Vrací se Pink. Veze akrobacii i písně, které tu ještě nehrála

  8:19aktualizováno  8:19
Fotbalový stadion v Edenu, domovské místo pražské Slavie, umožní americké zpěvačce Pink, aby dnes naplno rozbalila svůj letní popový karneval. Otevřená aréna umožní akrobatické prvky, obří figuríny a vznášení se v prostoru.

Zpěvačka Pink se na pódiu má objevit krátce po 20. hodině. | foto: Live Nation

Nejprve ovšem dostanou slovo předkapely, které vyplní čas po 16 hodině, kdy pořadatelé otevřou brány areálu. Zhruba v 17.15 vystoupí nedávný objev domácí scény písničkář Xindl X se zpěvačkou Olgou Lounovou. Od šesté hodiny večerní bude pódium patřit Butchi Walkerovi, zpěvákovi a producentovi, který spolupracuje také s Pink. Trojici předskokanů má uzavřít americká punková formace Good Charlotte.

Zpěvačka Pink na pódiuStart velké show Pink v rámci turné Funhouse Summer Carnival neboli domu zábavy a letního karnevalu pořadatelé očekávají po dvacáté hodině. Do té doby budou v prodeji vstupenky v téměř všech cenových kategoriích i na stadionu Slavie.

Co bude nového

Za poměrně krátkou dobu od loňského listopadu, kdy zpěvačka koncertovala v pražské O2 areně, to bude její druhé vystoupení v Česku. Nyní Pink takřka z poloviny obměnila repertoár. Sáhla i po jiných skladbách z poslední desky Funhouse. Zatímco loni na podzim si Pink zvolila pecky od Led Zeppelin a Queen, na současném letním turné zatím zpívala směs z hitů My Generation od The Who, Basket Case z repertoáru Green Day a Stingovu Roxanne.

Pink je nová královna

"Je výtečná zpěvačka. Stejně tak zůstává skvělou performerkou, která udýchá i akrobatické kousky. Tak neodolatelnou kombinaci v současnosti na světové popové scéně nikdo jiný nenabízí," napsal v recenzi z listopadu loňského roku Honza Vedral z MF DNES.

Pink samozřejmě připomene své zásadní písně So What či Who Knew. Skladby Get the Party Started a Funhouse, kterými loni v O2 areně končila svůj koncert, nyní uvádí na turné na začátku vystoupení. Pokud Pink dodrží dosavadní rozpis písní, bude se její listopadový a červencový koncert překrývat v deseti skladbách. Osm písní bude nových.

Spadla, ale jede dál

Tým kolem Pink samozřejmě rozvinul choreografii představení, ve kterém nechybí spousta barev a rekvizit včetně mola protaženého hlouběji do davu, tanečnice v zeleném či žlutém peří nebo doprovodné vokalistky. Na probíhajícím turné se Pink vznášela hlavou dolů a při tom zpívala, což se pomalu stává jejím poznávacím znamením. Nebo se kutálela po hlavách fanoušků ve velké průhledné kouli a při skandované písni So What se nechala vynést vysoko do prostoru.

Minulý týden ve čtvrtek zpěvačka dokonce vypadla z popruhů, které ji mají jistit při akrobatických kouscích. Už ze sanitky posílala zprávy svým fanouškům na síti Twitter, že bude v pořádku, ale cítí se prý zahanbená. Provoz jejího prvního letního turné po stadionech, které obsáhne 34 představení, kolize nenarušila. Další dva koncerty má zpěvačka od té doby za sebou a podle pořadatelů neslevila na žádném z akrobatických a cirkusových kousků.


Nejčtenější

Poprvé v bondovce bude agentem 007 žena, černošská herečka Lashana Lynchová

Britská herečka Lashana Lynchová ve filmu Captain Marvel

Novým tajným agentem s označením 007 bude po Danielu Craigovi poprvé v dějinách bondovek žena a černoška, britská...

Oldřich Kaiser prodělal infarkt. Skončil na jednotce intenzivní péče

Oldřich Kaiser (1. března 2017)

Herec Oldřich Kaiser (64) skončil po prodělaném infarktu myokardu na jednotce intenzivní péče v jedné z pražských...

Hudební kalendář 2019: Největší letní festivaly v Česku

Rock for People 2018

Festivalová sezona začala letos brzy. Po celé republice od května do září probíhají desítky hudebních přehlídek, které...

KOMENTÁŘ: Mizerných dvě stě tisíc korun je dělí od nesmrtelnosti

Moderátor Marek Eben uvedl 29. června 2019 zrestaurovaný film Spalovač mrtvol...

Seznam je to úctyhodný a zároveň smutný. Úctyhodný, protože obsahuje jména našich velkých filmařských mistrů; smutný,...

RECENZE: Rammstein zapálili i kočárek. Jen kdyby to mohl každý vidět

Rammstein 16. července 2019 v pražské Eden Areně

Skalní fanoušci Rammstein budou nejspíš přísahat, že jejich úterní koncert v pražském Edenu byl skvělý a ze svého...

Další z rubriky

RECENZE: Sheeranovy spolupráce s Bieberem a Eminemem? Taková milá bokovka

Ed Sheeran na Letišti Letňany v Praze  (7. července 2019)

Na nové desce začal Ed Sheeran podle vlastních slov pracovat na notebooku během loňského turné. Album nazvané No.6...

RECENZE: Rammstein zapálili i kočárek. Jen kdyby to mohl každý vidět

Rammstein 16. července 2019 v pražské Eden Areně

Skalní fanoušci Rammstein budou nejspíš přísahat, že jejich úterní koncert v pražském Edenu byl skvělý a ze svého...

Karle, zpívej! Nemluv! vzkázal mi Forman, vzpomíná jubilující Gott

Karel Gott ve videoklipu k písni Srdce nehasnou

Slaví narozeniny, píše paměti. Čerstvý osmdesátník Karel Gott je v jednom kole. V rozhovoru pro iDNES.cz zavzpomínal...

Najdete na iDNES.cz