Na severu Čech je 399 korun hodně peněz, říká Kabát k cenám koncertu

  13:31aktualizováno  13:31
Kapela Kabát odtajnila podrobnosti k chystanému velkému koncertu, kterým chce oslavit 25 let v nynější sestavě. Akce s názvem Po čertech velkej koncert II se uskuteční na pražském Vypichu 13. září 2014. Zároveň se spustil i prodej vstupenek.

"Vypich byl pro nás, a doufáme, že i pro fanoušky naprosto výjimečný zážitek, a po zralé úvaze jsme se rozhodli si toto místo a tento princip zopakovat," vysvětluje kapela, proč opět zvolila místo, kde už koncertovala k oslavě svého dvacetiletého výročí v roce 2009.

Koncert Kabátu by měl začít ve 20:00 hod, a měl by trvat zhruba dvě hodiny. "Je to tak nastaveno i s ohledem na noční klid a mimo jiné i věk kapely," komentuje tisková zpráva.

Kabát na koncertě představí jako předkapelu dánské rockery D.A.D. "Jejich hudba, postavení v Dánsku a vývoj mají hodně podobného s vývojem Kabátu. V neposlední řadě má Kabát tuto partu ze severu velmi v oblibě," vysvětlili výběr. Dánští hosté by měli hrát od 18:30 do 19:30. "Jsou to v podstatě věkoví souputníci," dodává Kabát.

Další novinky

Vedle podrobností ke koncertu kapela uvedla, že příští rok vyjde výroční edice dvoudiskového alba Suma sumárum, kde původní živé nahrávky nahradily studiové verze.

V pátek 15. listopadu pak Kabát spustí svůj oficiální profil na sociální síti Facebook. "Zní to jak hláška ze sci-fi románu," komentují to a slibují, že se na síti pokusí být co nejaktivnější.

Ceny jako před pěti lety

Spolu s oznámením bližších informací se spustil i předprodej. Ceny vstupenek se oproti roku 2009 v podstatě téměř nezměnily. Budou k dispozici ve třech kategoriích: Stání v první části u pódia za 599 korun, stání v druhé části za 399 korun a konečně sezení na tribuně za 799 korun.

"Kabát žije na severu Čech a nejen tam je 399,- Kč za vstupenku na koncert ještě pořád hodně peněz. Ano, šlo by z toho jistě 'vytřískat' větší ekonomický profit. Ale je to nutné?" ptá se kapela a naráží na poznámky některých pořadatelů, kteří jim stejné ceny před pěti lety vytýkali s tím, že levný koncert dělají jen proto, aby trhli rekord v návštěvnosti. To se skupině tehdy skutečně povedlo, na akci dorazilo 55 tisíc lidí.

Koncert je koncipován z valné většiny na stání a jediná místa na sezení budou na tribunách. "Rozhodli jsme se, že posílíme množstevně a velikostně LED stěny, které budou minimálně ve dvou vlnách přenášet video obrázky z koncertu," láká kapela, která tak reaguje na stížnosti z minulého koncertu, kdy někteří sedící viděli málo detailů.

Obří show Kabátů, na kterou v roce 2009 přišlo přes 55 tisíc lidí

Autor:

Nejčtenější

TELEVIZIONÁŘ: Herecký král filmu Schmitke objevuje Babylon Berlín

Ze seriálu Babylon Berlín

I když osobně zůstal u nominace, před čtyřmi lety německý herec Peter Kurth s kolegy nadšeně slavil ceny české filmové...

Zemřela Marie Kyselková, představitelka Princezny se zlatou hvězdou

Marie Kyselková a Josef Zíma v pohádce Princezna se zlatou hvězdou (1959)

Ve věku 83 let zemřela Marie Kyselková, kterou proslavila role princezny Lady v pohádce Princezna se zlatou hvězdou....

KOMENTÁŘ: Takže opět boduje Ordinace, Všechnopárty... A co novinky?

Ze seriálu Strážmistr Topinka

Televizní svět by občas potřeboval tlumočníka do prozaické řeči smrtelníků. Například již začalo vysílání podle...

TELEVIZNÍ CENY: Máte poslední možnost volit nejlepší seriál či film

TELEVIZNÍ CENY iDNES.cz

Na portálu iDNES.cz máte v pondělí poslední možnost hlasovat ve čtvrtém ročníku televizních cen. Čtenáři mohou vybrat...

VIDEO: Hra o trůny naposledy. Osmá řada bude mít premiéru v dubnu

John, Aria a Sansa se v teaseru na GoT sešli v hrobce Starků

Dlouhé čekání je u konce. Televize HBO odhalila datum premiéry poslední řady seriálu Hra o trůny. Arya Starková, Jon...

Další z rubriky

GLOSA: I pěvkyně Kožená má své limity. Nacházejí se ve světě romantiky

Mitsuko Uchida a Magdalena Kožená po společném recitálu v pražském Rudolfinu

V Praze po čase koncertovala Magdalena Kožená. Tentokrát spolu s proslulou japonskou pianistkou Mitsuko Uchidou. Dámy...

Bratr mi navrhl, ať hraju místo táty, líčí Fedor Frešo mladší

Fedor Frešo s kapelou Collegium Musicum

Slovenské kapely Collegium Musicum a Fermata budou 22. ledna hrát v pražském Lucerna Music Baru. Spojuje je osobnost...

Svět popu je plný princezen a králů. A nechybí ani přehlídka kmotrů

BRITNEY JEAN SPEARS - Třicetiletá zpěvačka nastartovala svou kariéru již v...

Je to zlozvyk novinářů mít vše pojmenované a zaškatulkované, a tak čítáme o královně soulu Arethě Franklinové,...

Najdete na iDNES.cz