Zajímavá hudba počtvrté spojí pražské ostrovy

  13:51aktualizováno  13:51
Čtvrtý ročník festivalu United Islands Of Prague se uskuteční nadcházející čtvrtek a sobotu. Oproti loňskému bombastickému programu pořadatelé letos zvolili komornější podobu.

Socalled | foto: UIOP

Minulý rok se během deseti dní vystřídala na několika scénách pod otevřeným nebem řada světových hvězd, například britští Placebo, američtí jazzmani Medeski Martin & Wood či hvězda africké world music Khaled.

Přestože festival zaznamenal značný ohlas u publika i v médiích, jeho náklady značně převýšily výtěžek ze vstupného a příspěvky sponzorů. Zeštíhlení letošního ročníku je toho bezpochyby důsledkem.

Přestože se bude letos hrát pouze dva dny, dramaturgii se podařilo zajistit velmi zajímavý program. Ten čtvrteční vznikl ve spolupráci s Francouzským institutem a je součástí tradičního francouzského Svátku hudby, který - podobně jako třeba listopadový den Nového Beaujolais - postupně začíná přerůstat ze země svého původu do celé Evropy.

Svátek hudby pod hlavičkou United Islands Of Prague podpoří dvacet pražských hudebních klubů a dalších kulturních center, která otevřou své prostory návštěvníkům zdarma. Na těchto pódiích zahraje přibližně 60 účinkujících v širokém žánrovém spektru od blues přes alternativu, folk až po punk. Přesný program najdete ZDE.

Hlavní program United Islands Of Prague proběhne v sobotu na třech ostrovech na Vltavě: Střeleckém, Slovanském a Dětském. Další hudební i společenský a sportovní program bude paralelně probíhat na Janáčkově nábřeží.

Střelecký ostrov tentokrát ožije dvěma scénami. Hlavní, kde vystoupí například Monika Načeva s Michalem Pavlíčkem a DJem Fivem, nová česká "supergroup" Stability, holandští Electric Fans, maďarští Fish! nebo francouzští Skarface.

Druhá "střelecká" scéna se ponese v duchu etna a folku. Vystoupí například Sestry Steinovy, Jan Budař, Zuzana Homolová, francouzsko-alžírský projekt Madioko et Rafika nebo britský písničkář James Harries. Hlavní hvězdou scény bude kanadský Socalled Orchestra.

Na Slovanském ostrově se stejně jako vloni bude hrát jazz a blues. Oporami programu budou Prague Big Band Milana Svobody či Gumbo Ondřeje Konráda, hlavní hvězdou pak legendární americký The Ford Blues Band.

Na Dětském ostrově se bude rapovat do hiphopových rytmů. Mezi účinkujícími je česko-americký projekt Ni & Wich či populární Peneři strýčka Homeboye. Kompletní program i s přesným časovým rozpisem najdete ZDE.

A ta nejzajímavější zpráva na závěr: vstup na všechny akce v rámci United Islands Of Prague jsou letos zcela zdarma.

Autoři:

Nejčtenější

RECENZE: Stoprocentní hecíř Habera a jeho věrní málem zbourali O2 arenu

Pavol Habera a Team 9. června 2019 v pražské O2 areně

Pavol Habera s kapelou Team je opět na turné. Nemají novou desku, nemají žádné výročí, jen byl po třech letech zase čas...

Hudební kalendář 2019: Koncerty světových hvězd, které nesmíte prošvihnout

Ed Sheeran na svém prvním pražském koncertě 12. 2. 2015 v pražské Tipsport Areně

Rok 2019 zpříjemní hudebním fanouškům vystoupení řady hvězd. Přijedou Ed Sheera, Metallica nebo Billie Eilish, na...

Hudební kalendář 2019: Největší koncerty českých a slovenských interpretů

Skupina Kabát na festivalu České Hrady CZ ve Švihově

Rok 2019 je jubilejní pro řadu českých a slovenských interpretů a nejčastější volbou pro velkolepou oslavu je O2 arena....

RECENZE: Kabát i na turné ke třicetinám sází po čertech na jistotu

Kabát, Po čertech velký turné, Ostrava, 8. června 2019

Člověk nemusí být ani skalní fanoušek, aby z proslovů mezi jednotlivými skladbami většinou poznal, jaká bude...

Hudební kalendář 2019: Největší letní festivaly v Česku

Rock for People 2018

Festivalová sezona začala letos brzy. Po celé republice od května do září probíhají desítky hudebních přehlídek, které...

Další z rubriky

Když jsme přilétali, vítaly nás tanky a stíhačky, vzpomínají Beach Boys

Zpěvák Mike Love je posledním ze zakládajících členů Beach Boys, kteří stále...

Legendární Beach Boys u nás hráli předloni a předtím samozřejmě v roce 1969 na koncertech v Praze, Bratislavě a Brně. A...

Radiohead kdosi vydírá ukradenými archivy, kapela raději vše zveřejnila

Britská kapela Radiohead při koncertu na pražském Výstavišti (23. srpna 2009)

Britským Radiohead někdo odcizil archivní materiály a snaží se tak kapelu vydírat. Pokud prý nezaplatí 150 tisíc...

V chrámu klasiky budou znít hity muzikálů jako Whisky, to je moje gusto

Květa Fialová a Olga Schoberová coby Tornádo Lou a Winnifred ve filmu...

V pražském Obecním době, svatostánku klasické hudby, budou znít populární melodie z českých filmů a muzikálů. Koncert...

Najdete na iDNES.cz