Sázavafest se loučil Camouflage, přilákal na 15 tisíc návštěvníků

  17:58aktualizováno  17:58
Osmý ročník festivalu Sázavafest si dopřál atraktivní zakončení. Část publika na rozlehlé louce u Kácova vzpomínala na osmdesátá léta s německými Camouflage, zbytek z více než 15 tisíc návštěvníků skákal v rytmu zakladatelky Faithless Sister Bliss.

Sázavafest 2008 - Camouflage - Festival Sázavafest, Kácov (2. července 2008) | foto: ČTK

Skoro se zdálo, že pořadatelé jednoho z největších tuzemských festivalů mají smlouvu na počasí. Od čtvrtka do soboty na Kácov svítilo slunce, jen v sobotu odpoledne dešťová přeháňka usadila rozvířený prach.

S návštěvností si organizátoři také hlavu lámat nemusí. Stihnout alespoň část z více než 200 položek nabitého programu přijelo přes patnáct tisíc návštěvníků.

Jedni šli cíleně "pařit" do kotle pod podiem už od odpoledních hodin, druzí se uvelebili na dece, sem tam se odběhli osvěžit do řeky a ke křepčení je přiměl až soumrak.

. Kradlo se ve stanech

V Kácově na šesti hudebních scénách vystoupilo přes dvě stovky účinkujících a program sledovalo podle pořadatelů více než patnáct tisíc návštěvníků. Mluvčí kutnohorské policie Daniel Votroubek ČTK řekl, že vzhledem k rozsahu akce a počtu účastníků nelze absolutně zabránit páchání protiprávní činnosti. Od začátku festivalu policie zaznamenala několik přestupků a trestných činů, nejčastěji šlo o krádeže ve stanech. Krádeží, u nichž škoda přesáhla pět tisíc korun, však nebylo víc než deset, uvedl mluvčí.

Sobotní program se nesl v očekávání legendárního německého elekropopového tria Camouflage a britské multiinstrumentalistky a dýdžejky Sister Bliss, zakladatelky slavných Faithless.

Vyznavači osmdesátých let prostě zavzpomínali u hitů jako Love Is A Shield nebo Great Commandment, ostatní čekaly dvě hodiny řízného house.

Sister Bliss, doprovázená perkusionistkou své domovské skupiny Sudhou, předvedla vynikající dvouhodinový set, který nikoho nenechal na pochybách, že po více než dvaceti letech za gramofony patří mezi evropskou dýdžejskou špičku.

Ostatní účinkující také neměli o diváky nouzi. Až překvapující například bylo, kolik mladých si krátce po poledni notovalo společně s Petrem Spáleným nebo navečer s Meky Žbirkou a kolik odrostlejších křepčilo na elektronické Cartonnage či Skyline.

Program byl navíc tak nabitý, že stihnout vše prostě nešlo - leckdo tak prostě vynechal koncert Kryštof, Horkýže Slíže nebo bratří Ebenů. Nevadilo to - nepřetržitý proud zábavy letos Sázavafest nabídl po celém svém areálu od začátku až do konce.


Nejčtenější

RECENZE: Metallica a opakovaný vtip? Už zase hity naředila Jožinem

James Hetfield, Metallica, Letiště Letňany (18. srpna 2019)

Americká kapela Metallica hrála v neděli večer v pražských Letňanech sedmdesáti tisícům fanoušků, koncert byl velkolepý...

Hudební kalendář 2019: Největší letní festivaly v Česku

Rock for People 2018

Festivalová sezona začala letos brzy. Po celé republice od května do září probíhají desítky hudebních přehlídek, které...

Filmový průmysl stojí na prahu změn, vzkazují z Hollywoodu Pitt a DiCaprio

Leonardo DiCaprio a Brad Pitt ve filmu Tenkrát v Hollywoodu

Najdete v Hollywoodu zářivější hvězdy? Oba se na absolutním vrcholu popularity drží téměř třicet let. Nyní se poprvé...

Husákovy děti „sjíždějí“ na internetu veselé seriály po více dílech

Jim Parsons s kolegy ze seriálu Teorie velkého třesku na hollywoodském chodníku...

Muži online nejvíce sledují filmy, ženy zase seriály, jejichž fanoušky je také generace zvaná Husákovy děti, která...

RECENZE: Tenkrát v Hollywoodu se najde vše, co má (nejen) Tarantino rád

Leonardo DiCaprio a Brad Pitt ve filmu Tenkrát v Hollywoodu

Dobám, kdy se muži nebáli být chlapy a ženy uplatnit svůj půvab, kdy z hereckých karavanů duněl kuřácký kašel a hvězdám...

Další z rubriky

KOMENTÁŘ: Brutal Assault je světový festival. Už stvořil vlastní město

Brutal Assault 2019  - fanoušci americké kapely Testament.

Nejsilnější soupiska kapel v historii, 23 tisíc návštěvníků, vstupenky vyprodané měsíc předem a doprovodný program,...

Letošní Hip Hop Kemp odhaluje své hosty až do poslední chvíle

Dope D.O.D. (Hip Hop Kemp 2015)

Brány královéhradeckého Festivalparku, který opět hostí letošní Hip Hop Kemp, se otevřou ve čtvrtek. Osmnáctý ročník...

KOMENTÁŘ: Proč Slováky láká festival Sziget víc než Čechy

Celeste Buckingham, Sziget Festival 2019

Čistě pocitově byla čeština letos na obřím maďarském hudebním festivalu Sziget slyšet víc. Podle čísel však přehlídka v...

OVĚŘENO: Mozek miminka ovlivní těhotenství a první hodina po porodu
OVĚŘENO: Mozek miminka ovlivní těhotenství a první hodina po porodu

Podle lékařky Markéty Kellner, která zkoumá lidský mozek, jsou těhotenství a první okamžiky po porodu zásadními v jeho fungování do budoucna. Co ovlivňují a jak?

Najdete na iDNES.cz