Vypsaná fiXa se vrátila z Japonska a přichází s novým klipem. Podívejte se

  15:35aktualizováno  15:35
Vypsaná fiXa přichází s novým videoklipem k písničce Duchové z posledního, kritikou i posluchači velmi dobře přijatého alba Klenot. iDNES.cz jej nabízí v premiéře. Kapela, která se právě vrátila z japonského turné, se právě vydává na krátkou šňůru na Slovensko.

Hudební ceny Óčka 2009 - Vypsaná FiXa | foto: Dalibor Puchta, Óčko TV

Autorkou animovaného klipu Duchové je Silvie Lišková alias Akela Taka. Frontman FiXy Márdi iDNES.cz řekl: "S Akelou se známe už dlouho. Sama od sebe vytvořila se svým kamarádem Robertem Hrdinou alias Stereoidem animovaný klip na píseň Ledňáčci, kterej nám poslali. A nás to hrozně potěšilo, jak jsou některý naši fanoušci kreativní. Dlouho jsme se domlouvali, že by mohl vzniknout další klip, a to se teď konečně povedlo."

Akélino ztvárnění koresponduje s mírně nostalgickým textem písně. "Probíhají zde vzpomínky na dětství - na období plné zvláštní fantazie a pro každého jinak, ale zároveň podobně intenzívní poetiky, kterou si také každý z nás nese celý následný život v sobě. Vrátit se nejde, ale právě díky vzpomínkám se dá alespoň ohlédnout," uvažuje Márdi.

Pokud jde o vzpomínky, ty silné se v případě Vypsané fiXy nebudou týkat jen dětství. Jejich "portfolio" českým muzikantům právě rozšířilo exotické čtyřkoncertní turné po Japonsku. "Japonské dobrodružství pro nás bylo velkou odměnou nejen jako výlet do pro nás exotické země, ale i jako dobrá prokapelní, velice obohacující zkušenost," říká Márdi.

Vypsaná FiXa - Výtah 2009 finálový koncert, FuturumKapela zjistila, že je schopna oslovit i publikum, které nerozumí ani slovu z textů a má úplně jinou mentalitu. "Jediná vodítka, která mají, jsou energie a melodie. Koncert od koncertu se to zlepšovalo, prodali jsme spoustu desek, seznámili jsme se spoustou lidí a nakonec jsme se naučili i nějakým způsobem jíst místo příborem hůlkami, takže jsme snad neudělali ostudu."

Zdá se dokonce, že se rýsují bližší kontakty mezi FiXou a Japonskem. "Ředitel našeho vydavatelství San Piego Records už dokonce domlouvá distribuci našich posledních dvou desek do Země vycházejícího slunce. Na jaře bychom měli přivést japonské kapely Doping Panda a Detroit 7 sem do Čech a doufáme, že spolupráce bude pokračovat a my se zase do Japonska podíváme," slibuje si Márdi.

Vypsaná FiXa - Výtah 2009 finálový koncertVypsaná fiXa ovšem rozšiřuje svůj akční rádius nejen do vzdálených zemí, ale i k nejbližším sousedům. "Když jsme se vrátili z Japonska, zjistili jsme, že největší polské radio Trojka nasadilo naši píseň do prestižní polské hitparády. Klip na píseň Klenot, který je na youtube, zaplavila polská vlna a v současné době ho sledují nebo poslouchají právě obyvatelé této země," říká Márdi a dodává: " Opět domlouváme distribuci našich nosičů a doufáme, že se podaří domluvit i nějaké koncerty."

Teď je ale pro kapelu nejaktuálnější turné po Slovensku, které začíná ve čtvrtek koncertem v Nitře. "Slovensko snad ani za cizí zemi nejde považovat - ale i tak je zajímavé, jak se to teď dohromady sešlo. Asi se ještě vrací energie, kterou jsme vrazili do poslední desky a třeba se úplně odjinud vrátěj i ty prachy," slibuje si frontman kapely, která se může pochlubit tím, že si všechny své dosavadní úspěchy poctivě odpracovala bez mimohudebních berliček a kompromisů.

Klenot tour 2010 - slovenská část

14.10. Nitra – Valašský šenk
15.10. Trnava - Artklub
16.10. Skalica - Orlovňa
21.10. Bratislava – MMC klub KVASFEST
22.10. Bánská Bystrica – Kino Hviezda KVASFEST
23.10. Trenčín – Klub Lúč

Autor:

Nejčtenější

Marvel ohlásil nové filmy. Thor bude žena, ukáže se Blade i Angelina Jolie

Herečka Natalie Portmanová na festivalu Comic-Con (21. 7. 2019)

Společnost Marvel oznámila novou várku filmů a seriálů. Do komiksového světa přilákala Angelinu Jolie, která se objeví...

Hudební kalendář 2019: Největší letní festivaly v Česku

Rock for People 2018

Festivalová sezona začala letos brzy. Po celé republice od května do září probíhají desítky hudebních přehlídek, které...

RECENZE: Rammstein zapálili i kočárek. Jen kdyby to mohl každý vidět

Rammstein 16. července 2019 v pražské Eden Areně

Skalní fanoušci Rammstein budou nejspíš přísahat, že jejich úterní koncert v pražském Edenu byl skvělý a ze svého...

KOMENTÁŘ: Mizerných dvě stě tisíc korun je dělí od nesmrtelnosti

Moderátor Marek Eben uvedl 29. června 2019 zrestaurovaný film Spalovač mrtvol...

Seznam je to úctyhodný a zároveň smutný. Úctyhodný, protože obsahuje jména našich velkých filmařských mistrů; smutný,...

Avengers se stali nejvýdělečnějším filmem všech dob. Překonali Avatara

Záběr ze snímku Avengers: Endgame

Americký snímek Avengers: Endgame, který završuje ságu z epického světa marvelovských superhrdinů, se v neděli stal...

Další z rubriky

Odešel z Europe, ale je zpět. Nesnášel jsem ty vlasy, líčí John Norum

Skupina Europe - kytarista John Norum

Festival Benátská! s Impulsem hostí 26. července v Liberci švédskou kapelu Europe. Co si mohou fanoušci od ní slibovat?...

KOMENTÁŘ: Léčba jménem The Cure Colours of Ostrava rozhodně prospěla

The Cure - Colours of Ostrava 2019

Čtyři dny nabité muzikou všech myslitelných žánrů, skvělé premiéry i očekávané návraty. Tím vším byly letos Colours of...

RECENZE: ABBA a Ramones v podání zpěváka Beach Boys? Proč ne

The Beach Boys vystoupili 16. června 2019 v pražské Lucerně

Při zběžném pohledu na track list nové desky 12 Sides of Summer, již vydal Mike Love z Beach Boys, to vypadalo jako...

Najdete na iDNES.cz