RECENZE: Stoprocentní hecíř Habera a jeho věrní málem zbourali O2 arenu

  8:59aktualizováno  8:59
Pavol Habera s kapelou Team je opět na turné. Nemají novou desku, nemají žádné výročí, jen byl po třech letech zase čas vyjet a zahřívat hokejové haly. V pražské O2 areně se představili v nejnevhodnější čas – v neděli večer – a publikum vyhecovali tak, že se tribuny otřásaly v základech.

Po někdejším vítězi slovenské SuperStar Peteru Cmorikovi, který dobře posloužil coby předskokan, se Team zjevil na pódiu nejpokornějším možným způsobem. Kapela přišla na čas o půl deváté a jednoduše se přišla uklonit publiku na konec mola. Pak rychle doladit nástroje, a potom to začalo.

Habera & Team 2019 Tour

Autor:

Místo konání: O2 arena, Praha

9. června 2019

Hodnocení­: 100 %

Kapela od prvních okamžiků sypala hity. Ženská menom panika, Lietam v tom tiež, Pieseň pre nesmelých, Slovník cudzích snov. Silný a dobře smíchaný zvuk, sebevědomě pojatá scéna s obřími obrazovkami světového formátu a například v písni Nemám čo stratit neskutečně mohutně znějící sólo.

Jediná novinka, která zazněla, byl song Chcem to zažiť eště raz, na nějž se přidal Ben Cristovao. S Haberou se před písní společně špičkovali a ten jen tak mimochodem připomněl, že jeho mladší kolega měl v sobotu narozeniny, lehce naťukl publikum a už se halou sborem neslo Happy Birthday. „A víš, kolik jsem jich musel poslat do p*dele, že neladili, když jsme to zkoušeli?“ shodil Habera následně se svým typickým humorem celou spontánní akci.

Kapela hrála výtečně, těžko vypichovat jednotlivé instrumentální výkony, každý sloužil ku prospěchu výsledku. Za zmínku ovšem stojí mladý kytarista Matěj Morávek, známý například i od Vlasty Redla. Ten se k Teamu přidává jen na koncerty a konkrétně na tomto turné dostává jedno sólo a jinak poctivě a pokorně odehrává i původně frontmanovy kytarové party.

Fotogalerie

Což znamená, že Pavol Habera se může věnovat tomu, co umí nejlíp. Samozřejmě zpěvu, a potom hecování publika, protože je skutečným mistrem komunikace s davem. Zvládá přecházet od akustického setu odehraného po boku fanynek na schodech jedné z tribun do rockových nářezů, kdy zvedne celou halu ze sedaček. V písni Nároční se skáče tak intenzivně, že se ochozy až pocitově nebezpečně pohybují. Což je zážitek spjatý spíš s hardrockovými koncerty než s poprockovou show.

Není možná nejlepší nápad navštívit jeden večer show Kabátu a druhý Teamu. Jednak se člověk strašně vyřve, protože vyřvávání refrénů jde těžko odolat. A jednak má možnost přímo srovnávat.

Takovou atmosféru, jakou se podařilo vyvolat Haberovi, Kabát v sobotu v Ostravě prostě neměl. Ale zpěvák Teamu si to prací s publikem tvrdě odmakal. Mimochodem celý koncert absolvoval s vyndaným jedním odposlechovým sluchátkem, což značí jediné – mohl být s posluchači v ještě přímějším kontaktu.

Josef Vojtek skutečně v sobotu do davu zahlásil i něco ve smyslu „jak máme ucpaný uši, tak nevíme, jestli se bavíte, nebo ne“!

Závěru koncertu patřily hity jako Je to hviezdách a Držím ti miesto, před nímž si Habera nechal řvoucím publikem potvrdit, že se baví nejlépe, aby tedy oznámil, že v nejlepším přestat. Přídavková Reklama na ticho, další dlouhá děkovačka a konec.

Dávat stoprocentní hodnocení „jen dalšímu koncertu z dalšího turné“ tuzemské kapely se může zdát příliš. Jenže ani s krátkým odstupem se na vystoupení Teamu nedají najít žádné mouchy a vzpomínka na elektrizující atmosféru trvá. Takže ano, ten koncert byl prostě výborný.


Nejčtenější

Poprvé v bondovce bude agentem 007 žena, černošská herečka Lashana Lynchová

Britská herečka Lashana Lynchová ve filmu Captain Marvel

Novým tajným agentem s označením 007 bude po Danielu Craigovi poprvé v dějinách bondovek žena a černoška, britská...

Marvel ohlásil nové filmy. Thor bude žena, ukáže se Blade i Angelina Jolie

Herečka Natalie Portmanová na festivalu Comic-Con (21. 7. 2019)

Společnost Marvel oznámila novou várku filmů a seriálů. Do komiksového světa přilákala Angelinu Jolie, která se objeví...

Oldřich Kaiser prodělal infarkt. Skončil na jednotce intenzivní péče

Oldřich Kaiser (1. března 2017)

Herec Oldřich Kaiser (64) skončil po prodělaném infarktu myokardu na jednotce intenzivní péče v jedné z pražských...

Hudební kalendář 2019: Největší letní festivaly v Česku

Rock for People 2018

Festivalová sezona začala letos brzy. Po celé republice od května do září probíhají desítky hudebních přehlídek, které...

RECENZE: Rammstein zapálili i kočárek. Jen kdyby to mohl každý vidět

Rammstein 16. července 2019 v pražské Eden Areně

Skalní fanoušci Rammstein budou nejspíš přísahat, že jejich úterní koncert v pražském Edenu byl skvělý a ze svého...

Další z rubriky

GLOSA: Colours of Ostrava se ve čtvrtek proměnily v Kryštofkemp

Kryštof - Colours of Ostrava 2019

Ze světových jmen dorazil skotský písničkář a objev podle Brit Awards Tom Walker, britský zpěvák Rag’n’Bone Man nebo...

Jak vnímají hudbu neslyšící? I to můžou návštěvníci Colours vyzkoušet

Mastercard Music Sensory Lab na Colours of Ostrava 2019

Kromě čistě hudebních i čistě doprovodných zážitků můžou účastníci festivalu Colours of Ostrava okusit i muzikantsky...

GLOSA: Prvnímu dni Colours vládly ženy… a Radek Pastrňák z Buty

Florence + The Machine - Colours of Ostrava 2019

Úvodní program 18. ročníku festivalu Colours of Ostrava se nesl ve znamení velkých ženských hlasů. Středeční nabídka...

NÁZORY: Jaké léky pro děti vzít na dovolenou?
NÁZORY: Jaké léky pro děti vzít na dovolenou?

Jaké léky s sebou berete na dovolenou pro děti?

Najdete na iDNES.cz