Sobota 3. června 2023, svátek má Tamara
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Sobota 3. června 2023 Tamara
Reportáž skončila 21. 3. 2005 9:43

HUDEBNÍ CENY ANDĚL ALLIANZ 2004

Připravují reportéři iDNES Marek Dvořáček a Luboš Kreč.

22:10
Většina vítězů i poražených se z ČEZ Areny odebrala slavit. Část se přemístí na věhlasnou Stodolní ulici, někteří vyrazí do hospod nebo hotelů. On-line reportáž tímto končí.
21:58
Z plánované zahraniční superstar se vyklubala recesistická záležitost. Parta vykutálných hudebníků předvedla falešný rock'n'roll a odešla.
21:51
Diváci si v anketě ČT o nejlepší videoklip roku 2004 vybrali snímek k písni Anety Langerové Hříšná těla křídla motýlí. Hlasovalo pro něj SMS zprávami 16 tisíc lidí.
21:44
Ostravští hudebníci Kryštof a Richard Krajčo byli dalšími z účinkujících. Píseň Obchodník s deštěm si s nimi zapěla celá hala.
21:40
Všech osm tisíc diváků ve stoje aplaudovalo Zuzaně Navarové, která in memoriam vstoupila do Síně slávy. Její píseň divákům zazpívala Marie Rottrová.
21:37
Do Síně slávy uvedli Jaromír Nohavica a zástupce pojištovny Allianz Zuzanu Navarovou. Zpěvačka loni podlehla rakovině.
Prvním koncertem se na Andělech blýsknul Meky Žbirka.
21:33
Zpěvačkou roku se stala Aneta Langerová. Nominované byly také Anna K a Lucie Bílá.
21:26
Dan Bárta zpěváka vyhrál poosmé. "Jsem rád, že můžu být posedmé vedoucím zájezdu," pozdravil publikum někdejší lídr plzeňské Alice.
21:23
Jako nejlepšího zpěváka roku 2004 označili akademici Dana Bártu. Cenu převzal z rukou Hany Hegerové, která předtím pochválila jak jeho hlas, tak jeho zevnějšek.
21:22
Dalším z vystupujících byla Iva Frühlingová, která se svou skupinou zapěla francouzskou píseň La Muerte.
21:16
Skupinou roku jsou Tata Bojs. Porazili Chinaski a Divokýho Billa. Získali už včetně žánrových vyhlášení čtvrtou cenu. "Jsme kapela z Hanspaulky roku," zakoktal do mikrofonu basák Mardoša.
21:15
"Teď jsem prozradil, že to bude kapela," uklouzlo moderátorovi Martinu Hrdinkovi. Do ČEZ Areny se totiž řítí z letiště tajný zahraniční host.
21:12
Voda živá. Tak se jmenovala píseň, kterou zazpívala Aneta Langerová. Doprovodila ji její nová skupina. Zvuk v hale se zlepšil.
21:07
Nejlepší klip roku vyhlásila s přeřeknutím ředitelka OSA. Anděla dostali Tata Bojs a režisér Jakub Kohák za píseň Virtuální duet.
21:06
Jaromír Nohavica zazpíval zcela novou píseň Jeruzalém.
21:04
Anděla za skladbu roku převzal Dan Bárta s Otou Klempířem. "Makarská je od toho, že se tam maká," upozornil diváky Bárta na fakt, že jako vítěz kategorie pojede do Chorvatska.
V zákulisí se bavila většina nominovaných uvolněně a na pódium si odbíhala jako by nic pro ceny. Někteří z nich nejevili ani příliš nadšení.
20:59
Nejlepší skladbu roku natočil Dan Bárta s Markem Chyškou a Otou Klempířem. Karel Svoboda jim poblahopřál za píseň On My Head z filmu Snowboarďáci.
20:56
Rockový set severomoravské party Doga doprovodily poletující modelky, které byly převlečené za anděly. Lídr Dogy tou dobou pěl o tom, že "si rád poletuje".
20:53
"S radostí přijímáme tuto cenu od sochaře, kterého máme rádi. Jsme překvapení, že to akademiky zaujali," radoval se bubeník Tata Bojs Milan Cajs. Jeho kolegové neopomněli pozdravovat producenta Dušana Neuwertha.
20:49
V sekci Rockové album roku vyhráli Tata Bojs s nahrávkou Nanoalbum. Kategorii ohlásila Věra Špinarová. Pro cenu si přišla celá kapela.
20:48
Kapela Chinaski v oslabené sestavě vystoupila unplugged. "Polovina kapely se ztratila v Andělském vlaku," zavtipkoval jeden ze členů.
20:43
Nejlepší popové album loni natočila skupina Kryštof. Deska Mikrokosmos porazila CD Anny K i Support Lesbiens.
20:37
Jiří Macháček a jeho formace Mig 21 byli dalšími v řadě hvězd, které se v Ostravě ukázaly. Extravagantní frontman na sebe poutal jako obvykle většinu pozornosti zlatým oblekem a ztřeštěnými pohyby.
20:36
"My vám všem moc děkujem," okomentovali stručně své vítězství Moimir Papalescu & The Nihilist.
20:33
V kategorii Hip hop & Dance zvítěžili Moimir Papalescu & The Nihilist. Cenu jim předali zástupce sponzorské společnosti a Petr Šiška, šéf APH.
20:31
Jako další účinkující se představila šansoniérka Hana Hegerová. Na červeně osvíceném jevišti zazpívala za doprovodu piana. Dostalo se jí bouřlivých ovací.
20:25
Kategorii DVD roku vyhráli Monkey Business. K sošce jim poblahopřál textař Michal Horáček. Cenu převzal kytarista skupiny Olda Krejčoves. Kapela je ráda, vzkázal.
20:25
Annu K doprovodili během písně O kousek vedle tebe Richard Krajčo a Honza Křížek. Nahradili Tomáše Varteckého, který ve skladbě zpívá na desce. Vystoupení ale trápil špatný zvuk.