Diskuse k článku

Tlouštíkům na operních scénách zvoní hrana

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

28. 8. 2005
nechodím na krásná těla.Zde jde o kvalitní pěvecký a hudební zážitek.A tak nevěřím,že zaoblené pěvecké hvězdy ze scén vymizí.
 
Facebook Twitter Google Plus Zavřít

28. 8. 2005
kde se co nevidět začnou promenovat polonahé hvězdičky bez jakéhokoliv hudebního talentu, ale s vyvinutou schopností střídat sexuální partnery. Správná operní hvězda doposud totiž potřebovala kvalitní a silný hlas, pokud měla "uřvat" velké divadlo bez jakékoliv techniky, což střízlík zkrátka nemůže udýchat. Proto bývali zpěvačky a zpěváci silní, protože do hubeného tělíčka zkrátka velké plíce nedostanete. To platilo od doby Emy Destinové přes Monserat Caballie po Pavarottiho.
 
Facebook Twitter Google Plus Zavřít

28. 8. 2005
Souhlasim. Moderni vymozenost dokaze "skoro" zazraky. Staci malicky mikroport a masove obecenstvo na nic neprijde. Jen znalci zustanou radeji doma u gramofonu. Bude to skoda.
 
Facebook Twitter Google Plus Zavřít

28. 8. 2005
Polonahé operní pěvkyně s vyvinutou schopností střídat sexuální partnery už na jevištích máme - viz například Magda Kožená. Narozdíl od toho, co píšeš, ale umí zpívat a stejně na tom jsou i ty ostatní. Doba se změnila, ale nikoli k horšímu. Před sto lety bylo nejdůležitější silný hlas a na pěvecké kvality se hledělo jen v nejlepších operních sálech. Dnes je obecenstvo náročnější, protože má srovnání z CD a chce nejen slyšet, ale i vidět. Operní zpěváci (nebo pěvci, chcete-li) se proto musí více snažit ve více oblastech a to snažení je při troše dobré vůle někde vidět.
 
Facebook Twitter Google Plus Zavřít
Více už toho není