Placebo míří na festival tří ostrovů

  1:00aktualizováno  1:00
Britská skupina Placebo bude hlavním tahákem festivalu United Islands Of Prague 2006, který se uskuteční od 16. do 25. června na třech vltavských ostrovech.

Placebo | foto: EMI

Hudební přehlídka, již ozdobí i "africký Elvis Presley" Brahim Khaled či Dan Bárta se skupinou Illustratosphere, vstoupí do třetího ročníku.

Pořadatelé pozvali zhruba stovku kapel z 20 zemí a hodlají festival přenést i do malých přidružených scén v centru Prahy.

"Jsem rád, že se podařilo festival zachránit. Po loňském skromném ročníku je nynější program rozmáchlejší," řekl jeden z dramaturgů Ondřej Konrád.

Největší pozornost budí právě skupina Placebo, která nedávno vydala vesměs nadšeně přijaté album Meds. Trojici se zpěvákem Brianem Molkem tak návštěvníci festivalu zažijí ve vrcholné formě.

Placebo budou hrát 24. června na Branické louce, která je od 22. do 25. června zasvěcena rocku. Dramaturgyně Markéta Nešlehová pozvala i domácí skupiny Support Lesbiens a J.A.R.

World music či etnická hudba zazní 16.–19. června ze Střeleckého ostrova. Hvězdou bude zmíněný Khaled, rodák z alžírského Oranu, který koncertuje zřídka a pořadatelé považují za úspěch, že jej získali.

Uvolněný Brazilec Renato Borghetti, který vystupuje ve slamáku a pantoflích, nabídne směs latinskoamerických stylů. Irský zpěvák Iarla  O’Lionáird, jenž hostoval na poslední desce skupiny Čechomor, bude reprezentovat keltskou hudbu.

Jazzu a blues bude 19.–21. června zasvěcen pražský Žofín, jež pořadatelé nazvali stylově Modrým ostrovem. Hlavním magnetem je muzikantské trio Medeski, Martin & Wood ze Spojených států.

"Oni vyrážejí málo do Evropy. Určitě za nimi přijedou příznivci ze sousedních zemí," dodal Konrád na adresu sestavy, která již vydala deset alb. Další účinkující, americký kytarista Lucky Peterson, hraje blues, které tento stylový proud přesahuje v odbočkách k jiným žánrům.

Festival uvede takzvaný Nálet bubeníků. Hráči na bubny, kteří pocházejí z různých zemí, "obsadí" za zvuku svých nástrojů celý Střelecký ostrov, kde hudební přehlídka odstartuje.  Bude to vlastně upravená verze programu Slet bubeníků, který od roku 2003 vede Pavel Fajt.

Vstupenky na United Islands Of Prague stojí 590 korun na jednotlivé ostrovy. Nabídka platí do 19. dubna, pak budou dražší. Vstup na dva ostrovy přijde na 750 korun, cenu permanentky pořadatelé ještě nestanovili.

Autoři:

Nejčtenější

RECENZE: Metallica a opakovaný vtip? Už zase hity naředila Jožinem

James Hetfield, Metallica, Letiště Letňany (18. srpna 2019)

Americká kapela Metallica hrála v neděli večer v pražských Letňanech sedmdesáti tisícům fanoušků, koncert byl velkolepý...

Hudební kalendář 2019: Koncerty světových hvězd, které nesmíte prošvihnout

Michael Bublé odehrál svou tuzemskou koncertní premiéru 24.1. 2014 v O2 aréně.

Rok 2019 zpříjemní hudebním fanouškům vystoupení řady hvězd. Přijedou Michael Bublé, Eros Ramazzotti nebo Ariana...

Hudební kalendář 2019: Největší letní festivaly v Česku

Rock for People 2018

Festivalová sezona začala letos brzy. Po celé republice od května do září probíhají desítky hudebních přehlídek, které...

RECENZE: Tenkrát v Hollywoodu se najde vše, co má (nejen) Tarantino rád

Leonardo DiCaprio a Brad Pitt ve filmu Tenkrát v Hollywoodu

Dobám, kdy se muži nebáli být chlapy a ženy uplatnit svůj půvab, kdy z hereckých karavanů duněl kuřácký kašel a hvězdám...

Husákovy děti „sjíždějí“ na internetu veselé seriály po více dílech

Jim Parsons s kolegy ze seriálu Teorie velkého třesku na hollywoodském chodníku...

Muži online nejvíce sledují filmy, ženy zase seriály, jejichž fanoušky je také generace zvaná Husákovy děti, která...

Další z rubriky

RECENZE: Ječící fanynky a jalová show. Praze se představila Billie Eilish

Billie Eilish 20. srpna 2019 v pražské O2 areně

Beznadějně vyprodaná pražská O2 arena přihlížela v úterý večer koncertní premiéře hudebního zjevení dnešní doby....

Stypka zahraje s Korben Dallas, slibuje též ukázky z chystané desky

David Stypka & Bandjeez, Benátská! s Impulsem 2019

Svou nejoblíbenější slovenskou skupinu Korben Dallas si na prosincové koncerty v Praze a Brně pozval David Stypka se...

Zemřela zpěvačka Zorka Kohoutová, hvězda české dechovky

Zpěvačka Zorka Kohoutová

Zpěvačka Zorka Kohoutová zemřela. Bylo jí 88 let. Přezdívalo se jí „královna české dechovky“ a nazpívala například...

Najdete na iDNES.cz