Poslechněte si nové skladby Monkey Business, králů diskotéky

Exkluzivně   14:37aktualizováno  14:37
Kapela Monkey Business vydává 23. února šesté řadové album Twilight of Jesters?. Poslechněte si ukázky z písní Kings of Discotheque a ID Song, kterou pro čtenáře iDNES.cz exkluzivně představuje baskytarista Pavel Mrázek.

Kapela Monkey Business vydává 23. února šesté studiové album Twilight of Jesters?. | foto: Archiv skupiny

KINGS OF DISCOTHEQUE

Ukázka v audiogalerii

Ve skladbě Kings of Discotheque (Králové diskotéky) chtěli autoři vyjádřit dilema kvaziintelektuálního subjektu - v našem případě kapely Monkey Business - v jehož nitru se sváří dva odlišné světy.

První je světem nekomplikovaných líbivých melodií, trendových aranží a černobílých textů, jež otevírají dveře do vysílání celoplošných rozhlasových stanic, do žhavých lůn nadměrně vyvinutých opálených dívek a do vybrané společnosti celebrit a zářících hvězd našeho showbyznysu… Ve druhém pak najdeme hodnoty jako zdánlivá umělecká svoboda, underground a alternativa, s. r. o., pivní kamarádství a život z ruky do huby.

ID SONG

Ukázka v audiogalerii

Ano, tato píseň je nádherná ukázka spolupráce mezi příslušníky dvou tak rozdílných národů. Ashley Slater, obyvatel hrdé ostrovní říše a potomek kolonistů, našel společnou řeč s partou suchozemských krys z malé zemičky kdesi ve střední Evropě. Spojila je záliba v klenutých melodiích a sentimentálních harmoniích, postavených na bytelných rytmických základech. Co víc dodat?

Další ukázky doplní soutěž o CD

Portál iDNES.cz postupně představí další písně, spolu s vydáním alba pak vyhlásí soutěž o očekávanou novinku. Kapela prozradila, jaká témata se objeví v textech: konformismus, otázka viny a odpuštění, soucit, monogamie, revoluční změna systému, liposukce, stárnutí našich idolů a teoretická demokracie. První klip k desce se jmenuje Who Killed My Libido.

Monkey Business - CD Twilight Of JestersKromě Ashleyho Slatera na albu zazní hlas Glenna Hughese, Jamese Colea či Vlasty Třešňáka. "Po příliš dlouhé době strávené prací na depresivních minimalistických tanečních projektech se objevili Monkey Business jako závan svěžího horského vzduchu.

Album Twilight of Jesters? je kvalitní, 'feel-good' povznášející taneční album, vytvořené s takovou odvahou a šarmem, že vám musí vykouzlit úsměv na tváři," chválil práci české party Miles Showell, který se postaral i o finální zvuk.

Holý s J.A.R. oslaví dvacítku, u Monkey Business vytasí Stalina a Třešňáka

Čtěte rozhovor MF DNES

Roman HolýJedním z nejvytíženějších českých hudebníků letošního roku je producent Roman Holý. V listopadu vyjde u příležitosti dvacátého výročí kapely J.A.R. nová deska a DVD. A do toho ještě Holý chystá společně se zpěvákem Matějem Ruppertem debut projektu G-Point Hunters s českými i zahraničními rapery a trumpetistou Erikem Truffazem.

Autor:

Nejčtenější

Z Nabarveného ptáčete se odcházelo i v Torontu, píše Daily Mail

Teaser k filmu Nabarvené ptáče

I druhá festivalová zastávka snímku Václava Marhoula Nabarvené ptáče potvrdila, že ne každý divák je schopen přijmout...

Zemřel hudebník Ric Ocasek. Exmanželovi topmodelky Pořízkové bylo 75 let

Hudebník Ric Ocasek s manželkou Pavlínou Pořízkovou na snímku z roku 2009.

Zemřel rockový hudebník a producent Ric Ocasek. Bývalému manželovi topmodelky Pavlíny Pořízkové bylo 75 let. Zpěváka...

PRVNÍ DOJMY: Je Nabarvené ptáče dobrý film? Rozhodně pro to dělá maximum

Teaser k filmu Nabarvené ptáče

O Nabarveném ptáčeti už se ví skoro všechno. Jak se slavně probilo na festivaly v Benátkách a Torontu, že mu jedni...

VIDEO: Dagmar Havlová je zase komička. Na domovní schůzi Vlastníků

Z natáčení komedie Vlastníci

Komedie pro ty, kdo to nezažili. Tak si říká novinka režiséra a scenáristy Jiřího Havelky Vlastníci, která zamíří do...

RECENZE: Film Nabarvené ptáče je pásmo obrazů. I když nádherných

Druhá ukázka z filmu Václava Marhoula Nabarvené ptáče

Coby producentský čin představuje Nabarvené ptáče nesporně událost roku, před níž se sluší hluboce smeknout. Jako film,...

Další z rubriky

GLOSÁŘ: Jak udělat z kanonády hudby a jiná kouzla na Dvořákově Praze

Dirigent Tomáš Netopil v čele Essenských filharmoniků

Po rozpačitém zahájení letošní Dvořákovy Prahy si člověk v prvním festivalovém týdnu rychle spravil chuť. Koncerty...

Virtuózní metalisté Dream Theater připomenou živě svou nejlepší desku

Dream Theater

Bravurní instrumentální výkony, panoramaticky vystavěné skladby a koncerty, nad jejichž provedením se tají dech. I to...

Na novém albu elektronického kultu Vanessa zazní zlo, opovržení a nenávist

Samir Hauser (Vanessa)

Noční můra všech mravokárců a pokrytců Vanessa, vedená diktátorem pokleslého vkusu Samirem Hauserem, vydá v listopadu...

Najdete na iDNES.cz