Slavíky vyhráli Gott, Bílá a Kabát, dvakrát bodoval kontroverzní Ortel

  21:03aktualizováno  23:26
Anketní ceny Český slavík mají tradičně Karel Gott, Lucie Bílá a Kabát. Až do poslední chvíle čekala pražská Státní opera, zda Gott, jenž se léčí z nádorového onemocnění mízních uzlin, na závěr ceremoniálu 50. ročníku přijde. Přišel a slavil už čtyřicáté vítězství.

Gott, kterému lékaři účast na večeru nedoporučovali s ohledem na sníženou imunitu, se objevil v hledišti až krátce před závěrem. Vyhrál svou kategorii a současně se stal absolutním vítězem s nejvyšším počtem hlasů a majitelem Platinového slavíka. Sál mu tleskal vestoje.

„Mám rád tu chvíli napětí, řekl jsem si - Nesmíš chybět ani tentokrát. Proč se připravit o tu chvíli radosti, kdyby to třeba náhodou dopadlo. A vidíte, dopadlo,“ rozesmál Gott diváky, kterým poděkoval za podporu, jež mu dodává sílu, „za tu cennou infúzi v léčbě.“

Fotogalerie

Gott také vyjádřil potěšení, že je jeho „zdravotní vycházka“ tak vyšperkovaná cenami, i když se už zabýval myšlenkou, že mu prý zbude jen Zlatý bažant. „A když to dobře dopadne, slibuju, že příště se zdržím déle,“ završil své vystoupení.

Druhou příčku obsadil Tomáš Klus, který pozdravil diváky předtočenou hříčkou u klavíru: „Všem vám to moc sluší.“ Třetí místo mezi zpěváky získal Tomáš Ortel z kontroverzní kapely Ortel. „Vůbec netuším, co s tím oceněním mám dělat,“ prohlásil.

Také v souboji kapel se s napětím čekalo na umístění skupiny Ortel, spojované s krajní pravicí. Loni byla čtvrtá, letos už druhá. Její lídr Tomáš Ortel řekl. že děkuje fanouškům, kteří nedali na „štvavou kampaň, i když my sem asi ani nepatříme“. Třetí skončil Kryštof, který poděkoval ústy Richarda Krajča jen na dálku. Zlato podesáté vyhrál Kabát.

Český slavík 2015

Zpěvačka roku:
1. Lucie Bílá
2. Lucie Vondráčková
3. Ewa Farna
Slavíci bez hranic:
No Name
Skupina roku:
1. Kabát
2. Ortel
3. Kryštof
Zpěvák roku:
1. Karel Gott
2. Tomáš Klus
3. Tomáš Ortel

Bronzovou zpěvačkou se stala Ewa Farna, která poslala videovzkaz z koncertu v Polsku. Stříbrnou trofej si připsala Lucie Vondráčková - už poosmé. „Loni jsem vydala dvě desky, letos jednu novou písničku, takže jsem ve Slavíka doufala. Nevím, čím to je, že má člověk před vyhlašováním daleko větší nervy, než když jde na to jeviště zpívat. Samozřejmě z toho mám obrovskou radost a beru to jako motivaci. Někdo vám dal důvěru, tak nemůžete přestat,“ řekla pro iDNES.cz Vondráčková.

Vítězná Lucie Bílá, která večer zahájila se skupinou Arakain, dostala osmnácté zlato. „Nikdy mě to nepřestane překvapovat,“ poděkovala a Gottovi poslala „velkou pusu“.

Kategorii Slavíci bez hranic vyhrála poosmé slovenská skupina No Name. Nejoblíbenější písničku posluchačů Rádia Impuls, skladbu V ozvěnách, zpívá David Deyl. Objevem roku i hvězdou internetu se stala skupina Slza.

Autor:

Mohlo by vás zajímat

24. 2. se uskuteční 91. ročník předávání filmových cen v Los Angeles
23. 3. proběhne předávání filmových cen (Praha, Rudolfinum)
17. 3. bude mít premiéru pořad Za oponou na iDNES KINO


Nejčtenější

Zemřel herec a dabér Petr Oliva. Hlasu Pierra Richarda bylo 75 let

Petr Oliva

Pět dní před svými 76. narozeninami zemřel herec a dabér Petr Oliva. Oznámilo to Divadlo Radka Brzobohatého. Oliva mimo...

Českou stopu v Teorii velkého třesku podporuje představitelka Amy

Mayim Bialik jako Amy Farrah Fowler v seriálu Teorie velkého třesku

V americkém seriálu Teorie velkého třesku, jehož závěrečnou řadu nyní vysílá Prima Cool, se občas objevují odkazy k...

KOMENTÁŘ: Záhadná postava. Velice spokojený televizní divák

Ze seriálu Most!

Patří do rodiny nadpřirozených bytostí z novodobých pohádek. Na rozdíl od početné armády reptalů ho nikdy nikdo...

Filmový Freddie Mercury je hit „zbytku světa“, rekordy neláme

Záběr z filmu Bohemian Rhapsody

V Česku i na Slovensku ovládl loni návštěvnost kin. Jak si Bohemian Rhapsody, životopis Freddieho Mercuryho ze skupiny...

RECENZE: Jaromír Hanzlík si napsal telenovelu Léto s gentlemanem

Trailer k filmu Léto s gentlemanem

Na svatého Valentýna utrpěla kina srážku s telenovelou. Kdyby v titulcích filmu stálo Rosamunde Pilcherová a běžel na...

Další z rubriky

RECENZE: Viklický je jako Motýl. Vzal si do hlavy předělat Šlitra

Emil Viklický

Dobrá skladba se pozná jednak tak, že ji další interpreti mají chuť opakovaně hrát či točit, a potom hlavně podle toho,...

Autor hitů Tiché dohody chystá sólovou desku jako poctu Hanspaulce

Kytarista a skladatel Dan Šustr

Kytarista Dan Šustr, zakladatel a skladatel kapely Tichá dohoda a autor hitů jako Marioneta nebo Kotva a kříž, vydá...

Ceny Vinyla má kapela Povodí Ohře i producent, jenž si říká Bílej kluk

Kapela Povodí Ohře

V pražském Lucerna Music Baru se včera předávaly hudební ceny Vinyla. Za desku roku kritici zvolili eponymní album...

Najdete na iDNES.cz