Neděle 29. listopadu 2020, svátek má Zina
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Neděle 29. listopadu 2020 Zina

Připomeňte si na CD největší hity roku 1977

  10:55
V hudebním světě roku 1977 vládl punk a disco, československá scéna byla imunní. Jaké hity tehdy cloumaly fanoušky? Deník MF DNES připravil exkluzivní kolekci hitů, druhou ze série mapující hudbu v politicky důležitých letech.

ABBA | foto: Universal Music


Exkluzivní kolekce hitů MF DNES

Hudba a události let 1968-2008

Deník MF DNES připravil sérii exkluzivních hudebních kolekcí. Na každém CD najdete výběr 20 českých i zahraničních hitů a navíc dvacetistránkový přehled klíčových událostí roku z politiky, kultury, hudby a sportu. Kolekce by měla v dlouhodobém výhledu postupně zmapovat celých čtyřicet let. Cena CD je 79 korun.

Obal cédéčka 1968Jaká CD vychází
v první jarní fázi?

19. 4. - rok 1968
3. 5. - rok 1977
17. 5. - rok 1985
31. 5. - rok 1994
14. 6. - rok 2002
28. 6. - rok 1973
12. 7. - rok 1980

Punk, disco a smrt krále
Británií zmítá punk rock, což do tehdejšího Československa, "zmítaného" normalizací, doléhá pouze jako ozvěna něčeho nepatřičného, kapitalistického a ideologicky závadného. Tehdejším politrukům ani nedocházelo, že se jedná o revoltu, která je ve své podstatě levicová.

Karel GottJistější volbou v socialistickém Československu spíše bylo uspořádat další ročník festivalu "Palcát" nebo "Sovětská píseň". Anketu Zlatý slavík s přehledem vyhrává Karel Gott před Václavem Neckářem a Jiřím Kornem. Ve zpěvačkách poprvé vítězí Hana Zagorová a střídá tak po 5 letech Naďu Urbánkovou. Na druhém místě je stále druhá Helena Vondráčková a na třetí se vyhoupne jeden z objevů roku 1977 - Petra Janů.

V témže roce je poprvé vyhlášena i kategorie skupin, kde vítězí doprovodná skupina Karla Gotta pod taktovkou Ladislava Štaidla. Doprovodná skupina Hany Zagorové je na třetím místě, mezi tyto dva orchestry se vklínili pouze country-popoví Plavci (dříve Rangers). Zlatý slavík je v té době naprosto imunní vůči novým trendům, které se odrážejí od železné opony jako hrách ode zdi. Pop-music se v televizi objevuje pouze v estrádních pořadech Televarieté, Karel Gott ve Slaném nebo Ein Kessel Buntes.

Rocková hudba, nebo dokonce punk rock jsou na černé listině. Ohromnou sílu punku však rychle pochopili v Anglii a manažeři vlivných labelů postupně podepisují The Stranglers, The Jam a Sex Pistols. Posledně jmenovaní vydali už rok předtím zásadní punkové album Anarchy in the U.K. u EMI, ale firma se s nimi ve zlém rozešla kvůli "nevhodnému" chování.

V USA v té době vrcholí éra diska, podpořená filmovým trhákem Saturday Night Fever. Bee Gees a John Travolta okupují bulvární média, na tanečním parketu vládne Donna Summer a další, ale svět pop-music zasáhne i úmrtí několika zásadních hvězd.

Elvis PresleyV srpnu umírá Elvis Presley, nejvlivnější představitel rock’n’rollu a možná i americké pop-music 20. století - jen za pouhý týden po jeho smrti se po celém světě prodalo 20 milionů jeho alb! V témže roce umírá i Bing Crosby, interpret nejprodávanější písně všech dob White Christmas, který měl v americké Top 20 celkem 299 (!) písní. Při autonehodě umírá Marc Bolan, frontman obrovsky úspěšné kapely T-Rex.

Nejen punk a disco vládly tehdejším hitparádám - nejvíce desek prodávaly především teenage idoly - v Anglii Bay City Rollers nebo Shaun Cassidy a v Americe Andy Gibb (bratry měl v Bee Gees), na starém kontinentě pak vrcholí kariéra skupiny ABBA.

Tahle švédská kapela patří spolu se Smokie nebo Boney M i k nejoblíbenějším v tehdejším Československu. Jako jediná zde vydává aktuálně i všechna alba (licenčně u Opusu a Supraphonu). ABBA díky tomu zůstala fenoménem až dodnes. Jejich tehdejší singly Money Money Money, Knowing me, Knowing you, The Name Of The Game a především Dancing Queen se staly zásadními hity roku 1977 i v ČSSR.

1. ABBA - The Name Of The Game
pro přehrání ukázky z písně klikněte zde
Po Beatles jediná skutečná globální superhvězda zažívá v roce 1977 svůj vrchol. Její alba a singly jsou multiplatinové po celém světě, poslední album The Arrival je č. 1 na obou stranách Atlantiku, a Abbu dokonce můžeme ten rok vidět i ve filmu. Film dokumentuje pravděpodobně jejich nejslavnější turné po Austrálii, kde je na letištích vítalo více lidí než britskou královnu. Píseň The Name Of The Game vznikala v poněkud nervózní ABBAatmosféře června 1977. Byla to první píseň, kterou tehdy Bjorn a Benny natočili pro nadcházející album ABBA - The Album, které muselo vyjít ještě do konce roku, aby se kampaň na něj svezla s kampaní na celovečerní film ABBA - The Movie, který měl mít premiéru v listopadu. Navíc Agnetha během natáčení písně byla v očekávání svého druhého dítěte s Bjornem (syn se narodil 9. 12. 1977) a celá čtveřice ještě navíc dotáčela záběry do filmu. Kvůli nim se musel celý štáb neplánovaně přesunout z Austrálie, kde se děj natáčel, a dotočit vše v okolí Stockholmu. I díky tomuto obrovskému nasazení je rok 1977 absolutním vrcholem v kariéře skupiny, další roky přinesou sice spoustu dalších hitů a platinových desek, ale i rozvodových stání obou partnerských dvojic, úvahy o vystěhování ze Švédska z důvodu vysokého zdanění příjmů a následný rozpad kapely začátkem 80. let.

2. Karel Gott - Běž za svou láskou
(Let Your Love Flow)
pro přehrání ukázky z písně klikněte zde
Debutový singl bratrského dua Bellamy Brothers. Homer Howard a David Milton zahájili touto písní svou úspěšnou cestu countryových zpěváků, na níž sesbírali řadu uznání, mimo jiné i ceny Grammy. V roce 1976 jim demo verzi písničky nabídl tehdejší bubeník ve skupině Neila Diamonda s tím, že to není nic v Neilově stylu. Bratři píseň nahráli - a z ní se stalo během krátké doby No. 1 na Billboard Hot 100 v USA. S Karlem Gottem vyšla na gramofonové desce poprvé v roce '77. Gott v té době měl na trhu velmi úspěšnou desku Karel Gott '77 (natočenou v roce 1976), ze které chrlil jeden hit za druhým. Psali pro něj nejlepší autoři a textaři své doby, včetně Karla Svobody, Jiřího Suchého nebo Zdeňka Borovce. Mezi největší jeho hity roku 1977 patří Jsou svátky, Cítím, Mám zlatej důl a především Běž za svou láskou.

3. Boney M - Ma Baker
pro přehrání ukázky z písně klikněte zde
Boney MZručný německý producent Frank Farian stojí za úspěchem jedné z nejpopulárnějších evropských skupin 70. a 80. let, o které kolují fámy už od jejích začátků. Podezření, že zpívá pouze sólistka Liz Mitchell a ostatní jsou jen do počtu, se ještě utvrdilo začátkem 90. let, kdy další Farianova skupina Milli Vanilli musela vrátit US Grammy, protože se provalilo, že na oceněném albu za ně zpívají studioví hudebníci. Nicméně Boney M představují v kontextu tehdejší vlny diska nepřehlédnutelný fenomén, který spojením chytlavých refrénů, karibských rytmů a jednoduše zapamatovatelných sloganů přežil nakonec i do osmdesátých let. "Ma Baker" byl největším hitem roku 1977 v sousedním Německu a Boney M vyrážejí na první světové turné. V jeho průběhu je přijímá i britská královna Alžběta II. a sovětský generální tajemník Leonid Brežněv osobně povoluje jejich vystoupení v Moskvě - jako první západní skupiny vůbec.

4. Věra Špinarová - Slunečné pobřeží
(Knowing Me, Knowing You)
pro přehrání ukázky z písně klikněte zde
Hned po uvedení na trh v únoru 1977 se nahrávka skupiny ABBA stala jedním z jejích nejúspěšnějších singlů. Byla číslem jedna například na žebříčcích ve Velké Británii, v Irsku, v západním Německu, ale i v Jižní Africe a v Mexiku. Věra Špinarová ji nahrála v květnu 1977 v ČRO v Ostravě a na desce vyšla v témže roce. Špinarová sáhla do repertoáru skupiny ABBA ještě několikrát, asi nejúspěšnější předělávkou se stala její verze hitu Fernando.

5. Baccara - Yes Sir, I Can Boogie
pro přehrání ukázky z písně klikněte zde
Španělské duo s katastrofální angličtinou okupovalo první příčky světových žebříčků pouze několik let, ale jejich hit, který česky přezpívala Věra Špinarová jako "Já mám ráda boogie", je nesmrtelný. Jejich kariéra začala na ostrově Fuerteventura, kde si zpívajícího flamenco-dua v baru hotelu Tres Islas Hotel všiml německý producent Leon Deane a pozval je do Hamburku. Právě tento singl byl jejich vstupenkou ke slávě poté, co stanul na prvním místě hitparády ve Velké Británii, Německu a dalších 5 zemích.

6. Petra Černocká - Mississippi
pro přehrání ukázky z písně klikněte zde
Petra Černocká Jedna z řady úspěšných melodií nizozemské popové skupiny Pussycat - ti zažívali velký úspěch v sedmdesátých letech samozřejmě v rodném Nizozemsku, ale také v Německu - díky dobře vyváženému repertoáru zpívanému z velké většiny anglicky v mírně countryovém stylu. Petra Černocká poprvé s nahrávkou této písně zabodovala v roce 1977 a zařadila ji i na svůj výběr největších hitů, který vyšel po skoro 25 letech a na kterém se písně dočkaly nových úprav, nicméně nahrávky ctí půvab originálu z konce 70. let.

7. Hana Zagorová a Petr Rezek - Duhová víla
pro přehrání ukázky z písně klikněte zde
Opět další případ, kdy se z B strany singlu stal jeden z nejprodávanějších hitů, který v roce 1977 bodoval na žebříčku Supraphonu (navíc jako absolutní autorský debut Karla Vágnera). Pro Hanu Zagorovou, Petra Rezka i Karla Vágnera to byl rok mimořádně úspěšný: Hana Zagorová byla první ve Zlatém slavíku, Petr Rezek se vyšvihl na čtvrtou pozici a Orchestr Karla Vágnera vydobyl bronzovou příčku! Pro Hanu Zagorovou tím začíná velmi úspěšné období, ve kterém natočí ještě několik duetů s Petrem Rezkem, největšího ohlasu se dočkají i "Dotazník" nebo "Ta pusa je tvá".

8. Donna Summer - I Feel Love
pro přehrání ukázky z písně klikněte zde
První dáma diskoték má na svém kontě několik megahitů, které patří do zlatého fondu taneční hudby (Hot Stuff, Bad Girls, She Works Hard For The Money ad.), ale nejoceňovanější její písní je právě "I Feel Love". Tu si napsala sama a prý jí to netrvalo ani 10 minut, a píseň byla na světě. Zkoušela na ni zpívat několik různých textů, ale nakonec se nechala unášet minimalistickým rytmem a slova přišla sama. Finální podobu "I Feel Love" s ní vymyslel zkušený producent a přítel Giorgio Moroder. Píseň je přímo esencí celé vlny diska, která kralovala prakticky celá 70. léta a v různé podobě přežila dodnes.

9. Jiří Korn - Robinson
pro přehrání ukázky z písně klikněte zde
Jiří KornHitem se Robinson stal v Československu v roce 1977, ale o rok dříve si vybojoval na pařížském písňovém festivalu Grand Prix de Paris de la Chanson první místo pod názvem Flying Hydroplane. Jiří Korn byl koncem 70. let na vrcholu své kariéry a spolu s Václavem Neckářem se pravidelně střídali na druhých a třetích pozicích za neporazitelným Karlem Gottem ve Zlatém slavíku. Korn měl v té době na trhu úspěšné album "Jiří Korn 02" a postupně se z původně beatového zpěváka stával všestranným entertainerem. K tomu mu dopomáhalo i výrazné taneční ztvárnění písní v televizi, kde byl v té době častým hostem.

10. Thelma Houston - Don’t Leave Me This Way
pro přehrání ukázky z písně klikněte zde
Jedna ze zásadních tanečních písní 70. let pomohla Thelmě Houston i k americké Grammy jako nejlepší r’n’b zpěvačce roku 1977. Thelma je v současnosti stále aktivní a rozhodně to není one-hit-wonder. Na svém kontě má 22 alb a patří ke kultovním divám disco éry.

11. Hot Chocolate - So You Win Again
pro přehrání ukázky z písně klikněte zde
Jediná kapela, která měla každý rok v 70. letech alespoň jeden top 10 hit ve Velké Británii. Po jejich celosvětovém hitu "You Sexy Thing" z léta 1975 byli Hot Chocolate považováni za jednu ze zásadních kapel desetiletí. V roce 1977 vydávají svoje první "Best Of" album - a že bylo z čeho vybírat, jen v Anglii měli do té doby 15 písní v top 10! Jejich lídr Errol Brown pochází z Jamajky a dodnes nahrává sólová alba - letos v listopadu mu bude kulatých 60 let.

12. Commodores - Easy
pro přehrání ukázky z písně klikněte zde
Lionel Richie patří k největším osobnostem pop-music již od poloviny sedmdesátých let, kdy začala jeho kariéra s kapelou Commodores. Ti měli několik velkých hitů již od roku 1974, kdy poprvé bodovali v US žebříčku, ale jejich největším hitem je bezesporu balada "Easy". V roce 1977 stanula na prvním místě britského žebříčku, zatímco doma v USA dosáhla pouze na čtvrtou pozici. Pro kapelu nicméně právě tato píseň znamenala průlom mezi světovou první ligu, kde vydrželi až do začátku 80. let - v roce 1982 je opouští Lionel Richie a začíná jeho zářná sólová kariéra.

13. Karel Zich - Máš chuť majoránky
pro přehrání ukázky z písně klikněte zde
Karel Zich"Majoránka" vynesla autorům Jiřímu Vondráčkovi (bratrovi slavnější Heleny) a Zdeňku Borovcovi v roce 1977 v Bratislavě stříbrnou lyru. Poté ji vydal Supraphon na singlu a dodnes patří k evergreenům Karla Zicha (1949-2004). Možná i proto se Karel o více než dvacet let později rozhodl natočit ji znovu - nová nahrávka se mu líbila více, a proto ji zařazujeme i do tohoto výběru.

14. Smokie - Living Next Door To Alice
pro přehrání ukázky z písně klikněte zde
Charizmatický Chris Norman, lídr kapely Smokie, patřil k největším idolům paní a dívek roku 1977. Kapelu v té době vedou od úspěchu k úspěchu britští producenti Nicky Chinn a Mike Chapman, kteří mají na svém kontě už megahity pro Slade, The Sweet, Suzi Quatro, Garryho Glittera a další. Smokie jsou v roce 1977 jejich největší želízko v ohni, a tak není divu, že vydávají i svoje první album největších hitů Greatest Hits (o pár let později vychází licenčně i v ČSSR jako jedno z mála alb ze Západu). Píseň Living Next Door To Alice pochází sice již z jejich alba z roku 1976, ale největšího úspěchu dosáhla právě v roce ’77 - u nás i díky coververzi Karla Zicha Alenka v říši divů.

15. Jiří Schelinger - Což takhle dát si špenát
pro přehrání ukázky z písně klikněte zde
Jiří SchelingerTitulní písnička ze stejnojmenné filmové komedie, která se stala filmovým trhákem roku. Václav Vorlíček do ní obsadil nejoblíbenější herce té doby - Menšíka, Sováka, Janžurovou, Růžičkovou, Zázvorkovou a další. Vtipný text F. R. Čecha - tehdejšího šéfa doprovodné kapely Jiřího Schelingera - ještě více podtrhl ztřeštěný humor úspěšné komedie. A jako většina filmových písní vyšlých z dílny Karla Svobody, i tato píseň se stala superhitem - dlužno ovšem říci, že k jejímu úspěchu značně přispěl i interpret Jiří Schelinger (1951-1981) a jeho neobvyklý, poutavě chraplavý, poněkud zastřený hlas.

16. Status Quo - Rockin’ All Over The World
pro přehrání ukázky z písně klikněte zde
Kultovní britská kapela, která zaznamenává vrchol v roce ’77 s touto písní a stejnojmenným albem. Díky tomuto údernému hitu se její sláva přelila z břehů Albionu i do kontinentální Evropy a stala se z nich vítaná atrakce rockových festivalů. Právě sice vrcholila éra diska, ale starý dobrý rokenrol si vždycky místo na slunci najde!

17. Kiss - Hard Luck Woman
pro přehrání ukázky z písně klikněte zde
KissNejvětší senzace tvrdého rocku všech dob se v 77. roce těší velké oblibě i proto, že dosud nikdo neviděl jejich pravé tváře. Silná vrstva černobílého make-upu jim kryla obličeje až do 80. let, kdy poprvé umyli líčidla a... kouzlo vyprchalo. Dnes je můžete opět vidět nalíčené, i když v trochu jiné sestavě. Kiss jsou jednou z nejúspěšnějších rockových kapel historie, jejich specifický sound a pódiové ztvárnění formovalo celou plejádu heavy-metalových a hard-rockových kapel. Píseň "Hard Luck Woman" vyšla poprvé na jejich albu "Rock And Roll Over" koncem roku 1976, ale světové proslulosti se dočkala až rok následující.

18. Modus - Úsmev
pro přehrání ukázky z písně klikněte zde
V roce 1977 získala skupina Modus ve velice silné sestavě (Marika Gombitová, Miro Žbirka, Janek Lehotský coby hitmaker a zakladatel skupiny) v autorské soutěži zlatou lyru. To byl počátek jejich vzestupu - popularita stoupala, koncertní šňůry navazovaly jedna na druhou, Modus také v témže roce obsadil sedmé (a v dalším roce dokonce třetí) místo ve Zlatém slavíku. Z jeho lůna vzešly tři mimořádné osobnosti slovenské pop-music - Marika Gombitová, Miro Žbirka a Ján Lehotský.

19. Michal Tučný - Sundej z hodin závaží
(Help Me Make It Through Night)

pro přehrání ukázky z písně klikněte zde
Michal TučnýPísnička se objevila v roce 1970 na albu autora Krise Kristoffersona, amerického country zpěváka a herce, jež nazval prostě KRISTOFFERSON. Po něm si tento hit dala do svého repertoáru řada dalších interpretů - například Joan Baezová (ta, jak přiznala ve svých pamětech vydaných v roce 1987, podlehla nejen kouzlu této balady, ale i mužnému šarmu autora...) či Johnny Cash, který ji nazpíval se svou ženou June Carter Cash jako duet. Michal Tučný v roce 1977 křižoval republiku s velmi úspěšnou skupinou Fešáci, kde exceloval i bavič Petr Novotný. Bylo to Michalovo druhé angažmá po Greenhorns a zároveň i poslední před založením vlastní kapely Tučňáci. S nimi pak "poslední kovboj" vystoupal až na samý vrchol české country music, žánru u nás tak masově oblíbeném.

20. Žalman a spol., Hradišťan a Alice Holubová
- Nezacházej slunce

pro přehrání ukázky z písně klikněte zde
Poprvé tato píseň vyšla na stejnojmenném albu Minnesengrů začátkem roku 1977 v interpretaci Pavla Žalmana Lohonky. Od té doby ji natáčel znovu mnohokrát - s každým novým obsazením své doprovodné skupiny "SPOL.", protože si ji folkové publikum opětovně vyžadovalo. Zde nabízíme pravděpodobně nejlepší verzi - unikátní živou nahrávku Žalmanovy skupiny s Hradišťanem z roku 1994.

Autor:

Blíží se katastrofa, jež zastíní pandemii covidu-19, říká princ Charles

Princ Charles vyzval k boji s klimatickými změnami (21. září 2020)

VIDEO Britský princ Charles (71) vyzval v pondělí ke zlepšení boje proti klimatickým změnám, jejichž...

Karibský Barbados se zcela odstřihne od britské koruny, stane se republikou

Královna Alžběta II. a skromná oslava 94. narozenin panovnice (Windsor, 13....

Karibský ostrovní stát Barbados se chce definitivně vymanit z koloniálního propojení s Velkou...

V Koruně vymění Dianu. Podívejte se na další herečky, které princeznu hrály

Elizabeth Debicki (Benátky, 7. září 2019)

VIDEO V posledních dvou řadách seriálu Koruna bude princeznu Dianu hrát Elizabeth Debicki. Herečka s...

Po 40 letech hrad Windsor otevírá zahradu, kde ráda tráví čas královna

Hrad Windsor, jedno ze sídel britské královské rodiny a současně oblíbený...

VIDEO Hrad Windsor, jedno ze sídel britské královské rodiny a současně oblíbený venkovský azyl britské...

Tapety urazily od socialismu dlouhou cestu. Dnes vnášejí do bytu další prostor

KRÁSA NEROSTU. Digitálně tištěné tapety promění vzhled všech typů interiérů –...

Návrat k originálu a pocta původnímu materiálu. Takové jsou trendy, které se přenesly i do...

  • Nejčtenější

Ordinace v růžové zahradě za půl roku skončí, co seriál nahradí?

Po více než patnácti letech od okamžiku, kdy padla první klapka, začal tvůrčí tým seriálu Ordinace v růžové zahradě 2...

Zemřel muzikant František Prošek. Spoluhráč Ivana Mládka podlehl koronaviru

Ve věku 79 let zemřel František Prošek, kapelník a zakladatel countryové skupiny Mustangové a také spoluhráč Ivana...

Pro Netflix se rýsuje čas rekordů a možná i příval oscarových šancí

V éře zavřených kin zažívá streamovací služba Netflix úspěch. Právě oznámila, že její Dámský gambit, příběh dívky ze...

RECENZE: Kdo touží po pravdě, ať přepne. Koruna je hlavně znamenité drama

Čtvrtá série fenoménu Koruna, seriálu o osudech britské královské rodiny, postavila před jeho tvůrce Petera Morgana...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

VIDEO: Milionář mezi námi, který má pět set padesát korun na týden

„Nic není nahrané, nešetřili jsme je, opravdu si museli týden tvrdě odpracovat,“ tvrdí tvůrci nové reality show...

Den se zaměstnanci pohřební služby: poslední rozloučení má dnes jiná pravidla

Premium MF DNES rozptyluje mýty o pohřebnictví v době koronaviru. Pohřeb do země možný je, i když se úplně nedoporučuje. O čem...

Jak vydržet v ledové vodě? Finta je jednoduchá, popisují otužilci

Premium Klepat se zimou tak, že si nedokážete zavázat ani tkaničky u bot, a přitom se tomu smát? I to dokáže koupání v ledové...

Miliardář Dědek o Pardubicích, krizi, (ne)fungování extraligy i Jágrovi

Premium Jeho jmění se odhaduje na čtyři miliardy korun, podle magazínu Forbes je 54. nejbohatší Čech. Na přelomu roku se Petr...

  • Další z rubriky

RECENZE: Paris Jackson naštěstí hudebně nekráčí ve stopách otce Michaela

Je to velmi příjemné překvapení. Dcera Michaela Jacksona naštěstí hudebně nejde v otcových stopách, zajímá ji rozjímavě...

Bohemian Tales Jakuba Hrůši nominovali na Grammy. Šanci má i Ondřej Pivec

O držitelích ceny Grammy za rok 2020 bude jasno koncem ledna příštího roku. Už teď je však jasné, že by mezi oceněnými...

RECENZE: Aneta Langerová je na desce Dvě slunce svá. Intimní a občas patetická

Bývalá SuperStar Aneta Langerová už před časem rezignovala na prvoplánové hity. Na novém albu spíš než po chytlavých...

RECENZE: Tak do tance, mládeži, vyzývá na albu DISCO Kylie Minogue

Názvem je řečeno vše. DISCO – psáno opravdu takto verzálkami – je manifest. Oslava diskotékové hudby a legendárního...

Jsem znechucená, říká Eva Burešová, kterou vyfotili s Forejtem z MasterChefa

Eva Burešová (27) a Přemek Forejt (33) byli společně vyfoceni, jak vycházejí z domu, kde herečka bydlí. Hvězda seriálu...

Ordinace v růžové zahradě za půl roku skončí, co seriál nahradí?

Po více než patnácti letech od okamžiku, kdy padla první klapka, začal tvůrčí tým seriálu Ordinace v růžové zahradě 2...

Příběh Denisy: Manžel mě ignoruje, mám dva milence

S manželem jsme svoji osm let, máme dvě děti. S tím mladším jsem teď doma. Muž je věčně v práci a na nás nemá čas....

Tahák: 20 klávesových zkratek, o nichž jste možná neměli ani potuchy

Uživatelé Windows jistě znají notoricky známé klávesové zkratky jako Alt + F4, Alt + Tab, Windows + E, Windows + C,...

Kapitán je na tahu, bude šach mat, oznámil po líbánkách Pavel své ženě

Psycholožka, terapeut a genetička vybrali na základě testů i DNA mezi více než patnácti sty přihlášenými jednotlivci...