Vondráčková: V rozhlase mě zakázala Tachecí. Ta se obvinění směje

  13:05aktualizováno  13:58
Zpěvačka Helena Vondráčková si u Rady Českého rozhlasu stěžovala, že ji cíleně nehraje Radiožurnál. Ale neuspěla. "Rada je přesvědčena, že k porušení vámi citovaných norem v žádném případě nedochází," odpověděl zpěvačce místopředseda instituce Tomáš Ratiborský.

Helena Vondráčková si stěžovala u Rady Českého rozhlasu. | foto: Marek NavrátiliDNES.cz

Helena Vondráčková vidí za omezením svých písniček v éteru někdejší šéfku Radiožurnálu Barboru Tachecí. 

"Jak jsem se dozvěděla, paní Barbora Tachecí, jež působila ve vedení této rozhlasové stanice, ihned po svém nástupu doslova zakázala 'hrát Vondráčkovou', tedy jakoukoliv píseň v mém podání. Jednalo se o projev jejího negativního vztahu k mé osobě, jenž vyústil v zášť, kterou v poslední době několikrát veřejně také prezentovala," píše Vondráčková ve své stížnosti.

Připadá vám, že Český rozhlas zařazuje do svého vysílání málo skladeb Heleny Vondráčkové?

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 0:00 16. června 2011. Anketa je uzavřena.

Ne 11937
Ano 722

Tachecí odpovídá jednoznačně: "V době, kdy jsem vedla Radiožurnál, jsem spolupracovala s profesionálním hudebním dramaturgem na základní hudební strategii. Žádné příkazy ani zákazy nikdy nezazněly. A už vůbec ne směrem ke konkrétním jménům," řekla iDNES.cz v telefonickém rozhovoru.

Spory o písně

GLOSA: Hudební publicista Josef Vlček se zamýšlí nad tím, zda mají starší umělci smůlu a upozorňuje na nově otevřené téma kulturních hodnot.

Barbora Tachecí

PROTIHLAS: Stížnost na Radu Českého rozhlasu připomíná spíše osobní výtku. Zatímco Vondráčková tvrdí, že ji Tachecí "zakázala", novinářka jakékoliv příkazy odmítá.

Zpěvačka, jež před několika měsíci prohrála vleklý soudní spor s kolegyní Martou Kubišovou o náhradu škody za neuskutečněné turné, pak dodává: "Situace nastalá zákazem však přetrvává i v současné době, kdy již dosti dlouho paní Tachecí ve vedení rozhlasové stanice nepůsobí. Mám však informaci o tom, že jsou zde další osoby, které rovněž mají negativní vztah k mé osobě a na tomto zákazu trvají, a to konkrétně hudební dramaturg Radek Sedláček a ředitelka zpravodajských stanic Českého rozhlasu Hana Hikelová."

"Heleny Vondráčkové si po profesionální stránce velmi vážím a je mi líto, že si těmito absurdními kroky, zjevně řízenými jinou osobou, tolik ubližuje," dodává Tachecí.

Rada pochybení nevidí

V aktuální odpovědi Rady ČRo Ratiborský navíc uvádí: "Rada ČRo je přesvědčena, že k porušení Vámi citovaných norem v žádném případě nedochází a ČRo jako celek dvaadvaceti rozhlasových stanic dodržuje v tomto směru vše, co mu zákon a Statut ČRo ukládá."

Navíc dodává, že v sestavování playlistu nevidí žádné porušení zákona. Naopak uvádí čísla, z nichž vyplývá, že ČRo včetně regionálních stanic odehrál v měsíci dubnu letošního roku celkem 817 skladeb Heleny Vondráčkové, což je průměrně 27 písní denně.

Autor:

Nejčtenější

RECENZE: Metallica a opakovaný vtip? Už zase hity naředila Jožinem

James Hetfield, Metallica, Letiště Letňany (18. srpna 2019)

Americká kapela Metallica hrála v neděli večer v pražských Letňanech sedmdesáti tisícům fanoušků, koncert byl velkolepý...

Hudební kalendář 2019: Koncerty světových hvězd, které nesmíte prošvihnout

Michael Bublé odehrál svou tuzemskou koncertní premiéru 24.1. 2014 v O2 aréně.

Rok 2019 zpříjemní hudebním fanouškům vystoupení řady hvězd. Přijedou Michael Bublé, Eros Ramazzotti nebo Ariana...

Hudební kalendář 2019: Největší letní festivaly v Česku

Rock for People 2018

Festivalová sezona začala letos brzy. Po celé republice od května do září probíhají desítky hudebních přehlídek, které...

RECENZE: Ječící fanynky a jalová show. Praze se představila Billie Eilish

Billie Eilish 20. srpna 2019 v pražské O2 areně

Beznadějně vyprodaná pražská O2 arena přihlížela v úterý večer koncertní premiéře hudebního zjevení dnešní doby....

No Time To Die. Tvůrci prozradili název pětadvacátého filmu s agentem Bondem

Ve snímku No Time To Die (Není čas zemřít) se zřejmě naposledy objeví v roli...

Pětadvacátý film s Jamesem Bondem ponese název No Time To Die (Není čas zemřít). Na sociálních sítích o tom informovali...

Další z rubriky

Hudební kalendář 2019: Největší letní festivaly v Česku

Rock for People 2018

Festivalová sezona začala letos brzy. Po celé republice od května do září probíhají desítky hudebních přehlídek, které...

RECENZE: Metallica a opakovaný vtip? Už zase hity naředila Jožinem

James Hetfield, Metallica, Letiště Letňany (18. srpna 2019)

Americká kapela Metallica hrála v neděli večer v pražských Letňanech sedmdesáti tisícům fanoušků, koncert byl velkolepý...

Letošní Hip Hop Kemp odhaluje své hosty až do poslední chvíle

Dope D.O.D. (Hip Hop Kemp 2015)

Brány královéhradeckého Festivalparku, který opět hostí letošní Hip Hop Kemp, se otevřou ve čtvrtek. Osmnáctý ročník...

Najdete na iDNES.cz