0
25.10.2005 18:41

Phetronius

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: RRTV
No, já osobně si myslím, že kniha/film pro děti jako Harry Potter není určená pro věk- večerníček, umýt zuby, hají, hají... pokud to některý rodič čte/pustí svým dětem v 5, tak je to chyba rodiče. Ve vyšším věku snad záleží na vyspělosti dítěte, zda to stráví či ne- opět to může posoudit rodič. A takovým rodičům co svým dětem tohle nedovolí dejme tomu od 10- těm bych se vysmál. Přehnanou opatrností v tomto případě škodí dítěti víc, než materiál sám... není to zase tak dávno kdy jsem byl sám na jejich místě- co si pamatuju, na westerny na polské tv jsem se mohl vyjímečně koukat (pokud jsem neusnul) i v 22:00, dokonce jsem se s otcem díval (v 13) na horror "To" a to si myslím, že je silnější káva. A že bych se z toho počůrával? ne, maximálně jsem se bál ve tmě do schodů... a jak mne to ovlivnilo? že mám dodnes rád horrory a westerny
0/0
27.10.2005 11:58

Kristine.Z.Kochanska

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: RRTV
Souhlasím s Vámi. Já jsem zde původně napadala ten problém, že si RRTV dává pokuty na VV a BB, ale že Nova dlouhých X let produkuje násilí atd. celé odpoledne, toho si jaksi nevšímá. Přitom, jestli se nepletu, dostala licenci na šlechetné cíle... Moje nejmladší zůstane u večerníčků, vyprávěných pohádek a kategorie výše uvedené "klasiky", u tří synů se mi to docela dobře osvědčilo (už jsou dospělí). Realitou ovšem je, že se mi dnes nejstarší syn jako malý z čerta a mikuláše opravdu počůral. Ale to je na skutečně na jinou debatu. Mějte se.
0/0
29.10.2005 19:45

Phetronius

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: RRTV
taktéž hezký den.
0/0
30.10.2005 11:28

Najdete na iDNES.cz