Michal Ambrož, lídr kapely Jasná páka

Michal Ambrož, lídr kapely Jasná páka | foto: Jan Karásek, MAFRA

Rej noci svatojánské završí obnovená Jasná páka

Znovuobnovená kapela Jasná páka zahraje na závěr festivalu Rej noci svatojánské, který se v pátek s sobotu uskuteční již podeváté v malebném prostředí Lipnice. Hrát se bude na třech scénách.

"Letošní ročník naváže na řadu změn, které v předchozích letech rozšířily a zpestřily jeho dosavadní tvář a učinily jej atraktivním daleko širšímu spektru diváků z celé České republiky," objasňují pořadatelé.

Páteční divadelně-hudební noc odstartuje po 19.30 hodině výběr z besídek divadla Sklep. "Představení bude inscenováno přímo v prostorách a na nádvoří hradu, kde bude zároveň zahájena výstava obrazů a další hudební program - Xavier Baumaxa a duo Pospíšil a Zatloukal," nastiňují pořadatelé.

Například Robert Kozler, jeden z hlavních příznivců a spoluorganizátorů, se z letošní nabídky těší nejvíce na divadlo Sklep nebo na vrchol sobotních koncertů - půlnoční Jasnou páku s Davidem Kollerem.

"Divadlo Sklep mělo v neděli sehrát utkání v kopané s týmem místních fotbalistů TJ Sokol Lipnice. Utkání, které se hrálo v předchozích třech letech, tentokrát nebude z důvodu neúčasti Davida Vávry," upřesňuje Michal Ambrož, kytarista a zpěvák Jasné páky.

Záměr projektu Rej noci svatojánské je spojen také, jak název napovídá, s mytickou svatojánskou nocí, která je již od pohanských dob neodmyslitelně spjata s bujarou zábavou, veselím a příjemnou atmosférou společenského prožitku.

"Právě tyto prvky v sobě obsahuje festival Lipnice - Rej noci svatojánské. V roce 2007 jej navštívilo okolo dvou tisíc diváků, nyní je očekávaná návštěvnost přesahující tento počet," vyčíslují pořadatelé, kteří vystavěli toto setkání na vystoupení významných skupin z domácí hudební scény. Sobotní koncerty začnou v jedenáct hodin v letním amfiteátru pod středověkým hradem.

Na hlavní scéně postupně zahrají - Airfare, Wohnout, Mother's angels, Gipsy.cz, Sto zvířat, Echt!, Monkey business, Aneta Langerová a Jasná páka. Na malé scéně v sokolovně se navíc představí vítězové soutěže Naděje beatu či někteří účastníci Rockové Vysočiny.