Popmusic nás nezajímá, říká dramaturg festivalu Eurotrialog

  13:06aktualizováno  13:06
O nadcházejícím víkendu ve dnech 13. - 15. srpna proběhne v Mikulově dvanáctý ročník multižánrového hudebního festivalu Eurotrialog. Kromě setkání klasiků a nových tváří nezávislé scény se tu představí i speciální projekty, připravené "jen pro ten dnešní den".

Na Eurotrialogu nebudou chybět ani dnes velmi populární Midi Lidi | foto: Pro Wave

Mighty Sounds 2008 - Sto zvířatEurotrialog vznikl v roce 1999 jako česko-slovensko-rakouský festival na pomezí tří zemí. Postupem času se proměnil ve středoevropskou přehlídku nekomerční hudby s důrazem na českou scénu. V Mikulově se nesází na osvědčený model většiny tuzemských přehlídek typu hvězda a doplňky, cílem je plnohodnotný program, kde žádná skupina není jen do počtu.

Jiří Dědeček"Třebaže ne všechna jména, která v Mikulově uvidíme, jsou všeobecně známá z televize či rádií, rozhodně stojí za to si nenechat žádného vystupujícího ujít. V programu nenajdete žádná hluchá místa. Těším se především na nové naděje české hudby, kterým dáváme v Mikulově tradičně velký prostor," říká zakladatel a dramaturg přehlídky Romek Hanzlík.

Jarda Svoboda (Traband)Vedle stálic české scény (Sto zvířat, Plastic People, Traband, Fast Food Orchestra, Midi lidi) se proto představí řada relativně nových tváří, např. Kazety, Kuzmich Orchestra, Wotienke, Poletíme?. Zvláštní blok budou mít umělci vydavatelství Indies MG: Poslední výstřel, Helemese, All Star Refjúdži Band a Jiří Dědeček s kapelou Úterý.

Monika NačevaProgram doplní zahraniční hosté. Maďarské Cimbaliband provází pověst "cimbálového rock´n´rollu" a frontman kapely je nazýván "Chuckem Berrym cimbálu". Na terase Ditrichštejnské hrobky vystoupí česká zpěvačka Monika Načeva za doprovodu anglického kytaristy Justina Lavashe.

Už jsme domaK vidění a slyšení na každém ročníku jsou hudební speciality, připravené exkluzivně pro Mikulov. Letos se fanoušci mohou těšit na vystoupení Už jsme doma, kteří pozvali zakládajícího člena Jindru Dolanského. Saxofonista Dolanský svou specifickou hrou určil a nastavil charakteristický sound Už jsme doma a již mnoho let není hudebně aktivní.

The Plastic People of the Universe (Vratislav Brabenec)"Výběrem nekomerční hudby se chceme odlišit od běžné festivalové produkce v České republice a ukázat směr, kterým se vyvíjí česká, ale i středoevropská hudba. Nezajímá nás popmusic, zajímají nás nové postupy, nové tváře, nové naděje," doplňuje Hanzlík.

Permanentka v předprodeji stojí 430 Kč plus poplatky distribučních sítí, bez poplatku je lze zakoupit přes festivalový web www.eurotrialog.cz, kde lze nalézt i kompletní program a další informace. Vstupné na místě činí na dva dny 550 Kč, na jeden den 350 Kč.

Autor:
  • Nejčtenější

RECENZE: Angelina Jolie a Michelle Pfeifferová vedou Hru o trůny tchyní

Pět let po prvním snímku se Angelina Jolie a Elle Fanningová vracejí do rolí kouzelné vládkyně temných blat a její...

RECENZE: První akční školka či co to je. Rambo by je rozstřílel na cucky

Něco takového v českém filmu vážně ještě nevzniklo. Na druhou stranu nelze tvrdit, že by takový úkaz chyběl. Neboť...

VIDEO: Leia je zpátky, příběh žije navěky, vzkazuje závěr Star Wars

Poslední díl Hvězdných válek, snímek Star Wars: Vzestup Skywalkera, který jde do kin 19. prosince, zveřejnil finální...

Premium

Se Štěpánem mě pojí jen víra v dobro a přátelství s Matáskem, říká Pavel Kříž

Pokud se novinář rozhodne udělat rozhovor s Pavlem Křížem, alias Štěpánem Šafránkem z legendární filmové série Básníků,...

Czech Press Photo 2019 zná nominace, ve hře jsou i fotografové MAFRA

Mezinárodní porota oznámila nominace na Czech Press Photo. Prestižní fotografická soutěž vstoupila do 25. ročníku s 270...

Premium

Havel byl z jiného těsta, vzpomíná v rozhovoru exprezident Klaus

Jeden z hlavních aktérů polistopadového vývoje Václav Klaus starší hovořil pro LN o nepochopení kuponové privatizace i...

Premium

Test kávy v kapslích: Bezpečné, pohodlné, ale drahé potěšení

V kavárně určitě najdete zajímavější druhy kávy, rozpustná je zase levnější. Test jsme zaměřili na kávu v kapslích, z...

Premium

Sex je snadno dostupný, ale nevěra ještě není důvod k rozchodu

Tolerance je podle něj jen povýšenecký postoj k druhému a vytváří korupční prostředí, proto do partnerských ani jiných...

  • Další z rubriky

Letadla, pivo, zpěv. Lídr Iron Maiden představí v Praze autobiografii

Heavymetalová publikum ho už bezmála čtyřicet let miluje jako zpěváka ikonických Iron Maiden. Nejde ale o zdaleka...

Znalci poradí, co dělat, když je klasický zpěv ošklivý a bolí z něj uši

Co je to vlastně správný klasický zpěv, jak ho naučit a rozpoznat od špatného? Na otázku se snaží odpovědět kniha...

VIDEO: Miro Žbirka má nový klip a je navždy zvěčněn ve vesmíru

Nemoderný chalan, Zlatý slavík z roku 1982 a celoživotní milovník The Beatles Miro Žbirka slaví čtyřicet let hudební...

KVÍZ: Znáte dobře rockera Lennyho Kravitze, který znovu zamíří do Prahy?

Po dvou letech od poslední návštěvy se do Prahy vrátí Lenny Kravitz, rockový rebel se soulovou duší. Idol mnoha žen...

Najdete na iDNES.cz