Roger Waters zahraje v dubnu 2011 v Praze. Na programu bude The Wall

  16:36aktualizováno  28. května 10:23
Baskytarista a zpěvák Roger Waters, někdejší zakladatel britské rockové kapely Pink Floyd, vystoupí 15. dubna příštího roku v pražské O2 Areně. V české metropoli se zastaví na svém turné The Wall Live.

Roger Waters | foto: Live Nation

Roger WatersNázev turné odkazuje na slavné dvojalbum The Wall a stejnojmenný film skupiny Pink Floyd. Vstupenky na pražský koncert se budou prodávat od 21. června a jejich ceny se pohybují v relaci od 1690 do 2990 korun, sdělil iDNES.cz zástupce pořádající agentury Live Nation Petr Novák.

Zpěvák, skladatel a baskytarista zahájí světové turné už letos 15. září koncertem v kanadském Torontu a ukončí je několika vystoupeními v Německu. Poslední koncert je naplánován na 18. června 2011 v Düsseldorfu.

Live Earth - USA - Roger WatersLetošní část koncertní šňůry Waters odehraje převážně ve Spojených státech, od března příštího roku zahájí evropskou část v Portugalsku a poté na cestě kontinentem zavítá do Španělska, Itálie, Nizozemska, Maďarska, Polska, Ruska, skandinávských zemí, na domovské Britské ostrovy, do Belgie, Francie a Švýcarska.

Ambiciózní show zahrnuje 73 metrů dlouhou a 11 metrů vysokou zeď, která bude v jejím průběhu postavena a opět zbořena. Integrální součástí představení budou i velkoplošné projektory, další rekvizity a speciální efekty.

The Wall (Zeď)

Jedenácté studiové album skupiny Pink Floyd, jedno z jejích nejslavnějších a také nejkontroverzenějších|: pro mnohé fanoušky je vrcholem jejich tvorby, pro příznivce původní psychedelické a posléze artrockové tvorby kapely je naopak důkazem jejich úpadku. The Wall, ve vinylové verzi dvojalbum, vyšlo v listopadu 1979, stejnojmenný film s Bobem Geldofem v hlavní roli přišel do kin v roce 1982.
Obsahově je The Wall koncepční album s příběhem. Jeho hlavním tématem je izolace člověka od lidí kolem (symbol zdi). Hlavní postavou je rockový hudebník Pink, The Wall pak sleduje jeho život v jednotlivých obrazech, poznamenaných vlastním Watersovým životem, ovlivněným druhou světovou válkou, podmínkami v anglických školách či rozchodem s manželkou.

Pink Floyd"Začal jsem uvažovat o tom, že možná v příběhu The Wall, který je příběhem o jednom člověku, je skryto něco, v čem je možné spatřovat alegorii toho, jak se národy chovají jeden k druhému, nebo jak se církve chovají k sobě navzájem," uvádí k důvodům "oprášení" Zdi Roger Waters. "Jinak řečeno: mohl by ten příběh být rozvinut tak, aby byl širší a univerzálnější, než jak jsme jej představili v roce 1980 a já pak v roce 1990 v Berlíně?"

"Nová produkce The Wall je pokus nabídnout určitá srovnání, osvětlit naši současnou nepříznivou světovou situaci, a je věnována všem nevinným obětem bojů a nepokojů v posledních letech," vysvětluje Waters.

Pink Floyd: The Wall"Projekční systém je nyní úplně odlišný od toho, který jsme používali původně, což znamená, že budu moci promítat na celé více než 70metrové délce zdi, což jsme tehdy nemohli," říká Waters. Ilustrátor alba Gerald Scarfe, který připravoval turné a film v roce 1982, nyní připravil nové umělecké projekce a přetvořil loutky a další objekty.

Waters se do Prahy vrátí téměř na den přesně po čtyřech letech; naposledy zde vystoupil v dubnu 2007. Tehdy podstatná část vystoupení těžila z dalšího slavného "floydovského" alba The Dark Side Of The Moon. Recenzi koncertu najdete zde.

Autoři: ,

Nejčtenější

Poprvé v bondovce bude agentem 007 žena, černošská herečka Lashana Lynchová

Britská herečka Lashana Lynchová ve filmu Captain Marvel

Novým tajným agentem s označením 007 bude po Danielu Craigovi poprvé v dějinách bondovek žena a černoška, britská...

Marvel ohlásil nové filmy. Thor bude žena, ukáže se Blade i Angelina Jolie

Herečka Natalie Portmanová na festivalu Comic-Con (21. 7. 2019)

Společnost Marvel oznámila novou várku filmů a seriálů. Do komiksového světa přilákala Angelinu Jolie, která se objeví...

Oldřich Kaiser prodělal infarkt. Skončil na jednotce intenzivní péče

Oldřich Kaiser (1. března 2017)

Herec Oldřich Kaiser (64) skončil po prodělaném infarktu myokardu na jednotce intenzivní péče v jedné z pražských...

Hudební kalendář 2019: Největší letní festivaly v Česku

Rock for People 2018

Festivalová sezona začala letos brzy. Po celé republice od května do září probíhají desítky hudebních přehlídek, které...

RECENZE: Rammstein zapálili i kočárek. Jen kdyby to mohl každý vidět

Rammstein 16. července 2019 v pražské Eden Areně

Skalní fanoušci Rammstein budou nejspíš přísahat, že jejich úterní koncert v pražském Edenu byl skvělý a ze svého...

Další z rubriky

GLOSA: Skvělého Johna Butlera překonala jen utajovaná Aneta Langerová

John Butler Trio - Colours of Ostrava 2019

Páteční program Colours of Ostrava byl alespoň pohledem na hlavní scény asi dosud nejpestřejším dnem celého ročníku....

Hudební kalendář 2019: Největší letní festivaly v Česku

Rock for People 2018

Festivalová sezona začala letos brzy. Po celé republice od května do září probíhají desítky hudebních přehlídek, které...

KOMENTÁŘ: Léčba jménem The Cure Colours of Ostrava rozhodně prospěla

The Cure - Colours of Ostrava 2019

Čtyři dny nabité muzikou všech myslitelných žánrů, skvělé premiéry i očekávané návraty. Tím vším byly letos Colours of...

Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?
Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?

Jsem mámou jedné úžasné holčičky, která si žije ve svém batolecím světě a nic ji netrápí. To však bohužel nemohu úplně říct o sobě, tak jsem se rozhodla se ze svých obav a pochyb aspoň vypsat.

Najdete na iDNES.cz