Paul Potts: Žena říká, že jsem stále stejný. Nepořádný, líný, s rýmičkou

  0:10aktualizováno  0:10
V zákulisí pražského Obecního domu téměř nepromluvil, zato v sále se při jeho zpěvu po sobě nevěřícně dívali i technici. Paul Potts, vítěz prvního ročníku talentové soutěže Britain’s Got Talent, poprvé a hned dvakrát vystoupil před českým publikem.

Vítěz soutěže Britain´s Got Talent Paul Potts přiletěl do Prahy na společné koncerty s Českým národním symfonickým orchestrem (Praha, 23. července 2009). | foto: MF DNES

 "Miluju to tady, jsem tu už počtvrté. Už jsem tu totiž natáčel desku. Mám rád Pražský hrad a chrám, který mě nepřestal fascinovat. Jak je možné, že tuhle nádheru někdo postavil bez počítačů? Zkrátka neuvěřitelné. Je pro mne velkou ctí vystupovat v tak kulturním městě," procedil skrz zuby svým bristolským dialektem před generální zkouškou.

Do Prahy jste přivezl program s názvem A zrodila se hvězda… Cítíte se jí dnes, dva roky po vítězství v soutěži Britain’s Got Talent?
Má žena říká, že jsem stále stejný. Stejný manžel, nepořádný, někdy líný. I chlap jako já mívá rýmu, teda takovou tu malou, rýmičku. Znáte to... (směje se) Teď ji má ale ona. Když jsme včera slavili její narozeniny, skoro přišla o hlas.

Paul PottsLetos se stala miláčkem publika Susan Boyle. Znáte její příběh?
Ano, slyšel jsem o něm. Ale byl jsem většinou na turné, když probíhala třetí řada, tak jsem toho dost zmeškal. Myslím si však, že má před sebou stejnou budoucnost. A má také nahrávat s Českým národním symfonickým orchestrem.

Její příběh srovnávají s tím vaším. Z podceňovaného soutěžícího se najednou stane miláček davu. Stane se ze Susan Boyle hvězda, i když nedosáhla na vítězství?
Těžko říct. Myslím, že se bude snažit zpívat co nejlépe. Ona vstoupila do soutěže jen s tím, že si chce zazpívat, a to je ten rozdíl mezi námi. Vždy jsem toužil se zpěvem živit. Susan má před sebou spoustu práce a je důležité, aby zůstala nohama na zemi.

Řada kritiků však tvrdí, že vy stejně jako kterýkoliv jiný vítěz podobné soutěže jste směsicí hledaného talentu a přesně vymezených parametrů televizního produktu.
Je jasné, že bych nikdy nemohl dělat to, co právě dělám, bez Britain’s Got Talent, ale zpěvu bych se ani tak nikdy nevzdal. Když chcete postavit krásný dům s velkou zahradou, bez základů neuděláte nic. Život tvoří tři věci: těžká práce, štěstí a víra. A jedno se bez těch zbylých dvou neobejde.

Paul Potts zpívá v Praze

Předpokládám, že u vás teď převažuje ta práce.
Je to tak. V poslední době jsem spolupracoval s London Symphony Orchestra a s řadou dalších těles. A Český národní symfonický orchestr je ve srovnání s nimi na velmi vysoké úrovni.

Jak jste na tom s árií Nessun dorma, která vás katapultovala do showbyznysu? Stále ji máte rád?
Mám. Zpívám ji v téměř každém programu, někdy jako přídavek. Někdy i dvakrát. Je to velká, krásná a velmi dramatická melodie.

talent Paul Potts má. Ale co s tím dál?

Čtěte recenzi na Pottsovo pražské vystoupení.

Kolikrát vás ještě čeká?
Kalendář mám plný do dubna příštího roku... (směje se) Po Praze se na pár týdnů vrátím domů a odtud vyrazím na koncerty do Jižní Ameriky a pak do Japonska.

Stíháte poslouchat i jinou než klasickou hudbu?
Mám rád pop a rock. Skvělí jsou třeba Keane a Snow Patrol. Ale že bych si vzpomněl, kdy jsem byl naposledy na koncertě... To už je tak dávno.

Autor:

Nejčtenější

RECENZE: Stoprocentní hecíř Habera a jeho věrní málem zbourali O2 arenu

Pavol Habera a Team 9. června 2019 v pražské O2 areně

Pavol Habera s kapelou Team je opět na turné. Nemají novou desku, nemají žádné výročí, jen byl po třech letech zase čas...

Hudební kalendář 2019: Koncerty světových hvězd, které nesmíte prošvihnout

Ed Sheeran na svém prvním pražském koncertě 12. 2. 2015 v pražské Tipsport Areně

Rok 2019 zpříjemní hudebním fanouškům vystoupení řady hvězd. Přijedou Ed Sheera, Metallica nebo Billie Eilish, na...

RECENZE: Kabát i na turné ke třicetinám sází po čertech na jistotu

Kabát, Po čertech velký turné, Ostrava, 8. června 2019

Člověk nemusí být ani skalní fanoušek, aby z proslovů mezi jednotlivými skladbami většinou poznal, jaká bude...

Hudební kalendář 2019: Největší letní festivaly v Česku

Rock for People 2018

Festivalová sezona začala letos brzy. Po celé republice od května do září probíhají desítky hudebních přehlídek, které...

Hudební kalendář 2019: Největší koncerty českých a slovenských interpretů

Skupina Kabát na festivalu České Hrady CZ ve Švihově

Rok 2019 je jubilejní pro řadu českých a slovenských interpretů a nejčastější volbou pro velkolepou oslavu je O2 arena....

Další z rubriky

V chrámu klasiky budou znít hity muzikálů jako Whisky, to je moje gusto

Květa Fialová a Olga Schoberová coby Tornádo Lou a Winnifred ve filmu...

V pražském Obecním době, svatostánku klasické hudby, budou znít populární melodie z českých filmů a muzikálů. Koncert...

Královna písničkářka I. Jen čert ví, proč Navarová své šedesátiny neoslaví

Zpěvačka Zuzana Navarová

Zuzaně Navarové by právě bylo šedesát let. Hlas Nerezu a folková průkopnice však téměř před patnácti lety zemřela na...

Stýská se mi po vystupování s Hanou Hegerovou, řekl Malásek Za scénou

Klavírista a skladatel Petr Malásek v kulturním magazínu Za scénou.

„Je to osm let, co se Hana Hegerová rozhodla ukončit svou aktivní pěveckou kariéru a jak se ta doba vzdaluje, tím více...

Jaguar XF 20d AWD 2017 · DPH
Jaguar XF 20d AWD 2017 · DPH

r.v. 2017, naj. 55 247 km, diesel
650 000 Kč (s DPH)

Najdete na iDNES.cz