VIDEO: Hrůza přiměl Kláru Vytiskovou z Toxique zpívat česky a v duetu

  12:05aktualizováno  12:05
Rockový písničkář obsadil zpěvačku kapely Toxique ve filmovém duetu k filmu Martin a Venuše do netradiční role. Podívejte se na to, jak jí český zpěv jde, v klipu k první ze dvou společných písniček.

Elektropopová kapela Toxique bude mít o čem přemýšlet. Dosud totiž odmítala poznámky, že by jejich zpěvačka měla zkusit zpívat v češtině, tím, že to Kláře Vytiskové v rodném jazyce nezní. Jak ukazují dvě písničky k chystanému filmu Martin a Venuše, ve skutečnosti  v něm dokáže působit docela přirozeně.

Za skladbami Venuše a Duše do vesmíru stojí autorsky písničkář Michal Hrůza, který je podepsaný i­ pod celým soundtrackem k chystanému snímku režiséra Jiřího Chlumského. "Ze scénáře bylo jasné, že titulní písničku musí zpívat ženský a mužský hlas. Přemýšlel jsem, s kým tedy udělat duet. Nechtěl jsem se totiž úplně opakovat," říká Hrůza, který má na každé své sólové desce alespoň jednu hostující zpěvačku.

Jak po Lence Dusilové, Kataríně Knechtové a Anetě Langerové došlo zrovna na Kláru Vytiskovou? "Michal si mě vybral, protože jsem vdaná, a tak chápu, o čem ten film vypráví," myslí si Vytisková a Hrůza její slova v podstatě potvrzuje. "Hledal jsem někoho, kdo má se zpěvem zkušenost a sedne ke generaci, jíž je film určený. Napadlo mě oslovit Kláru Vytiskovou, kterou jsem slyšel na karlovarském filmovém festivalu. Zdálo se mi, že kdyby se mi podařilo přemluvit ji k­ češtině, mohl by být výsledek hezký," vysvětluje Michal Hrůza.

Jiné plány

Právě čeština byla před natáčením ta největší výzva. Vytisková po přečtení scénáře souhlasila, ale než dorazila do studia, nikdo netušil, jak to půjde. "Kromě pocty Zuzaně Navarové jsem nikdy pořádně česky nezpívala. Několik lidí mi dokonce říkalo, že u toho zním, jako bych byla ze Slovenska," vzpomíná zpěvačka.

Podle Hrůzy to byly spíš neopodstatněné předsudky. "Až mě překvapilo, jak to bylo v pohodě. Klára přišla připravená, výsledek nás myslím všechny příjemně překvapil," tváří se coby autor spokojeně. Navíc ho udivilo, jak tvárný má Vytisková hlas a jak přirozeně dokáže měnit výraz, když zpívá potichu a nahlas. "Kdyby chtěla začít zpívat česky, bude to určitě pro tuzemskou scénu přínos," shrnuje Hrůza natáčení dvou filmových písniček.

Zpěvačka má však v plánu něco jiného. Už dva měsíce ve studiu pracuje na svém sólovém projektu Klára, na němž jí s písničkami pomáhá Eric Cheryhill, známý pod svou rapovou přezdívkou Nironic. "Vůbec nepůjde o hip hop. Písničky jsou trošku soulové, trošku elektro a trošku punkové a každopádně zase v angličtině," říká Vytisková. Více by o její "bokovce" mělo být něco známo v březnu.

A co jí při natáčení pro film Martin a Venuše nejvíc pobavilo? "Že mi Michal poslal demoverze natočené v angličtině. U zpěváka známého českými texty by mě to nenapadlo," říká Vytisková.

Autor:

Nejčtenější

Z Nabarveného ptáčete se odcházelo i v Torontu, píše Daily Mail

Teaser k filmu Nabarvené ptáče

I druhá festivalová zastávka snímku Václava Marhoula Nabarvené ptáče potvrdila, že ne každý divák je schopen přijmout...

Zemřel hudebník Ric Ocasek. Exmanželovi topmodelky Pořízkové bylo 75 let

Hudebník Ric Ocasek s manželkou Pavlínou Pořízkovou na snímku z roku 2009.

Zemřel rockový hudebník a producent Ric Ocasek. Bývalému manželovi topmodelky Pavlíny Pořízkové bylo 75 let. Zpěváka...

PRVNÍ DOJMY: Je Nabarvené ptáče dobrý film? Rozhodně pro to dělá maximum

Teaser k filmu Nabarvené ptáče

O Nabarveném ptáčeti už se ví skoro všechno. Jak se slavně probilo na festivaly v Benátkách a Torontu, že mu jedni...

VIDEO: Dagmar Havlová je zase komička. Na domovní schůzi Vlastníků

Z natáčení komedie Vlastníci

Komedie pro ty, kdo to nezažili. Tak si říká novinka režiséra a scenáristy Jiřího Havelky Vlastníci, která zamíří do...

RECENZE: Film Nabarvené ptáče je pásmo obrazů. I když nádherných

Druhá ukázka z filmu Václava Marhoula Nabarvené ptáče

Coby producentský čin představuje Nabarvené ptáče nesporně událost roku, před níž se sluší hluboce smeknout. Jako film,...

Další z rubriky

RECENZE: Iggy Pop se osvobodil od rocku, občas se však zadýchává

Punkový kmotr Iggy Pop koncertoval 22.6. 2013 ve Frýdku Místku se svou slavnou...

Nové album Iggyho Popa s názvem Free je ideální poslechovou záležitostí pro nadcházející podzimní dny. Jde o sbírku...

Do Prahy míří divný folkař se srdcem hippeho Devendra Banhart

Devendra Banhart na hudebním festivalu Colours of Ostrava

Prostřední jméno má po postavě ze Star Wars, svého času randil s herečkou Natalií Portmanovou, přitom vyrůstal v...

V červnu u nás zahrají Green Day. Rock for People kvůli nim posouvá termín

Green Day

Americká punkrocková kapela Green Day bude hlavní hvězdou dalšího ročníku Rock for People. Festival kvůli nim posune...

Najdete na iDNES.cz