SOUTĚŽ: Potkejte se se ZZ TOP, kteří v Praze zahájí evropské turné

Doporučujeme   11:10aktualizováno  14:45
Pěti fanouškům skupiny ZZ Top a jejich doprovodu nabízí portál iDNES.cz jedinečnou šanci potkat se svými idoly na úterním koncertě v pražské Tesla Areně. Hrajte o setkání a volné vstupy na poslední chvíli.

ZZ Top pražským koncertem zahájí letošní evropské turné. | foto: Profimedia.cz

Hrajte o setkání se ZZ Top

Skupina se potká s deseti fanoušky

Texaská kapela, zahajující 26. května evropské turné, podle pořadatelů nabídne minimálně devadesátiminutový koncert. Skupina si kromě několika tun dalšího vybavení přiveze i velkou LED obrazovku.

ZZ TopJako předkapela se představí česko-americká bluesrocková skupina The Cell, která už v této roli hrála před Johnem Mayallem, The Sweet a Tito and Tarantula.

"ZZ Top jsou v Praze již od neděle, ale o jejich programu nic nevíme. Nechtějí být rušeni, aby se mohli připravit na úvodní koncert svého turné," řekl za pořadatele Jiří Sedlák.

Pořadatel koncertu Jiří Borek dodal, že k nejzajímavějším požadavkům managementu kapely patří vytipování golfového hřiště, kam by si bubeník Frank Beard mohl jít v případě zájmu zahrát.

Po Praze, kde začne koncert v 19:30, následuje druhý den vystoupení v německém Lipsku a do 14. června navštíví skupina, která je od roku 2004 členem Rokenrolové síně slávy, dalších 12 měst v Evropě. Ihned poté absolvují velké americké turné s kapelou Aerosmith.

Co chtějí
ZZ Top

K nejzajímavějším požadavkům managementu kapely patří vytipování golfového hřiště, kam by si bubeník Frank Beard mohl jít v případě zájmu zahrát.

Kapela ZZ Top se v Praze poprvé představila v únoru 1997. Po onemocnění jednoho ze členů kapely zrušila brněnský koncert chystaný na červen 2000, v moravské metropoli se nakonec představili o dva roky později.

ZZ Top od svého vzniku v roce 1969 hrají v nezměněném trojčlenném složení, které tvoří Billy F. Gibbons, považovaný za jednoho z nejlepších světových kytaristů, baskytarista Dusty Hill a bubeník Frank Beard. Jejich živé vystupování je pověstné svou energií a mnoho fanoušků je považuje za vůbec nejlepší koncertní kapelu. Pro jejich styl se vžilo označení jižanský rock.

Texty skladeb populárního tria jsou plné narážek na pop kulturu, erotických dvojsmyslností, zpívají často o rychlých autech, levných brýlích, televizi a podobně. Mezi jejich hity patří skladby La Grange, Tush či Gimme All Your Lovin´.

Členové ZZ Top mají vedle muziky řadu dalších zájmů. Například Billy F. Gibbons je vášnivým sběratelem aut a motocyklů vytvořených pro něj na míru a pojmenovaných například CadZZilla či HogZZilla.

Největších komerčních úspěchů dosáhli v 70. a 80. letech minulého století, kdy například prodali přes 20 milionů kusů alba Eliminator. Loni jim vyšla zatím poslední deska a DVD Live from Texas, svědčící o jejich neutuchající koncertní činnosti.

Autoři: ,
  • Nejčtenější

Vivat Vlasta! Do „života čtvrtého“ vyprovodil Chramostovou dlouhý potlesk

Státní hymna a dlouhotrvající potlesk v zaplněném Národním divadle vyprovodily zesnulou herečku Vlastu Chramostovou....

RECENZE: Eurokriminálka Princip slasti. Cestopis zabírá líp než vražda

Části ženských těl poházené po třech městech mají účel i efekt. Horší je, že vyšetřovatelé z daných zemí se v...

RECENZE: Angelina Jolie a Michelle Pfeifferová vedou Hru o trůny tchyní

Pět let po prvním snímku se Angelina Jolie a Elle Fanningová vracejí do rolí kouzelné vládkyně temných blat a její...

RECENZE: Pánská jízda pro pokročilé. Mrkvička a Schmitzer jsou Staříci

Už nemají co ztratit, takže se vydají na společnou cestu bez návratu. Ovšem na cestu značně klopotnou, protože dva...

RECENZE: První akční školka či co to je. Rambo by je rozstřílel na cucky

Něco takového v českém filmu vážně ještě nevzniklo. Na druhou stranu nelze tvrdit, že by takový úkaz chyběl. Neboť...

Premium

Havel byl z jiného těsta, vzpomíná v rozhovoru exprezident Klaus

Jeden z hlavních aktérů polistopadového vývoje Václav Klaus starší hovořil pro LN o nepochopení kuponové privatizace i...

Premium

Deset dní a Slavia mohla zmizet. Miliardář Šimáně exkluzivně vypráví

Jiří Šimáně, jeden z nejbohatších Čechů, koupil před pěti lety zadluženou Slavii. Klub nad propastí. Ta stejná Slavia,...

Premium

Sex je snadno dostupný, ale nevěra ještě není důvod k rozchodu

Tolerance je podle něj jen povýšenecký postoj k druhému a vytváří korupční prostředí, proto do partnerských ani jiných...

  • Další z rubriky

KVÍZ: Znáte dobře rockera Lennyho Kravitze, který znovu zamíří do Prahy?

Po dvou letech od poslední návštěvy se do Prahy vrátí Lenny Kravitz, rockový rebel se soulovou duší. Idol mnoha žen...

RECENZE: Kapela Opeth se opět až příliš zhlédla v minulosti

Někdejší drsní metalisté, dnes spíše zasnění hard rockeři Opeth vydali nové album In Cauda Venenum. Ambiciózní,...

Sto zvířat rozparádili Jazz Dock akustickými verzemi svých hitů

Chinaski, Prago Union, Michal Hrůza, Ewa Farna a nově Sto zvířat. Tihle všichni a samozřejmě mnozí další se zúčastnili...

Tady Judi Denchová sledovala, jak se Bond prostřílí živým orchestrem

Podzim přeje premiérám, a tak v Londýně nově uvedli bondovku Skyfall, tentokrát provázenou živým orchestrem. Tuzemské...

Najdete na iDNES.cz