Diskuse k článku

Scooter se z kanálu nesmějí naposledy

V půli 90. let byste je tipovali jako hvězdičky na jedno použití. Letos vydávají třináctou desku, která zní stejně jako předchozí, ale fanoušci budou spokojeni.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

ledka

Sním či bdím???
Po přečtení takzvané recenze na skupinu Scooter jsem chvilku přemýšlela zda skutečně sním či bdím. Vzhledem k tomu, že Scooter nepatří do mého hlavního poslechového žánru, ale mám od nich všechna alba a to díky bráškovi, který jimi žije, tak nechci zacházet do nějakých detailů. Ale pokud si jako nestranný čtenář přečtu to co napsal pan Štěpánek tak si musím říci, jak je možné, že někdo takový může být na iDnes recenzentem. Jeho recenze se nikdy recenzí nazvat nedá, celý článek na mě působí jen jako jeho názor, kdy mi přijde, že je zcestný a ne plně informovaný. Recenze by dle mého názoru měla být na něčem podložená, nezaujatá a odhalovat klady i zápory. Tato recenze je však jen házení Scooterů do koše a nic víc. I pro mě jako pro nestranného člověka, který Scootery poslouchá skutečně jen okrajově, je tento článek pobuřující, nedovedu si představit jak je asi skutečným fanouškům. Mrzí mě, že v této době a na takovém serveru jako je iDnes se může něco takého dít, kdy si předpojatý člově
0/0
11.12.2005 15:36

ledka

Re: Sním či bdím???
člověk napíše o něčem co nemá rád a odsuzuje to článek, který nazve ještě recencí? Ikdyž čemu se divím, ono je vlastně v této době všechno možné. P.S. Nejsem žádná puberťačka, to jsem byla, když Scooter začínal a již v té době to nebyla začínající hvězdička na pár let, už v té době lidé říkali a věděli, že to je Scooter, někdo kdo přežije dál. Což se potvrdilo. Proto prosím pana Štěpánka, aby dále zanechal svých úvah, myšlenek a názorů a recenze byli skutečně jen recenzemi a ne jeho názory či předsudky.
0/0
11.12.2005 15:43

Zizacek

Vážený pane Štěpánek
Na vaší "recenzi" (ano píšu v uvozovkách, protože toto není recenze ale pouhý blud vašich myšlenek) je vidět, že buď píšete o něčem, o čem vůbec nic nevíte, a nebo prostě a jednoduše nemáte kapelu Scooter z nějakého důvodu rád, (Jak to je ve skutečnosti víte vy sám nejlépe). Píšete, že Scooter se za 10 let změnil jen minimálně. Každý (bohužel asi kromě vás) ví, že je tomu uplně jinak. Doporučuji vám poslechnout si desku "And the beat goes on" a hned potom například desku "The stadium techno experience". Pokud nemáte sluchovou poruchu, poznáte, že deska z roku 1994 je laděná do tzv. "happy hardcoru". Jste jistě zkušený recenzent když píšete pro server iDnes , a tak vám snad nemusím o tomto stylu nic psát. Naopak když si pustíte "TSTE" , uslyšíte hodně podstatně odlišnou muziku. Happy Hardcorový styl je zapomenut, a vy musíte slyšet jasné rytmy moderního stylu. Už samo o sobě jste jaksi pozapoměl na fakt, že Scooter již hraje v tzv. "3. kapitole". Pokud by
0/0
11.12.2005 4:31

Zizacek

Re: Vážený pane Štěpánek
jste si dal tu práci (o čemž pochybuji) , sám by jste poznal že každá "kapitola" měla své a každá byla svým způsobem o něčem jiném. To, že hudbu Scooter označíte za cirkus už samo o sobě ukazuje, že této muzice bohužel nerozumíte a tudíž nejste kompetentním člověkem na psaní recenze na toto album, nicméně to je debata spíše pro vaše nadřízené.
Dále píšete, že na tomto jak vy říkáte "cirkusu" vyrostla již třetí generace fanoušků a při vydání prvního alba (ATBGO) jim bylo nanejvýš deset. I v tomto s vámi (velmi překvapivě) musím nesouhlasit. Kdyby jste o té době něco věděl, tak by jste toto v životě nenapsal. Ano, v době vydání prvního alba jsem byl taktéž mladý , ale už tenkrát když se řeklo "Scooter", tak to byl pojem. Nejen mezi desetiletými ale i mezi mnohem staršími fanoušky (můžete mi věřit že vím moc dobře, o čem mluvím).
0/0
11.12.2005 4:31

Zizacek

Re: Re: Vážený pane Štěpánek
Dále se zamýšlíte nad tím,jestli vytrvalá přízeň fanoušků znamená potvrzení hudebních kvalit Scooter. Toto je samozřejmě těžká otázka. Nicméně ať si to chcete připustit nebo ne, dnes už mluvíme o legendě. I proto mně vaše ironické označení H.P.ho více než pobouřilo. Uvědomte si, že Scooter mají pořád vlastní styl ano,je bezpochyby ovlivněn vyvíjející se hudební scénou, ale pořád když slyšíte jakýkoli singl od kapely Scooter, tak víte co posloucháte. Nepotřebujete žádný obal, víte že posloucháte Scooter. A nezlobte se na mně, Marketing tu hudbu nedělá. Jistě, marketingová část udělá své, o tom samozřejmě diskuze není, nicméně 90% singlů které kapela Scooter vydala, byly v době vydání bomby. Neznám singl, který by se po vydání nehrál na diskotékách, neokupoval přední příčky hitparád , nemluvilo se o něm.
0/0
11.12.2005 4:31

Zizacek

Re: Re: Re: Vážený pane Štěpánek
Dále píšete, že dancefloorový europop byl téměř nezměněn, a nepoznamenán. Z této části nabývám dojmu, že asi chodíte na jiné diskotéky než já, a nebo jste byl na diskotéce asi opravdu naposledy před těmi deseti lety kdy se pařilo na vámi zmiňované Twenty 4 Seven nebo 2 unlimited. Styl který dnes vládne na diskotékách mně osobně přijde více než smutný a někdy bych se rád vrátil do doby právě 2 unlimited. Tehdy totiž vládl diskotékám dance , občas též v té době označované techno. A akce tenkrát byly jedna velká pařba. Dnes je to bohužel o něčem jiném. Na diskotékách se dnes mísí dance , trance s komerčním popem , a speciálně z onoho komerčního popu se stává velmi laciný životní styl. Už to bohužel není to co bývalo, a pokud jdete na klasickou diskotéku dnes , můžete na paření celou noc pod vlivem beatu zapomenout.
0/0
11.12.2005 4:32

Zizacek

Re: Re: Re: Re: Vážený pane Štěpánek
Je zároveň zajimavé, že si ve vaší recenzi záměrně vybíráte (dle mého subjektivního názoru) nejslabší skladbu "Take me Baby" Pokud budu puntíčkář, tak u správné recenze by tedy mělo být recenzováno všech 12 tracků, a né jen jeden nebo dva, a to ještě (opět dle mého subjektivního názoru) jen ty "nejslabší". Zas na druhou stranu když vezmu v potaz, jakým stylem tuto recenzi píšete, je spíš jedině dobře, že jeste se trefil jen do tří tracků, poněvadž číst vaše bludy ještě déle, to by asi bylo nad moje síly.
0/0
11.12.2005 4:32

Zizacek

Re: Re: Re: Re: Re: Vážený pane Štěpánek
Musím se i pozastavit na další vaší větou (cituji) : "A když jsme u cover verzí, jeden z chystaných singlů, The Leading Horse..." Dovolil bych si otázku. Jak víte, že zrovna skladba "The leading Horse" je chystaný singl ?  Upřímně řečeno na celém internetu není moc lidí, kteří vědí, jaké singly z oné desky vyjdou, a velice uspěšně se dá pochybovat, že zrovna vy budete vědět, jaké singly z desky vyjdou.
0/0
11.12.2005 4:32

Zizacek

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Vážený pane Štěpánek
Na konci vaší recenze jste tomu ovšem nasadil korunu. Označit Scooter, jako reprezentanty prachobyčejného nevkusu, to už je opravdu moc. Pochopil bych, kdyby jste toto napsal nekam do diskuse na nějaký internetový server, ale aby tento text vyšel na serveru s takovým jménem, jako je iDnes a nadpis nesl název recenze, to už je přinejmenším hazard. Uvědomte si, že píšete o legendě. Píšete o někom , kdo hudebnímu trhu dává 10 let pořád ten svůj jedinečný styl. Ten styl, kterému fandí statisíce lidí po celém světě.....
0/0
11.12.2005 4:33

Zizacek

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Vážený pane Štěpánek
Resumé: At se na mně nikdo nezlobí, ale pan Štěpánek neví o čem píše. Tento článek postrádá jakoukoli soudnost a objektivitu. Patri spis nekam do nejakeho tuctoveho blogu radoveho uzivatele internetu, ktery chce rici svuj nazor a né na server s takovým jménem jako je iDnes.
(P.S. Omlouvám se za případné chyby v textu, nicméně v půl páté ráno po mně nikdo nemůže chtít slohovou práci bez chyby :-) )
0/0
11.12.2005 4:33

FanFromPosseForum

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Vážený pane Štěpánek
Zizu mooooc pěkný, chyby nejsou podstatný, podstatný je aby se lidi z idnes a hlavně pan Štěpánek zamysleli co vůbec za ptákoviny vypouští do světa při jejich jménu, kdyby to napsali v jistých dennících tak se tomu vůbec nedivím. BTW skalním přiznivcům ten "heliový" hlásek taky někdy vadí. ale "recenze" stojí za *****, 4.5.2005 někdo z idnes napsal ke koncertu v Praze jaký nejsou Scooter hvězdy a to nejen na iDnes, ale též v MF DNES a o pár měsícu později jsou to zase kanálníci kteří se nesmějí naposled, by mě zajímalo kdo zodpovídá za takový chyby!! Hlídejte to víc! Jinak "křiklavý" booklety?! Musím říct že jejich autor Marc Schilkowski je v Německu velmi uznávaný a nějakej ****** v ČR z něho udělá *****, jinak nejen mě ale myslím, že i ostatním Posse se booklety libí. Viděls sem booklet, pokud se teda tomu tak dá říct, k CD Crazy Frog, děs a hrůza!!! Nějáká ropucha či co to je?! FUJ!! Scooter je BEST!!!! Apache Rocks The Bottom je singl a ne The Leading Horse pane Štěpánek.
0/0
11.12.2005 10:04

FanFromPosseForum

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Vážený pane Štěpánek
každej si jistě místo hvězdiček vybaví něco, a doufám že předchozí příspěvek nebude smazán! protože žádný vulgarismy a ani nic podbnýho tam nejsou to jenom kdyby náhodou!!!!
0/0
11.12.2005 10:06

POSSE-FANS

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Vážený pane Štěpánek
K Zizove projevu nemam co dodat...je videt ze je to spravny Posse fanda ktery patri do spravnych rad fanousku skupiny scooter....Viva Zizu viva Zizu....
0/0
11.12.2005 16:29

FanFromPosseForum

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Vážený pane Štěpánek
Bagetko, však ty jsi taky správný posse, stejně jako The Big J mnoho nás dalších z Posse Fóra. Jak sem psal tu Scooter chápem všichni a máme ho rádi, jenom pan "recenzent" je trošku mimo
0/0
11.12.2005 17:55

Jarecks Smile

Furt to samé???
Furt ot samé??? at si zkusí tenr ecenzent poslechnout něco třeb s and eat goes on. nebo our happy hardcore......taková Hysteria, nebo crank it up nebo vubec Hyper, hyper je uplně něco jiného než dnešní rock bottom nebo hello....já si myslím, že scooteři umej prostě využit, že lidi mmaj rádi dokovalé melodie, ktreré si člověk pustí do sluchátek a nechává se unášet to krásou a tejně tak využívaj, že se dá ne jejich písničky hromadně pařit, vyřvat odreagovat a má to grády........
0/0
24.11.2005 0:16

ban2banan

"trochu" subjektivní názor ne?
Chtěl bych pro příště poprosit recenzenta, aby se snažil alespoň trochu o to, aby z jeho recenze nebyla cítit nenávist k recenzovanému subjektu. Nevím proč, ale vůbec by mě nepřekvapilo, kdyby autor jako vrchol hudebního umění uznával Linkin Park nebo něco podobného...
Zdravim.
0/0
22.11.2005 15:17

dj-adriena-net

Crazy F**k chtěl říct ne? :)
Oblíbená videa: Hyper Hyper, Move Your Ass (http://dj.adriena.net/samples/scooter/moveyourass-live.mp3), Friends, Endless Summer, Back In The U.K. (/Ireland), Rebel Yell, Fire, The Age Of Love, No Fate, Faster Harder Scooter, She's The Sun, Ramp! (The Logical Song), Nessaja, Weekend! (uncensored), Jigga! Jigga!, Shake That! a šmytec... Kdo víc řve, je víc slyšet.
0/0
21.11.2005 23:45

marekzprahy

scooter
Úspěch Scooterů tkví podle všeho v umění vykrást ty správné skladby. I když jsem pár vykrádaček poznal sám, tak mě seznam Freezera docela zmrazil http://forum.trance.cz/read.php?f=2&i=7776&t=7776
Scooteříci mi tolik jako recenzentovi nevadí, ale poslouchám je spíš z nostalgie, hity jako Posse, Faster Harder Scooter nebo Let Me Be Your Valentine jsou dost dobrý vypalovačky  Škoda, že od určité doby co hit, to šmoulimpiáda  Ale furt lepší než Crazy Frog
0/0
21.11.2005 23:28

dj-adriena-net

Takže moment.
Koupila jsem si pár alb Scootera a dělala jsem kdysi za starých kvalitních eurodance časů i nějaký megamix, ale musím říct, že jejich poslední dobrej singl byl "Shake That!", fakt od tý doby nepřináší nic novýho a nepředpokládám, že by opět vstali z mrtvých jako po nepovedeným 18.-22. singlu přišli s "Ramp!". Žijí prostě z toho, že si jejich posluchači nepamatují, co již udělali. Namátkou klidně komukoliv z vás pustím nějakou ukázku řadové albovky a budete mimo. Nepoznáte ani z kterého alba to je! Už jsem to zkoušela na několika jedincích:) p.s. prodám starší alba Scootera.
0/0
21.11.2005 23:24

marekzprahy

Re: Takže moment.
No počkej, Shake That byl na albu Mind The Gap z roku 2004, tzn. minulém.. Takže bych moc nemluvil ve stylu "od tý doby nic dobrýho neudělali", když až teď vychází něco novýho  Shake That byl příjemný šok
0/0
21.11.2005 23:32

dj-adriena-net

Re: Re: Takže moment.
Neříkám, že Mind Da Gap je špatný, ale singly One, Suavemente či Hello o nich bych neřekla, že to jsou hity. Co na nich je tak dobrýho.....?
0/0
22.11.2005 13:03

POSSE-FANS

Re: Takže moment.
Je videt ze jsi svuj projekt zkousela na nejakych zviratkach, protoze pochybuju ze by zaryti fandove nevedeli z jakeho je to alba...jestli chces muzeme se sejit a ja te presvedcim o tom ze se najdou i fandove co si pamatuji,.....
0/0
22.11.2005 7:34

dj-adriena-net

Re: Re: Takže moment.
Tak to se nesejdem! ale pripravila jsem ukazku zadnej remix (40 sec.) z jednoho alba, kazdymu davam 2 minuty a svedomite"!" najdete, co je to za track. http://dj.adriena.net/samples/scooter/test.mp3
0/0
22.11.2005 13:32

POSSE-FANS

Re: Re: Re: Takže moment.
Stacilo mi par sekund a vim ze je to z alba Back to the heavyweight jam a song je to The learning process...
Jinak koukal jsem na tvoje stranky a koukam ze si libujes v hudbe jako ja...
0/0
25.11.2005 12:30

POSSE-FANS

Re: Takže moment.
Juj uplne jsem zapomel - celkem bych si rad poslechnul ty tvoje megamixy....
0/0
22.11.2005 7:37

dj-adriena-net

Re: Re: Takže moment.
http://dj.adriena.net, ale scooter tam zatím není.
0/0
22.11.2005 13:11

rick_dancer

Pro posluchače jiných stylů, anebo "recenzetnty a rádoby kritiky"
.... je to možná slabé... ale pro ty, kteří poslouchají SCOOTER od začátku a jen kromě paření na tanečkách si jejich hudbu poslechnou i v úplném meditačním klidu v místnosti beze světla a pohodovém klidu, ŽÁDNEJ UBOHEJ KRITIK nepřesvěčí, že jejich hudba je na ... A POKUD SE TI TO TY UBOŽÁKU NELÍBÍ, TAK SI KRITIZUJ A HODNOŤ CO SE TI LÍBÍ A NEHAŇ DÍLA A SKUTKY NA KTERÉ SÁM V ŽIVOTĚ NEMÁŠ A SÁM NEDOKÁŽEŠ STVOŘIT !!! Na každé ...KAŽDÉ ... melodii, písničce je něco zajímavého, hezkého, krásného a inspirujícího... JEN TO CHTÍT VIDĚT A SLYŠET !!!! A je jedno jestlo to je vážná hudba, rock, techno, house, nebo folk...
0/0
21.11.2005 22:32

rick_dancer

Re: Pro posluchače jiných stylů, anebo "recenzetnty a rádoby kritiky"
Jen takovej magor jako ten co to napsal, si dovolí po jednom poslechnutí novýho CD něco hodnotit a komentovat a ještě tak uboze. Na první poslech můžeš sdělit tak max akorát první dojem, názor. NIKOLIV kritiku. Kolikátá je to tvoje recenze????? iDnes už dnes otiskne opravdu všechno každýmu vocasovi.... Pro šéfredaktora dodávám iDnes dnes a denné ztrácí úroveň, už začínáte být horší jak bulvár...
0/0
21.11.2005 22:37

POSSE-FANS

Re: Re: Pro posluchače jiných stylů, anebo "recenzetnty a rádoby kritiky"
Ricku jako by jsi mi to vzal z ust....je videt ze mas prehled o tom co je dobre...
0/0
22.11.2005 7:35

Montér

A kde jsou ty audioukázky???????
0/0
21.11.2005 19:46

oLDa_rab1

slabe
Recenzent evidentne neni zaritym posluchacem skupiny scooter, ba dokonce bych se odvazil tvrdit ze odpurcem, proto mu za recenzi dik. Zapomel zminit nektere pociny scootru jez sami o sobe pohnuli disko scenou, lec byli pred scootrem temer nemyslitelne ;)
0/0
21.11.2005 19:30

Najdete na iDNES.cz