P.O.D. a Filter se chystají rozdunět Malou sportovní halu

  15:38aktualizováno  15:38
Populární americké kapely P.O.D. a Filter se na počátku příštího roku chystají na společné evropské turné. Jednou z 31 zastávek bude i pražská Malá sportovní hala. Ta se pod náporem nabroušených elektrických kytar rozduní 22. ledna 2009.

P.O.D. | foto: D Smack U

P.O.D. se v Evropě objeví poprvé po pěti letech. Mají na svém kontě přes sedm milionů prodaných alb, včetně trojnásobně platinové desky Satellite s hity jako Youth of a Nation, Alive či Boom.

P.O.D.Jejich i díky návratu původního kytaristy Marcose Curiela nově nalezená síla je znatelná z čerstvé dlouhohrající nahrávky When Angels and Serpents Dance. Nejkontroverznějším kusem je politicky laděná balada Tell me Why, v níž se zpěvák Sonny ptá "Proč musíme proti sobě bojovat, proč musíme zabíjet pro to, co považujeme za správné?"

Nová deska natočená pod produkční taktovkou Jaye Baumgardnera dává prostor také mnoha hostům, například legendárnímu punkerovi Mike Muirovi ze Suicidal Tendencies, sestrám Marleyovým, které vnášejí na desku duch tradičního reggae a Page Hamiltonovi z kapely Helmet, jehož P.O.D. nechávají řádit ve skladbě God Forbid.

P.O.D.: Boom

FilterSkupina Filter se letos vrátila na scénu po pětileté odmlce, a to s emocemi nabitým albem Anthems For The Damned. Zpěvák a tvůrčí duše tohoto projektu Richard Patrick nahrávku označuje jako ostrý odsudek civilizace, kde vše včetně něj směřuje k zániku. Filter dosáhli velké popularity kolem přelomu staletí s alby jako Short Bus, Title of Record nebo The Amalgamut. Mezi jejich nejznámější písně patří Hey Man, Nice Shot, Take A Picture a Where Do We Go From Here?.

Filter: Where Do We Go From Here?

Na letošní desce najdeme mimo jiné i kytaristu a skladatele Johna 5 (Marilyn Manson), bubeníka Joshe Freese a kytaristu Wese Borlanda (Limp Bizkit). Filter strávili většinu tohoto roku na turné po Spojených státech a zastavili se mimo jiné i na akci pro americké jednotky v Kuvajtu Operation MySpace.

Vstupenky do Malé sportovní haly na 22. ledna jsou již v předprodejích, v sítích Ticketpro a Ticketportal stojí 690 korun.

Autor:

Nejčtenější

Poprvé v bondovce bude agentem 007 žena, černošská herečka Lashana Lynchová

Britská herečka Lashana Lynchová ve filmu Captain Marvel

Novým tajným agentem s označením 007 bude po Danielu Craigovi poprvé v dějinách bondovek žena a černoška, britská...

Oldřich Kaiser prodělal infarkt. Skončil na jednotce intenzivní péče

Oldřich Kaiser (1. března 2017)

Herec Oldřich Kaiser (64) skončil po prodělaném infarktu myokardu na jednotce intenzivní péče v jedné z pražských...

Hudební kalendář 2019: Největší letní festivaly v Česku

Rock for People 2018

Festivalová sezona začala letos brzy. Po celé republice od května do září probíhají desítky hudebních přehlídek, které...

KOMENTÁŘ: Mizerných dvě stě tisíc korun je dělí od nesmrtelnosti

Moderátor Marek Eben uvedl 29. června 2019 zrestaurovaný film Spalovač mrtvol...

Seznam je to úctyhodný a zároveň smutný. Úctyhodný, protože obsahuje jména našich velkých filmařských mistrů; smutný,...

RECENZE: Rammstein zapálili i kočárek. Jen kdyby to mohl každý vidět

Rammstein 16. července 2019 v pražské Eden Areně

Skalní fanoušci Rammstein budou nejspíš přísahat, že jejich úterní koncert v pražském Edenu byl skvělý a ze svého...

Další z rubriky

KOMENTÁŘ: Masters of Rock svým fanouškům rozumí, program byl pestrý

Tarja Turunen na Masters of Rock 2019

Přes 20 tisíc lidí dorazilo do Vizovic na letošní ročník Masters of Rock. Největší tuzemskou přehlídku tvrdé rockové a...

Hudební kalendář 2019: Největší letní festivaly v Česku

Rock for People 2018

Festivalová sezona začala letos brzy. Po celé republice od května do září probíhají desítky hudebních přehlídek, které...

Národní hostí Domingovu soutěž ve zpěvu, Česko má jedinou naději

Plácido Domingo dirigoval Mozartova Dona Giovanniho ve Stavovském divadle.

Vzešly z ní takové hvězdy jako tenoristé Rolando Villazón, Joseph Calleja a José Cura, mezzosopranistka Joyce diDonato...

Letní pohledy ke stažení: Vytiskněte, vymalujte a pošlete
Letní pohledy ke stažení: Vytiskněte, vymalujte a pošlete

Chcete někomu udělat radost pohledem, který domalujete a vybarvíte s dětmi? Připravili jsme celou sérii, kterou si zdarma stáhnete. Využít ji mohou i účastníci našeho Letního kolotoče.

Najdete na iDNES.cz