Diskuse k článku

Brutalita a hrůza války promlouvají poutavě

Před 60 lety skončila jedna z nejtragičtějších válek v historii lidstva. Na trhu se objevila celá řada knih, které druhou světovou válku připomínají. Publikace Druhá světová válka se s přehledem dá zařadit do skupiny těch lepších a kvalitnějších.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Netasek

četba
tuto knihu by si měl přečíst asi každý, hlavně každý Němec... ani nevím co se o tom učí oni, ale my na ZŠ jsme se k tomuto tématu moc nedostali....
0/0
22.4.2005 0:46

Rudolf27

Pro neslavím konec druhé svtové války:
Není co slavit, je to tragédie.
0/0
21.4.2005 17:24

Querulant

Re: Pro neslavím konec druhé svtové války:
Souhlas!
Pro miliony lidí tenkrát utrpení skončilo, ale pro miliony jiných začalo. Znásilnování a plenění Rudou armádou,dlouhá léta zajetí, umírání zajatců po hekatombách,  teror, hon na "kolaboranty" s násilnými excesy a třeba ve Francii či Itálii se statisíci mrtvých, nekončící deportace statisíců do sovětských lágrů, bolševicka brutalita na Ukrajině, v Pobaltí, na Balkáně, sovětská pomsta na Vlasovcích, na bílých emigrantech, orgie teroru v Titově Jugoslávii -proti Němcům, Albáncům, Chorvatům, Madarům, srbským "četnikům"-, vyhnání 15 miliónů Němců, z nichž to 2 a půl milionu nepřežilo, umláceni, vyhladovělí, umrzlí, rabování novopečených "partyzánů", "revolučních gard", rozetnutí Evropy (a Berlína!) "železnou oponou," rozbombardovaná, vypálená města, uprchlické tábory, sovětské koncentráky v pozdější NDR, komunismus v půlce Evropy, obč.války (Řecko) -TO JE ROK 1945! a to chcete slavit??
0/0
21.4.2005 18:26

Najdete na iDNES.cz