Hives vyfasovali podprsenku, Jared Leto si z Prahy odváží kalhotky

  15:16aktualizováno  15:16
Pořadatelům prvního ročníku Prague City Festivalu nakonec přálo počasí. Ačkoliv se celý čtvrtek obloha zatahovala, pršet začalo až po skončení programu na hlavním pódiu, kde se blýskli Švédové The Hives a rockeři 30 Seconds to Mars. Přišlo se podívat 10 tisíc lidí.

Frontman kapely 30 Seconds to Mars Jared Leto s netradičním dárkem (Prague City Festival) | foto: pro iDNES.cz Tomáš Martínek

Švédští The Hives na festival přijeli v roli náhradníků za Blink-182, kteří se omluvili kvůli natáčení desky. Před vystoupením hrdě hlásili, že Prahu vezmou útokem jako Švédové za třicetileté války a odvážnému tvrzení dostáli.

Na prvním Prague City Festivalu vystoupili švédští The Hives.

Na prvním Prague City Festivalu vystoupili švédští The Hives.

"Od teď jsme vaše nejoblíbenější kapela, na jinou už jindy nechoďte," hlásil do davu frontman Howlin' Pelle Amqvist, který stačil zpívat, lézt po konstrukci jeviště a dokonce i sebrat hozenou podprsenku.

S diváky si mezi jednotlivými písněmi povídal, nacvičil s nimi i jednoduché číslo. "Vždy, když před vás vystoupím a dám mikrofon stranou, zaječíte," vyzval je a tisíce lidí ho poslechly.

Zopakoval to i po přídavcích, s nimiž se s celou kapelou vrátil po hodinovém vystoupení. Když trik zafungoval i při jeho posledním odchodu ze scény a lidé křičeli, jen pohodil rukou a protočil oči s výrazem "ale jděte".

Na prvním Prague City Festivalu vystoupili švédští The Hives.

Howlin' Pelle Amqvist z kapely The Hives s lidmi manipuloval jako s loutkami. Špagátky měl v rukou přímo na scéně.

Přestože se program střídal tak, že po skončení jednoho vystoupení se dalo plynule sledovat další na druhém pódiu, fanoušci 30 Second to Mars zůstali a chtěli si pojistit svá místa.

Členové kapely totiž již dopředu slibovali mimořádnou audiovizuální podívanou, bohatou na světla i projekce, kterou zajišťoval bezmála čtyřicetičlenný technický a produkční personál.

Jared Leto o spodním prádle

Když na pódiu přistálo spodní prádlo ve větší velikosti, vzal  frontman 30 Seconds to Mars Jared Leto kalhotky do ruky, natáhl gumičku v pase a prohodil: "Do toho by se můj zadek vešel třikrát. Téhle velikosti se říká Pořádný kus lásky."

Kapelu přivítal nadšený křik stovek dívek pod pódiem, které s ní odzpívaly hity jako A Beautiful Lie, This Is War nebo Closer to the Edge podpořené efektní projekcí. Nešlo však přeslechnout, že kytarista a zpěvák Jared Leto není ve formě.

"Jared má potíže z hlasivkami, zkrátil kvůli tomu i odpolední rozhovory s novináři," řekla mluvčí festivalu Kateřina Dědková. Jared bojoval se svými zdravotními potížemi i za pomoci diváků, které často zapojoval do zpěvu.

Frontman kapely 30 Seconds to Mars Jared Leto při vystoupení na prvním Prague

Frontman kapely 30 Seconds to Mars Jared Leto bavil dav, i když na tom nebyl zdravotně nejlépe.

Produkci prokládal i vtípky, sám se nechal pobavit nečekaným dárkem. Když na pódiu přistálo spodní prádlo ve větší velikosti, vzal kalhotky do ruky, natáhl gumičku v pase a prohodil: "Do toho by se můj zadek vešel třikrát. Téhle velikosti se říká Pořádný kus lásky."

V jedné skladbě pak na jeviště pozval i dvojčata z předních řad a dlouho s mladou dívkou a chlapcem konverzoval – tedy pokoušel se překonat poměrně vysokou jazykovou bariéru.

Frontman kapely 30 Seconds to Mars Jared Leto na pódiu s dvojčaty vybranými z

Jared Leto na pódiu s dvojčaty vybranými z davu

"Tak co, já taky neumím moc dobře anglicky," bránil Leto chlapce, který se snad z nervozity zmohl jen na pár vět. Na konci koncertu 30 Seconds To Mars se na výzvu kapely nahrnulo na jeviště několik desítek nadšených fanoušků, jiní v hledišti neskrývali zklamání nad rozpačitým vystoupením.

Na druhé scéně v pravém křídle Průmyslového paláce se kolem půlnoci představily další avizované hvězdy, americká hip hopová skupina House of Pain s raperem Everlastem. Formace v těchto dnech slaví dvacáté výročí svého vzniku, své výročí oslaví na pátečním večerním samostatném koncertu v pražském klubu MeetFactory.

V odpoledním programu přítomní sledovali například ska-punk a reggae makedonské skupiny Superhiks, svěží vystoupení irsko-amerických Flogging Molly nebo živelných Gogol Bordello. S úspěchem se setkal koncert amerických rockerů Gaslight Anthem.

House of Pain (Prague City Festival).

House of Pain (Prague City Festival)

Některá vystoupení poznamenaly špatné podmínky, které muzikantům i divákům nabízí Průmyslový palác. Na potíže se zvukem i vydýchaným vzduchem doplatily kapely Skindread, Hadouken i Support Lesbiens. "Zvuk nebyl dobrý, všichni diváci, kteří tady na vystoupení vydrželi, jsou hrdinové," podotkl kytarista Support Lesbiens Hynek Toman.

Prague City Festival plánuje další ročník. Pořadatelé se již dohodli s kapelou Blink-182, která již potvrdila termín svého pražského vystoupení 29. června 2012.

Autoři: ,

Nejčtenější

RECENZE: Stoprocentní hecíř Habera a jeho věrní málem zbourali O2 arenu

Pavol Habera a Team 9. června 2019 v pražské O2 areně

Pavol Habera s kapelou Team je opět na turné. Nemají novou desku, nemají žádné výročí, jen byl po třech letech zase čas...

Hudební kalendář 2019: Koncerty světových hvězd, které nesmíte prošvihnout

Ed Sheeran na svém prvním pražském koncertě 12. 2. 2015 v pražské Tipsport Areně

Rok 2019 zpříjemní hudebním fanouškům vystoupení řady hvězd. Přijedou Ed Sheera, Metallica nebo Billie Eilish, na...

Hudební kalendář 2019: Největší letní festivaly v Česku

Rock for People 2018

Festivalová sezona začala letos brzy. Po celé republice od května do září probíhají desítky hudebních přehlídek, které...

Hudební kalendář 2019: Největší koncerty českých a slovenských interpretů

Skupina Kabát na festivalu České Hrady CZ ve Švihově

Rok 2019 je jubilejní pro řadu českých a slovenských interpretů a nejčastější volbou pro velkolepou oslavu je O2 arena....

KVÍZ: Jak znáte seriál Nemocnice na kraji města a jeho tvůrce?

Herci Ladislav Chudík a Miloš Kopecký v televizním seriálu Nemocnice na kraji...

Seriál Nemocnice na kraji města patří k televizním legendám. Časy, kdy ho sledovaly miliony lidí, aby pak druhý den...

Další z rubriky

Když jsme přilétali, vítaly nás tanky a stíhačky, vzpomínají Beach Boys

Zpěvák Mike Love je posledním ze zakládajících členů Beach Boys, kteří stále...

Legendární Beach Boys u nás hráli předloni a předtím samozřejmě v roce 1969 na koncertech v Praze, Bratislavě a Brně. A...

Tříbarevná hra. Na Smetanově Litomyšli ožije tragický osud židovské malířky

Letošní 61. ročník Smetanovy Litomyšle se koná od 13. června do 7. července.

Koncertem České filharmonie večer začne v Litomyšli 61. ročník Národního festivalu Smetanova Litomyšl. Během...

RECENZE: Pěvkyně bojovala s přírodními živly. Ale nejen s nimi

Sopranistka Olga Peretyatko při svém vystoupení na festivalu Smetanova Litomyšl

K půvabům i rizikům „podširákových“ festivalů patří příroda. Své o tom vědí i v Litomyšli, kde již několikrát museli...

Najdete na iDNES.cz