Sprostá slova neřeším. Rapuju stejně, jako mluvím, říká Ektor

  6:58aktualizováno  6:58
Raper Ektor patří k populárním hudebníkům. Důkazem budiž i skutečnost, že křest desky Alfa, která vyšla už koncem loňského roku, bylo nutné letos v únoru v pražském klubu SaSaZu uspořádat nadvakrát. První termín se záhy vyprodal, a tak se muselo přidávat. A co víc si může muzikant přát.

„I když rekordy a čísla neřeším. Už pár let ne. Jsem samozřejmě spokojený, protože sólovému interpretovi se u nás takové výsledky moc nedaří,“ tvrdí Ektor. Důležitější pro něj je, co si lidé z jeho hudby odnesou. „A to dlouhodobě. Já mám pamatovák na ksichty, takže si vybavuju lidi, kteří chodili na koncerty čtyři nebo pět let zpátky. Když mi dneska napíšou zprávu a já vidím, že jdou dobrou cestou a pochopili, co jsem se jim snažil říct, tak to je můj cíl a to mě těší,“ vysvětluje.

Album Alfa vyšlo dva roky od vydání přechozí nahrávky a Ektor tvrdí, že jde o jeho životní desku. „Což se však za tři roky může změnit,“ dodává. „Určitě bych se nechtěl vracet do koloběhu, kdy jsme jezdili sto koncertů za rok. S tím jsem rozhodně nebyl spokojený. Lidi, co každé ráno vstávají do práce, mi neuvěří, ale fakt jsem byl přepracovaný,“ říká.

Důvod, proč si za novým albem tolik stojí, spočívá v několika aspektech. „Měl jsem na ně klid a pocit, že nemusím plnit deadliny a rychle něco dodělávat. Těžím z toho, že nemusím nikomu nic dokazovat, což jsem poprvé zažil s deskou Detektor,“ vysvětluje raper. Tehdy poprvé prý začaly jeho tracky fungovat samy o sobě, aniž by musel přibírat kolegy zvučných jmen.

Kdyby měl Ektor zmínit skladbu, kterou si na desce nejvíc vychutnal, pak by šlo o track nazvaný Ballin a nejtěžší byla závěrečná Vracim zpátky, věnovaná hudebníkově matce. „To byla nejtěžší věc, kterou jsem v životě napsal. Ke druhé sloce jsem se musel vrátit po třech měsících a dodělat ji, protože to šlo do hloubky,“ říká Ektor. Dlužno dodat, že jeho matka je zpěvačka řeckého původu Tena Elefteriadu, členka sesterského dua Martha a Tena.

„Mámě se samozřejmě líbí, že dělám hudbu. Já ji teda nezvu přímo na koncerty, protože to není muzika, která by ji bavila. A není to tak, že by ráda skákala v kotli mezi lidmi. Ale z dálky to sleduje a myslím, že je spokojená,“ soudí Ektor. Pochopitelně nesouzní se všemi vulgarismy, ale raper se v tomto směru nemíní nijak zvlášť omezovat. „Párkrát se mi povedlo, že bylo v tracku třeba jen jedno sprosté slovo, ale to bylo spíš omylem a zjistil jsem to, až když byla skladba nahraná. Ale je mi to v podstatě jedno, já rapuju tak, jak mluvím,“ vysvětluje Ektor.

Autoři: ,

Nejčtenější

RECENZE: Stoprocentní hecíř Habera a jeho věrní málem zbourali O2 arenu

Pavol Habera a Team 9. června 2019 v pražské O2 areně

Pavol Habera s kapelou Team je opět na turné. Nemají novou desku, nemají žádné výročí, jen byl po třech letech zase čas...

Hudební kalendář 2019: Koncerty světových hvězd, které nesmíte prošvihnout

Ed Sheeran na svém prvním pražském koncertě 12. 2. 2015 v pražské Tipsport Areně

Rok 2019 zpříjemní hudebním fanouškům vystoupení řady hvězd. Přijedou Ed Sheera, Metallica nebo Billie Eilish, na...

Hudební kalendář 2019: Největší letní festivaly v Česku

Rock for People 2018

Festivalová sezona začala letos brzy. Po celé republice od května do září probíhají desítky hudebních přehlídek, které...

RECENZE: Kabát i na turné ke třicetinám sází po čertech na jistotu

Kabát, Po čertech velký turné, Ostrava, 8. června 2019

Člověk nemusí být ani skalní fanoušek, aby z proslovů mezi jednotlivými skladbami většinou poznal, jaká bude...

Hudební kalendář 2019: Největší koncerty českých a slovenských interpretů

Skupina Kabát na festivalu České Hrady CZ ve Švihově

Rok 2019 je jubilejní pro řadu českých a slovenských interpretů a nejčastější volbou pro velkolepou oslavu je O2 arena....

Další z rubriky

Královna písničkářka I. Jen čert ví, proč Navarová své šedesátiny neoslaví

Zpěvačka Zuzana Navarová

Zuzaně Navarové by právě bylo šedesát let. Hlas Nerezu a folková průkopnice však téměř před patnácti lety zemřela na...

Radiohead kdosi vydírá ukradenými archivy, kapela raději vše zveřejnila

Britská kapela Radiohead při koncertu na pražském Výstavišti (23. srpna 2009)

Britským Radiohead někdo odcizil archivní materiály a snaží se tak kapelu vydírat. Pokud prý nezaplatí 150 tisíc...

Garbage do Prahy nepřijedou. Pořadatel nabízí slevu na slovenský koncert

Kapela Garbage

Kultovní americká kapela Garbage, která se v pondělí 24. června měla po dlouhých letech vrátit do Prahy, nakonec...

Advantage Consulting, s.r.o.
KVALIFIKOVANÝ PRACOVNÍK VE VÝROBĚ

Advantage Consulting, s.r.o.
Kraj Vysočina
nabízený plat: 35 000 - 40 000 Kč

Najdete na iDNES.cz