Jsme vlci, ne beránci. Richard Müller s hosty opět zavítá do penziónu Svět

  7:55aktualizováno  7:55
Zpěvák Richard Müller se 21. října vydá na turné, v rámci něhož zavzpomíná na slavnou desku V penziónu Svět. Přizve si k tomu dva atraktivní hosty.

Trojice Richard Müller, Ondřej Soukup a Michael Kocáb na společném turné alespoň částečně pomyslně opět spojí Česko a Slovensko, zároveň také připomene časy zmíněného alba V penziónu Svět autorské dvojice Petr Hapka a Michal Horáček.

Richard Müller na Óčku

Dokument o natáčení alba Richarda Müllera s názevem "55", které pro něj složil Ondřej Brzobohatý v roce 2016, uvidíte na Óčko STAR v premiéře 27. 9. v 17:00 a v reprízách 28. 9. v 18:00 a 29. 9. ve 13:00 hodin.

„Hned na úvod bych chtěl upřesnit, že i když se to propaguje jako turné nás tří, hlavní hvězdou bude Richard Müller, půjde především o jeho koncerty, na nichž vystoupíme s Ondřejem Soukupem jen jako hosté,“ vysvětluje Michael Kocáb. Müller souhlasí a dodává, že nápad spojit je tři vzešel z jeho agentury.

„Jako rozený pesimista jsem si myslel, že do toho ti dva nepůjdou. Z jejich kladné reakce jsem však měl velkou radost. Fungovalo nám to už na generálce, jsou to příjemní parťáci,“ pochvaluje si interpret hitů jako Štěstí je krásná věc nebo Srdce jako kníže Rohan.

Skandály už nečekejte

Na koncertě zazní pár písniček ze zmíněného alba V penziónu Svět, na kterém se mimochodem pěvecky podílel i Michael Kocáb, a také několik méně známých skladeb z Müllerova repertoáru. „Moje publikum už chodí jen na moje písničky, ne na skandály a podobně. Doprovází mě kapela čítající asi osm členů, oba chlapci, tedy Ondřej a Michael, pravili, že je v pohodě. Takže se těšte na pozitivně spontánní večer,“ dodává Müller.

A jaká bude role obou pánů? „S Michaelem Kocábem jsme spolužáci z konzervatoře, hráli jsme spolu, pamatujeme hodně, čili tam budeme pořádat takové improvizované debaty. Možná na sebe prozradíme i věci, které by se o nás lidi jen tak nedozvěděli,“ vysvětluje Ondřej Soukup.

„Pak si taky společně s Michaelem zahraju na baskytaru, na kterou jsem od 90. let prakticky nesáhl. Zazpívám píseň Ještě tě mám plnou náruč, kterou jsem před lety napsal pro Jiřího Korna a teď bych ji rád ukázal v podobě, v jaké jsem ji tehdy zamýšlel. Zároveň bych rád dodal, že nejsem žádný pěvec ani performer, ale skladatel. Jsem zvyklý být hlavně zavřený ve studiu a komponovat.“

Co se týče letitého přátelství s Michaelem Kocábem, nelze se nezeptat na slavný „Song o Soukupovi“, tedy S.O.S. od Pražského výběru, s oním proslulým „haló, Soukup“, prostřednictvím něhož si Kocáb a spol. se svým bývalým parťákem vyřizovali účty, že od nich odešel ke Karlu Gottovi.

„Pořád to žije. Ale jde o ohromnou nadsázku a legraci, i když text je vlastně docela drsný. Celé to bylo připravené a já se radostí nechal takhle zneužít. Ale to k tomu patří, nejsme beránci, ale vlci. Může se stát, že do sebe s Michaelem takhle půjdeme i při těch debatách,“ směje se Ondřej Soukup.

Fotogalerie

Pokud jde o Kocába, i ten pěvecky zavzpomíná na svou účast V penziónu Svět a dojde i na písničku Šaškové počmáraní.

Podtitul turné zní Šansony a jiné písně a Kocábův dramatický projev se k tomuto žánru vždy hodil.

„Šansony představují určitou etapu naší tvorby, jak mojí, tak Richardovy. Lidi na ni reagovali velmi dobře, ty písničky se pořád líbí. Mně se vždy moc líbil Richardův způsob zpěvu,“ říká Michael Kocáb.

„Šanson je píseň, kdy se zpěvák do textu noří mnohem více než u běžné spotřební populární hudby. U nás to dlouhá léta známe od Hany Hegerové, ale moc podobných interpretů jsme nikdy neměli. Až od alba V penziónu Svět jsem jsem šanson počesku začal vnímat mnohem víc. Veškeré škatulkování je ale v tomhle ohledu stejně zbytečné, jde prostě o kontemplativní píseň teskného charakteru, u níž je zásadně důležité, co se zpívá, nejen jak se to zpívá,“ dodává Kocáb.

  • Nejčtenější

Hudební kalendář 2019: Koncerty světových hvězd, které nesmíte prošvihnout

Rok 2019 zpříjemní hudebním fanouškům vystoupení řady hvězd. Přijedou Eros Ramazzotti nebo Andrea Bocelli. Podívejte se...

Ondřej Vetchý posílí Cimrmany, ač ho po škole nejprve jako herce zapudili

Do své 52. sezony vstoupilo Divadlo Járy Cimrmana po smutném létě, kdy brzy po sobě odešly jeho dvě výrazné tváře. I...

Krampol o Belmondovi: Když on točil Zvíře, já hrál traktoristu

Přes třicet let promlouvá na české diváky božský Bébel, jak Jean-Paul Belmondovi v rodné Francii přezdívají, hlasem...

Premium

Karel Gott byl s koncem smířený. Proč bych se měl rouhat? přemítal

Kdysi řekl, že ho fascinuje dostávat se na novou půdu. A dobývat ji. Pomalu, kousek po kousku. Dobyl ji znovu, když se...

PRVNÍ DOJMY: Křepčení na hrobě, nebo pocta? StarDance začala Gottem

Muselo to být ošemetné rozhodování. Totiž jestli první díl StarDance, který náhodou vyšel na den státního smutku,...

Premium

Chci chlapa, co má větší koule než ego, říká svobodná matka Nikol Štíbrová

Před pár dny oslavila třiatřicítku a cítí se šťastná a spokojená. Nebylo to ale zadarmo – moderátorka a hvězda...

Krampol o Belmondovi: Když on točil Zvíře, já hrál traktoristu

Přes třicet let promlouvá na české diváky božský Bébel, jak Jean-Paul Belmondovi v rodné Francii přezdívají, hlasem...

Premium

Sex je snadno dostupný, ale nevěra ještě není důvod k rozchodu

Tolerance je podle něj jen povýšenecký postoj k druhému a vytváří korupční prostředí, proto do partnerských ani jiných...

  • Další z rubriky

Mluvme spolu víc a nestyďme se za smutek, vzkazuje zpěvačka Lucie Bílá

Lucie Bílá prožívá velmi šťastné životní období. Potvrzuje to nejen v rozhovoru, ale také na novém albu Ta o mně, které...

Čára je začátek všeho, míní výtvarník Musil. Bývalý tatér vystavuje v Praze

Letos uplynulo sedm let od chvíle, kdy se Lukáš Musil, bývalý profesionální hokejista a tatér s přezdívkou Musa,...

VIDEO: Mandrage to v novém videoklipu vidí růžově

Příběhem o lásce a vášni, který se ve videoklipu Vidím to růžově odehrává, předznamenává kapela Mandrage novou desku,...

Potřetí a možná naposledy? Eric Clapton, bluesový bouřlivák, se vrátí do Prahy

V březnu oslaví už 75. narozeniny. Důvodů, proč může být příští pražský koncert Erica Claptona ten rozlučkový, je ale...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz