RECENZE: Není to zrovna zábava, když ze Slashe vidíte sotva cylindr

  8:59aktualizováno  8:59
Po třech letech se do Prahy vrátil jeden z nejlepších rockových kytaristů. Slash se zpěvákem Mylesem Kennedym a kapelou The Conspirators rozdováděl v sobotu večer pražskou O2 arenu. Hudebně nelze večeru vytknout nic, produkce celého koncertu však přinesla spíš zklamání.

Slash s kapelou hráli hlavně skladby ze své aktuální desky Living the Dream, zazněly potom i písně z kytaristova prvního alba nebo Nightrain z repertoáru Guns N’ Roses. Jako předskokana si Slash pozval bývalého kytaristu Motörhead Phila Campbella, takže se publikum dočkalo i hitů jako Born to Raise Hell či Ace of Spades. Zesnulého frontmana Motörhead Lemmyho později uctil a vzpomenul i Slashův výtečný zpěvák Miles Kennedy.

Living the Dream Tour

Autor:

Místo konání: O2 arena, Praha

9. února 2019

Hodnocení­: 65 %

Po stránce hudební tedy není večeru celkem co vytknout. Slash a spol. do toho i s přídavky šlapali naplno dvě hodiny. Nálož rychlých pecek naředil přiměřený počet volnějších, ale o to procítěněji podaných songů. Jen návštěvník, který by snad nebyl úplný fanoušek a znalec Slashovy sólové tvorby a přišel hlavně nalákán slavným jménem na plakátu, ty dvě hodiny mohl skončit zíráním do mobilu.

Slashův styl je výborný a je skutečně jedinečný, což bohužel znamená, že jednotlivé skladby jsou trochu na jedno brdo. A ač to byla vážně skvělá muzika, trochu se to oposlouchá. Obzvlášť pokud je koncert hodně nahlas (což se v rámci žánru dá pochopit) a pokud se zvuk zbytečně slévá do jedné koule. Což se bohužel dělo a otupené sluchové ústrojí diváka potom vykoná své.

Ale tisíc uší, tisíc poslechů. Možná že jinde než na tribuně mimo osu reproduktorů to mohl být fajn zvukový zážitek. Horší je, že Slash a jeho parta nepřijeli vybaveni ani obrazovkami. Detail, které před šesti lety v Lucerně jistě nikomu nechyběl a nad kterým se snad dalo mávnou rukou před třemi lety v Malé sportovní hale, však už v O2 areně přejít nelze.

Fotogalerie

Šéfkuchaři například dobře vědí, že jíme i očima. Je smutné, že si Slash neuvědomuje, že komu jinému než jemu už by se návštěvníci mohli chtít koukat pod prsty. Brilantní sólo, které však hraje sto metrů vzdálený trpaslík v cylindru, zanechává jen poloviční dojem. A opět, když jsou hudebníci jen vzdáleným obrazem, vtáhnout diváka v hale do dění je obtížné.

Škoda těchto spíše produkčních nedostatků. Protože jinak byl Slashův koncert odehraný a odzpívaný na výbornou. Ale v tomto pojetí to připomínalo kulinářskou delikatesu pojídanou naslepo. A to prostě není ono.

Mohlo by vás zajímat

17. 3. měl premiéru pořad Za oponou na iDNES KINO
23. 3. proběhlo předávání filmových cen (Praha, Rudolfinum)


Nejčtenější

PRVNÍ DOJMY: Začátek konce. Hra o trůny zatím postrádá jen slony

Isaac Hempstead Wright jako Bran Stark v seriálu Hra o trůny

Sázkaři Chance se přiklánějí k tomu, že na Železný trůn usedne žena - Sansa Stark, podle bookmakerů Fortuny jej získá...

Zemřel Radomil Uhlíř, herec známý z Pupenda, Gymplu i Vejšky

Herec Radomil Uhlíř na premiéře filmu Skřítek (březen 2005)

Krátce po svých dvaašedesátých narozeninách zemřel herec výjimečného zjevu i komiky Radomil Uhlíř, který patřil do...

Ministr kultury odvolal ředitele Národní galerie a podal trestní oznámení

Generální ředitel Národní galerie Jiří Fajt

Ministr kultury Antonín Staněk odvolal ředitele Národní galerie Praha Jiřího Fajta a Muzea umění Olomouc Michala...

World Press Photo vyhrál snímek matky a dcery z americko-mexické hranice

NOMINACE NA FOTOGRAFII ROKU. John Moore, Getty Images - Honduraská holčička...

Letošní ročník fotografické soutěže World Press Photo vyhrál snímek honduraské dívenky, která pláče při zadržení své...

Komparz ve filmech? Smoljak obsazoval rodinu, Václav Klaus Svěráka odmítl

Fotografie z natáčení snímku Vrchní, prchni. Scénu, kdy vrchní kasíruje známé...

Pro filmová ocenění si obvykle chodí herci v hlavních a vedlejších rolích. Ale bylo by chybou přehlížet i titěrné role...

Další z rubriky

IMT Smile chtějí dobýt Česko. Nasadí také písně pro Richarda Müllera

Hudební skupina IMT Smile (Ivan Tásler vlevo)

„V Praze na naše koncerty chodí asi hlavně lidé z početné slovenské komunity, ale příští rok to změníme,“ avizoval loni...

RECENZE: Bob Dylan je pořád neposlušný kluk. A přitom zraje jako víno

Bob Dylan

Nekonečné turné sedmasedmdesátiletého barda se zase jednou uhnízdilo v české kotlině, tentokrát dokonce na tři dny, což...

Šéfdirigent Byčkov s filharmonií vzdá hold vlasti i Hieronymu Boschovi

Semjon Byčkov řídil Českou filharmonii na zahajovacím koncertu sezony

Druhou sezonu v čele České filharmonie zahájí v září Semjon Byčkov. Mimo jiné s ní poprvé nastuduje Smetanovu Mou...

Najdete na iDNES.cz