Ostrovy hlásí: ne jazzu, ne blues, ano beatboxu

  12:53aktualizováno  12:53
Již popáté se v Praze odehraje multižánrový hudební festival United Islands of Prague. Pořadatelé festivalu potvrdili, že letos opakují úspěšný koncept festivalu, na který se nevybírá vstupné.

NO Blues (Haytham Safia) | foto: archiv

"Umožníme opět divákům přístup na koncerty zdarma. Loňská strategie se osvědčila. Pro akci je důležité, že nám náš záměr umožňuje představit hudební projekty, které jinde v Čechách neuslyšíte ani neuvidíte," vysvětlil na dnešní tiskové konferenci strategii jeden z organizátorů David Gaydečka.

Svátek hudby zdarma
United Islands Of Prague začnou ve čtvrtek 19. června oslavou Svátku hudby, který je původně tradičním francouzským "vynálezem" a vloni byl poprvé v Praze pod hlavičkou festivalu spolupořádán Francouzským institutem. Na jeho oslavu vystoupí v několika pražských klubech řada kapel bez vstupného.

Den poté budou United Islands Of Prague oficiálně zahájeny úvodním koncertem v novém multifunkčním centru současného umění Meet Factory na Smíchově.

Sobota 21. června pak bude patřit už od poledne velkému open air festivalu, který se odehraje na čtyřech scénách, umístěných na Střeleckém a Dětském ostrově a v parku na Kampě.

"Chystáme se otevřít pro návštěvníky festivalu i další netradiční místa. Oživíme opět Janáčkovo a Malostranské nábřeží a nově polovinu mostu Legií. Vzniká nám tak poprvé skutečný kompaktní areál, ve kterém se mohou diváci bezpečně přesouvat mezi jednotlivými scénami," doplňuje informace k letošním ostrovům organizátor Martin Voňka.

Jednou ze zvláštností, kterou hodlají diváky pořadatelé letos překvapit, bude nový ostrov na Vltavě. "Ibiza island" oživí akci plážovou atmosférou. Přístupný bude lávkou, která ho spojí se Střeleckým ostrovem.

Hudební všehochuť
BauchklangProgram v tuto chvíli ještě zdaleka není uzavřen, pořadatelé zatím zveřejnili jen některá jména. Na "Ostrovech" se například představí vycházející španělská hvězda La Shica, Francouzi No Jazz, kteří fúzují jazz s prvky funky, moderního soulu a hip hopu, z Rakouska pak přijedou nejúspěšnější evropští beatboxeři Bauchklang.

Bauchklang: Rhythm Of Time

Na programu čítajícím stovku kapel z jedenácti zemí světa se objevují další slibné projekty jako např. rockeři Quimby z Maďarska, americký jazzman rakouského původu Phishbacher či jeden z nejzajímavějších současných world music bandů No Blues z Holandska. Ten se při svém loňském vystoupení na šumperském festivalu Blues Alive stal doslova miláčkem publika.

No Blues na festivalu Blues Alive 2007

Ceny Óčka - ToxiqueStranou nezůstanou ani zástupci domácí scény, mezi nimiž budou například taneční 100 °C, moderní písničkáři Bratři Orffové, folklorní Docuku, jazzman Ondřej Pivec se svým Organic Quartetem či funkoví Toxique.

Ondřej Pivec & Organic Quartet: Nine Days Wonder

Vedle toho festival United Islands slibuje i bohatý doprovodný program. V pražském centru budou probíhat divadelní představení, filmové projekce, happeningy, taneční performance a další aktivity.

"Praha festival podporuje od prvního ročníku. Akce v posledním červnovém víkendu oživuje každoročně centrum města. Díky výjimečné mezinárodní dramaturgii zviditelňuje metropoli nejen v Čechách, ale i v zahraničí," uvedl pražský primátor Pavel Bém, který drží nad United Islands Of Prague pomyslnou ochrannou ruku.

Autor:

Nejčtenější

RECENZE: Metallica a opakovaný vtip? Už zase hity naředila Jožinem

James Hetfield, Metallica, Letiště Letňany (18. srpna 2019)

Americká kapela Metallica hrála v neděli večer v pražských Letňanech sedmdesáti tisícům fanoušků, koncert byl velkolepý...

Hudební kalendář 2019: Největší letní festivaly v Česku

Rock for People 2018

Festivalová sezona začala letos brzy. Po celé republice od května do září probíhají desítky hudebních přehlídek, které...

Filmový průmysl stojí na prahu změn, vzkazují z Hollywoodu Pitt a DiCaprio

Leonardo DiCaprio a Brad Pitt ve filmu Tenkrát v Hollywoodu

Najdete v Hollywoodu zářivější hvězdy? Oba se na absolutním vrcholu popularity drží téměř třicet let. Nyní se poprvé...

RECENZE: Tenkrát v Hollywoodu se najde vše, co má (nejen) Tarantino rád

Leonardo DiCaprio a Brad Pitt ve filmu Tenkrát v Hollywoodu

Dobám, kdy se muži nebáli být chlapy a ženy uplatnit svůj půvab, kdy z hereckých karavanů duněl kuřácký kašel a hvězdám...

Husákovy děti „sjíždějí“ na internetu veselé seriály po více dílech

Jim Parsons s kolegy ze seriálu Teorie velkého třesku na hollywoodském chodníku...

Muži online nejvíce sledují filmy, ženy zase seriály, jejichž fanoušky je také generace zvaná Husákovy děti, která...

Další z rubriky

Hudební kalendář 2019: Největší letní festivaly v Česku

Rock for People 2018

Festivalová sezona začala letos brzy. Po celé republice od května do září probíhají desítky hudebních přehlídek, které...

Letošní Hip Hop Kemp odhaluje své hosty až do poslední chvíle

Dope D.O.D. (Hip Hop Kemp 2015)

Brány královéhradeckého Festivalparku, který opět hostí letošní Hip Hop Kemp, se otevřou ve čtvrtek. Osmnáctý ročník...

GLOSA: Slyšet Michala Prokopa zpívat Jasnou páku je nevšední zážitek

Michal Prokop na festivalu Krásný ztráty Live 2019

Krásný ztráty Live jsou po roční pauze zpátky v plné síle a zdá se, že snad objevily areál, kde by mohly zakotvit na...

OVĚŘENO: Mozek miminka ovlivní těhotenství a první hodina po porodu
OVĚŘENO: Mozek miminka ovlivní těhotenství a první hodina po porodu

Podle lékařky Markéty Kellner, která zkoumá lidský mozek, jsou těhotenství a první okamžiky po porodu zásadními v jeho fungování do budoucna. Co ovlivňují a jak?

Najdete na iDNES.cz