Na severu Čech je 399 korun hodně peněz, říká Kabát k cenám koncertu

  13:31aktualizováno  13:31
Kapela Kabát odtajnila podrobnosti k chystanému velkému koncertu, kterým chce oslavit 25 let v nynější sestavě. Akce s názvem Po čertech velkej koncert II se uskuteční na pražském Vypichu 13. září 2014. Zároveň se spustil i prodej vstupenek.

"Vypich byl pro nás, a doufáme, že i pro fanoušky naprosto výjimečný zážitek, a po zralé úvaze jsme se rozhodli si toto místo a tento princip zopakovat," vysvětluje kapela, proč opět zvolila místo, kde už koncertovala k oslavě svého dvacetiletého výročí v roce 2009.

Koncert Kabátu by měl začít ve 20:00 hod, a měl by trvat zhruba dvě hodiny. "Je to tak nastaveno i s ohledem na noční klid a mimo jiné i věk kapely," komentuje tisková zpráva.

Kabát na koncertě představí jako předkapelu dánské rockery D.A.D. "Jejich hudba, postavení v Dánsku a vývoj mají hodně podobného s vývojem Kabátu. V neposlední řadě má Kabát tuto partu ze severu velmi v oblibě," vysvětlili výběr. Dánští hosté by měli hrát od 18:30 do 19:30. "Jsou to v podstatě věkoví souputníci," dodává Kabát.

Další novinky

Vedle podrobností ke koncertu kapela uvedla, že příští rok vyjde výroční edice dvoudiskového alba Suma sumárum, kde původní živé nahrávky nahradily studiové verze.

V pátek 15. listopadu pak Kabát spustí svůj oficiální profil na sociální síti Facebook. "Zní to jak hláška ze sci-fi románu," komentují to a slibují, že se na síti pokusí být co nejaktivnější.

Ceny jako před pěti lety

Spolu s oznámením bližších informací se spustil i předprodej. Ceny vstupenek se oproti roku 2009 v podstatě téměř nezměnily. Budou k dispozici ve třech kategoriích: Stání v první části u pódia za 599 korun, stání v druhé části za 399 korun a konečně sezení na tribuně za 799 korun.

"Kabát žije na severu Čech a nejen tam je 399,- Kč za vstupenku na koncert ještě pořád hodně peněz. Ano, šlo by z toho jistě 'vytřískat' větší ekonomický profit. Ale je to nutné?" ptá se kapela a naráží na poznámky některých pořadatelů, kteří jim stejné ceny před pěti lety vytýkali s tím, že levný koncert dělají jen proto, aby trhli rekord v návštěvnosti. To se skupině tehdy skutečně povedlo, na akci dorazilo 55 tisíc lidí.

Koncert je koncipován z valné většiny na stání a jediná místa na sezení budou na tribunách. "Rozhodli jsme se, že posílíme množstevně a velikostně LED stěny, které budou minimálně ve dvou vlnách přenášet video obrázky z koncertu," láká kapela, která tak reaguje na stížnosti z minulého koncertu, kdy někteří sedící viděli málo detailů.

Obří show Kabátů, na kterou v roce 2009 přišlo přes 55 tisíc lidí

Autor:

Mohlo by vás zajímat

17. 3. měl premiéru pořad Za oponou na iDNES KINO
23. 3. proběhlo předávání filmových cen (Praha, Rudolfinum)


Nejčtenější

PRVNÍ DOJMY: Začátek konce. Hra o trůny zatím postrádá jen slony

Isaac Hempstead Wright jako Bran Stark v seriálu Hra o trůny

Sázkaři Chance se přiklánějí k tomu, že na Železný trůn usedne žena - Sansa Stark, podle bookmakerů Fortuny jej získá...

Ministr kultury odvolal ředitele Národní galerie a podal trestní oznámení

Generální ředitel Národní galerie Jiří Fajt

Ministr kultury Antonín Staněk odvolal ředitele Národní galerie Praha Jiřího Fajta a Muzea umění Olomouc Michala...

Zemřel Radomil Uhlíř, herec známý z Pupenda, Gymplu i Vejšky

Herec Radomil Uhlíř na premiéře filmu Skřítek (březen 2005)

Krátce po svých dvaašedesátých narozeninách zemřel herec výjimečného zjevu i komiky Radomil Uhlíř, který patřil do...

Komparz ve filmech? Smoljak obsazoval rodinu, Václav Klaus Svěráka odmítl

Fotografie z natáčení snímku Vrchní, prchni. Scénu, kdy vrchní kasíruje známé...

Pro filmová ocenění si obvykle chodí herci v hlavních a vedlejších rolích. Ale bylo by chybou přehlížet i titěrné role...

KVÍZ: Jak pečlivě jste zatím sledovali seriál Hra o trůny?

Carice van Houtenová v páté sérii ságy Hra o trůny

V Západozemí se vše blíží do finále. Vyzkoušejte si, co si ještě po téměř dvou letech od premiéry předchozí série Hry o...

Další z rubriky

RECENZE: Korben Dallas se pustili do experimentu, který jim vyšel

Korben Dallas

Kapela Korben Dallas se už stihla zařadit ke stálicím slovenské scény. U nás vystrkuje růžky především na festivalech,...

RECENZE: Hudební zázrak s baskytarou nese jméno Tal Wilkenfeldová

Písničkářka a baskytaristka Tal Wilkenfeldová

Vyhledávaná baskytaristka Tal Wilkenfeldová, která doprovázela hudebníky zvučných jmen, jako jsou Jeff Beck, Herbie...

VIDEO: Účastnil se SuperStar, teď Štěpán Urban v klipu sází na erotiku

Zpěvák Štěpán Urban

Finalista SuperStar Štěpán Urban představuje první autorský singl Candy doprovázený mírně kontroverzním klipem. Ten...

Najdete na iDNES.cz