VIDEO: Hrůza přiměl Kláru Vytiskovou z Toxique zpívat česky a v duetu

  12:05aktualizováno  12:05
Rockový písničkář obsadil zpěvačku kapely Toxique ve filmovém duetu k filmu Martin a Venuše do netradiční role. Podívejte se na to, jak jí český zpěv jde, v klipu k první ze dvou společných písniček.

Elektropopová kapela Toxique bude mít o čem přemýšlet. Dosud totiž odmítala poznámky, že by jejich zpěvačka měla zkusit zpívat v češtině, tím, že to Kláře Vytiskové v rodném jazyce nezní. Jak ukazují dvě písničky k chystanému filmu Martin a Venuše, ve skutečnosti  v něm dokáže působit docela přirozeně.

Za skladbami Venuše a Duše do vesmíru stojí autorsky písničkář Michal Hrůza, který je podepsaný i­ pod celým soundtrackem k chystanému snímku režiséra Jiřího Chlumského. "Ze scénáře bylo jasné, že titulní písničku musí zpívat ženský a mužský hlas. Přemýšlel jsem, s kým tedy udělat duet. Nechtěl jsem se totiž úplně opakovat," říká Hrůza, který má na každé své sólové desce alespoň jednu hostující zpěvačku.

Jak po Lence Dusilové, Kataríně Knechtové a Anetě Langerové došlo zrovna na Kláru Vytiskovou? "Michal si mě vybral, protože jsem vdaná, a tak chápu, o čem ten film vypráví," myslí si Vytisková a Hrůza její slova v podstatě potvrzuje. "Hledal jsem někoho, kdo má se zpěvem zkušenost a sedne ke generaci, jíž je film určený. Napadlo mě oslovit Kláru Vytiskovou, kterou jsem slyšel na karlovarském filmovém festivalu. Zdálo se mi, že kdyby se mi podařilo přemluvit ji k­ češtině, mohl by být výsledek hezký," vysvětluje Michal Hrůza.

Jiné plány

Právě čeština byla před natáčením ta největší výzva. Vytisková po přečtení scénáře souhlasila, ale než dorazila do studia, nikdo netušil, jak to půjde. "Kromě pocty Zuzaně Navarové jsem nikdy pořádně česky nezpívala. Několik lidí mi dokonce říkalo, že u toho zním, jako bych byla ze Slovenska," vzpomíná zpěvačka.

Podle Hrůzy to byly spíš neopodstatněné předsudky. "Až mě překvapilo, jak to bylo v pohodě. Klára přišla připravená, výsledek nás myslím všechny příjemně překvapil," tváří se coby autor spokojeně. Navíc ho udivilo, jak tvárný má Vytisková hlas a jak přirozeně dokáže měnit výraz, když zpívá potichu a nahlas. "Kdyby chtěla začít zpívat česky, bude to určitě pro tuzemskou scénu přínos," shrnuje Hrůza natáčení dvou filmových písniček.

Zpěvačka má však v plánu něco jiného. Už dva měsíce ve studiu pracuje na svém sólovém projektu Klára, na němž jí s písničkami pomáhá Eric Cheryhill, známý pod svou rapovou přezdívkou Nironic. "Vůbec nepůjde o hip hop. Písničky jsou trošku soulové, trošku elektro a trošku punkové a každopádně zase v angličtině," říká Vytisková. Více by o její "bokovce" mělo být něco známo v březnu.

A co jí při natáčení pro film Martin a Venuše nejvíc pobavilo? "Že mi Michal poslal demoverze natočené v angličtině. U zpěváka známého českými texty by mě to nenapadlo," říká Vytisková.

Autor:

Mohlo by vás zajímat

24. 2. se uskuteční 91. ročník předávání filmových cen v Los Angeles
23. 3. proběhne předávání filmových cen (Praha, Rudolfinum)
17. 3. bude mít premiéru pořad Za oponou na iDNES KINO


Nejčtenější

Boris Rösner mi radil, ať Ulici beru, vzpomíná Martin Hofmann z Mostu!

Martin Hofmann v seriálu Most! (2019)

Zatímco se všude mluví o seriálu Most!, sedáme si spolu v šatně pražského Divadla v Celetné. Před pěti minutami...

KOMENTÁŘ: Záhadná postava. Velice spokojený televizní divák

Ze seriálu Most!

Patří do rodiny nadpřirozených bytostí z novodobých pohádek. Na rozdíl od početné armády reptalů ho nikdy nikdo...

VIDEO: Poslední díl seriálu Most! posune vysílací čas. Kvůli vulgaritě

MOST!

Sedm dílů seriálu Most! se vysílalo hned po deváté večer, ale jeho osmá, závěrečná epizoda posune v pondělí 25. února...

RECENZE: Jaromír Hanzlík si napsal telenovelu Léto s gentlemanem

Trailer k filmu Léto s gentlemanem

Na svatého Valentýna utrpěla kina srážku s telenovelou. Kdyby v titulcích filmu stálo Rosamunde Pilcherová a běžel na...

RECENZE: Kéž by Černé vdovy měly víc rozumu. Anebo ztřeštěnosti

Propagační fotografie k seriálu Černé vdovy

Jitka Čvančarová, Jana Plodková a Lucia Siposová se v seriálu Černé vdovy zbaví manželů, ale nikoli policisty v podání...

Další z rubriky

Dominika Hašková založila kapelu a sní o turné světem

Dominika Hašková

Před devíti lety se patnáctiletá Dominika Hašková dostala do finále první řady televizní soutěže Česko Slovensko má...

Ulrychovci nabídli naději v normalizaci. Jejich Nikola Šuhaj znovu vychází

Hana a Petr Ulrychovi

Petr Ulrych ve čtvrtek slaví pětasedmdesáté narozeniny, v pátek vyjde v reedici zásadní deska Nikola Šuhaj loupežník,...

VIDEO: Ruml přezpíval Křesťana. Klip vznikl pod sílou dojmů z Islandu

Ondřej Ruml

Zpěvák Ondřej Ruml natočil klip k další písni ze svého a cappella alba Nahubu. Tentokrát vybral pro obrazové ztvárnění...

Najdete na iDNES.cz