Mejdan pro Vláďu Šafránka z Harleje. Když bude ostuda, měl by radost

  17:55aktualizováno  17:55
Vláďa Šafránek, zpěvák Harleje a Walda Gangu, by ve čtvrtek oslavil sedmačtyřicáté narozeniny. Ve stejný den se v pražských Žlutých lázních koná vzpomínkový koncert, kde vystoupí i Walda Gang či Rybičky 48. Jak bude vypadat, prozradil Šafránkův spoluhráč Tonda Rauer.

Zpěvák Vláďa Šafránek | foto: Archiv kapely Harlej

Nahlášená je nejméně desítka kapel. Nebudou to moc velké zmatky?
Trochu zmatky asi budou. Dohodli jsme se, že budeme hrát ve zvláštně promíchaných sestavách, protože kdyby hrál každý zvlášť, tak by se to ani nestihlo. Všichni jsme letití profíci, takže budeme připravení. Prostě si uděláme mejdan. A když bude ostuda, nic se neděje. Vláďa by měl radost, on byl vrchní chaotik.

Fotogalerie

Jak vznikala sestava, co bude hrát?
Jsou to všechno kamarádi, spoluhráči a lidi, kteří k němu měli nějaký vztah. Až jsme to museli trochu zredukovat, protože koncert nemůže být nekonečný.

I tak ovšem bude dlouhý.
Řekli jsme si, že nebude delší než tři hodiny, protože musíme dodržet konec v deset večer a nechceme, aby začínal moc brzo. Odstartujeme v sedm, skončíme lehce před desátou. Hrát se budou písničky, kde se Vláďa aspoň na chvíli vyskytl. Třeba na druhé desce Alkeholu zpíval vokály. Ale to skalní fanoušci vědí, takže asi nebudou překvapení.

Předpokládám, že jeviště nebude potažené černým suknem. Že se budete hlavně bavit.
Jde o to vzpomenout si na Vláďu mejdanem a oslavou toho, co za svůj život dokázal. On měl živé vystupování před lidmi hrozně rád a fanouškům rozdával radost. Samozřejmě to nebude zase až tak veselá událost. Byl to náš kamarád a už tu není. Pozitivní věc je, že veškerý výtěžek půjde Centru pro plicní hypertenzi Všeobecné fakultní nemocnice v Praze, kde se Vláďa dlouhodobě léčil a hodně mu pomohli, takže volba byla jasná.

Zahraje Harlej i Váňa z Kabátu

Na Vláďu Šafránka přijdou do Žlutých lázní zavzpomínat kapely Harlej, Walda Gang, Dymytry, Alkehol, Divokej Bill, Rybičky 48, Komunál nebo kytaristé Jirka Urban z Arakainu a Ota Váňa z Kabátu.

Je šance, že by se podobná vzpomínka zopakovala i příští rok?
O tom jsme se vůbec nebavili a nemyslím si, že by se to mělo stát. Jde o jednorázovou akci, aby se fanoušci mohli ještě jednou rozloučit a zavzpomínat.

Kromě koncertu jste také vydali společnou desku, kde je zpěv Vládi Šafránka jen z domácích demonahrávek. Měl jste jasno, že i takto vlastně nedokončená vyjde?
Před pětadvaceti lety jsme natočili desku se skupinou Brain a pak se celou dobu bavili o tom, že by to chtělo pokračování. Začali jsme na ní dělat před dvěma lety, skvěle to po letech zafungovalo. Bohužel Vláďův zdravotní stav nedovolil nazpívat desku ve studiu. Takže jsem použil u mě doma natočená dema a zbytek jsme dotočili pod jeho orientační zpěv. Chtěl jsem udělat maximum pro to, aby lidi slyšeli, co půjde. A ty zpěvy jsou kvalitní, Vláďa byl ještě ve formě.


Nejčtenější

RECENZE: Stoprocentní hecíř Habera a jeho věrní málem zbourali O2 arenu

Pavol Habera a Team 9. června 2019 v pražské O2 areně

Pavol Habera s kapelou Team je opět na turné. Nemají novou desku, nemají žádné výročí, jen byl po třech letech zase čas...

Hudební kalendář 2019: Koncerty světových hvězd, které nesmíte prošvihnout

Ed Sheeran na svém prvním pražském koncertě 12. 2. 2015 v pražské Tipsport Areně

Rok 2019 zpříjemní hudebním fanouškům vystoupení řady hvězd. Přijedou Ed Sheera, Metallica nebo Billie Eilish, na...

Hudební kalendář 2019: Největší koncerty českých a slovenských interpretů

Skupina Kabát na festivalu České Hrady CZ ve Švihově

Rok 2019 je jubilejní pro řadu českých a slovenských interpretů a nejčastější volbou pro velkolepou oslavu je O2 arena....

RECENZE: Kabát i na turné ke třicetinám sází po čertech na jistotu

Kabát, Po čertech velký turné, Ostrava, 8. června 2019

Člověk nemusí být ani skalní fanoušek, aby z proslovů mezi jednotlivými skladbami většinou poznal, jaká bude...

Hudební kalendář 2019: Největší letní festivaly v Česku

Rock for People 2018

Festivalová sezona začala letos brzy. Po celé republice od května do září probíhají desítky hudebních přehlídek, které...

Další z rubriky

Když jsme přilétali, vítaly nás tanky a stíhačky, vzpomínají Beach Boys

Zpěvák Mike Love je posledním ze zakládajících členů Beach Boys, kteří stále...

Legendární Beach Boys u nás hráli předloni a předtím samozřejmě v roce 1969 na koncertech v Praze, Bratislavě a Brně. A...

Garbage do Prahy nepřijedou. Pořadatel nabízí slevu na slovenský koncert

Kapela Garbage

Kultovní americká kapela Garbage, která se v pondělí 24. června měla po dlouhých letech vrátit do Prahy, nakonec...

Mejdan pro Vláďu Šafránka z Harleje. Když bude ostuda, měl by radost

Zpěvák Vláďa Šafránek

Vláďa Šafránek, zpěvák Harleje a Walda Gangu, by ve čtvrtek oslavil sedmačtyřicáté narozeniny. Ve stejný den se v...

Najdete na iDNES.cz