Diskuse k článku

Rusalka tone v klišovitých obrazech

Dvořákovu Rusalku, jejíž novou inscenaci v režii Zdeňka Trošky uvádí Státní opera Praha, lze jako každou pohádku považovat za šifru, která skrývá spoustu výkladů. Každý se dá přijmout, pokud je působivě zpracován.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

bombai

Mezi námi...
jestli jste někdy potkali paní Drápelovou, tak pochopíte její zahořklost a nenávist vůči všem, kdo něco umí...(chudák Černý, takto ho sepsnout)
Ona sama je takový " tonoucí klišovitý obraz" ošlivé, neštastné, ucourané ženské, která by se do psaní kritických článků o hudbě vůbec neměla pouštět.  použila jsem její vlastní citaci.
A jinak, drahá paní, ono do těch rolí zpěváky i někdo obsazuje, takže se do toho "pouští" dokonce dva...
0/0
15.5.2005 12:37

musicman123

Tenorista Černý
"V téhle zemi v současnosti není lepšího českého tenora než Tomáš Černý"!!! :-) Pamatuju si jak zpíval tenorista Černý prince v DJKT v Plzni a už tehdy to nebylo nic moc (rytmus, výraz atd.) Vzpamatujte se, tenoristu v téhle zemi v současné době prostě NEMÁME!!!
0/0
13.5.2005 0:17

DavidKoutny

Re: Tenorista Černý
Musím se zkrátka prosadit, nemáte pravdu. Tomáš Černý jde rychle nahoru, věřím, že v Plzni Rusalku moc hezky nezazpíval, muselo to být přinejmenším pět let zpátky, ale snad pochopíte, že člověk, který se snaží a pracuje na sobě, se může zlepšovat. A to je jeho případ. Postupně dostudovává Rigoleta, Bohému apod. a je výborný, ve všech polohách vyrovnaný, na rozdíl od Prolata se neškrtí, možná časem přijde i na hereckou tvárnost. Jeho Jeník v nové, zmršené Prodance v ND tandemu Dvořák Nekvasil, je zážitek, tehdy ho kladně hodnotila i Drápelice, a to je co říct. Takže je na čase se opět vypravit do divadla, drahý musicmane
0/0
15.5.2005 15:46

DavidKoutny

Kritička?!?
Paní Drápelová má opravdu dost, jejím životním posláním je vozit se po zpěvácích. V téhle zemi v současnosti není lepšího českého tenora než Tomáš Černý, a ten je spolehlivý ve všech polohách a všechny své role zpívá s přehledem. Víc ani chtít nemůžeme. A "klišovité obrazy" je pseudotermín přesně zapadající do repertoáru klišovitých obratů řečené recenzentky.
0/0
12.5.2005 12:38

k0ldiK

kritika
nevim co tim chtela slecna naznacit, ale zjevne nema paru o tom jak kdo ma a nema zpivat ... zrejme si precetla kritiky v lidovkach, a jinde, kde pisou podobne nicmene na odbornem poli (a to kritiky jsou zridkakdy) je Tomas Cerny povazovan za absolutni ceskou tenorovou spicku a ve svete uznavany tenor hold jen ten cesky narod musi porad kritizovat vsechno cemu nerozumi a lepe nedokaze u nas neni nikdo kdo by to umel lepe nez T.C.!! tak si tyhle kritiky muzete ....
0/0
12.5.2005 8:58

Milicenta

nejsem muzikolog
Nejsem muzikolog ani divadelní kritik...ta paní co tohle sepsla zřejmě taky moc ne..navíc asi ani lingvista...ale   spojení "klišovité obrazy"  je něco neuvěřitelného!! Je to vůbec povolené
0/0
12.5.2005 8:22

Najdete na iDNES.cz