Diskuse k článku

Olympic: Jaký byl a jaký je

Čím vším tato slavná skupina prošla? Byla to vzrušující cesta. Střídaly se časy, kdy byl Olympic milován a kdy se za něj rockové publikum naopak stydělo. Všechno přežil a dnes, kdy slaví čtyřicáté výročí, je v pozici žijícího klasika.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Elbo

Mr. Vlček again
Jako skalního fanouška Olympiku mě taky Pepa Vlček vytočil. Ale musím uznat, že novinky jsou méně poslouchatelné (prostě už je neumím zpaměti, jako ty starší), i když čest skvělým vyjímkám a není jich možná tak málo. Janda je přece jenom člověk a snad mu Pepa promine, že nechrlí jeden hit za druhým. Že se Janda plahočí za dalšími koncerty? To asi nelze pochopit a nestát s kytarou na pódiu. Horší je to s tím svazáctvím. Pochybuju, že Janda se schválně podbízel, aby mohl do televize a vůbec hrát. Dělal, co musel, nic víc, nic míň. Uvádět ho bezmála jako příklad kolaborace, je trapné a jak už tu zaznělo, Pepa si zde cosi léčí. Na závěr dva Pepovy seky: Berka zemřel o rok později a do výčtu deseti nej... že by nepatřilo Okno mé lásky?
0/0
1.11.2002 0:33

Marek

Je mi z toho smutno...
Pana Vlčka si sice vážím, ale tohle trochu přepísk . Obdivuju všechny umělce a další "veřejné osoby", o které si každý osvojuje právo otřít si svou mnohdy nevymáchanou chlebárnu, a oni se z toho dokážou otřepat a jít dál . Pochopitelně se vždy musí oddělit zrno od plev, ale nemyslím si, že by zrovna Petr Janda s Olympicem byli tím plevelem, který se nepodařilo za 40 let vymýtit. Jejich písničky jsou neposlouchatelné  a proto si je zpívá téměř celá republika Je pravda, že těch 40 let Olympicu je trochu poslepovaných, ale přesto je to důvod k obdivu, že přežili jak před rokem 89, tak po něm. Nezažil jsem lepší atmosféru a pozitivnější emoce, jak na koncertech Olympicu .
0/0
22.10.2002 10:00

Jack

Re: Je mi z toho smutno...
Doufám, že pan Vlček absolvoval, samozřejmě jako nepřítel, jeden z koncertů ke 40. výročí. Já jsem absolvoval ten pražský a viděl jsem a slyšel jsem na vlastní oči a uši zpívat 15.000 (14.999, nevím, jestli Vlček taky zpíval) lidí tří generací tu "nevkusnou a mělkou" tvorbu. To by společně s dalšími dvěma koncerty v Ostravě a Brně (rovněž vyprodanými) byla asi tak nejlepší odpověď na tento článek.
0/0
28.10.2002 14:29

jiri.pavlu@seznam.cz

Vzkaz pro pana Vlčka
Celý Váš článek se dá shrnout do jediné věty: Olympic se mi nelíbí. Kolik papíru by se ušetřilo. To, že se Vám tato kapela nelíbí samozřejmě kritizovat nebudu, to je věc osobního vkusu. Ideologii (rozuměno socialistickou) V uvedených písních nějek nemohu najít (Výlet pana Broučka neznám). Naopak při písni Marathon ze sálu v Sokolově utekl tehdejší ministr kultury. I Vy jste za socialismu "něco" nepochybně dělal. Kolaboroval snad zedník, který za socialismu stavěl baráky? Toto však také není důvod, proč reaguji na defektní článek.
Fascinuje mne, jak několikrát v článku zmiňujete přinejmenším diskutabilní "svazáckou" minulost Olympicu. Raději se příště koukněte, do jakých novin to píšete. Mladá fronta byla hlásnou troubou SSM, to Vám asi ušlo. Inu dvojí metr! Přece nabudu hanět svého chlebodárce.
S nepřátelským pozdravem Ing. Jiří Pavlů
 
0/0
22.10.2002 7:22

petr

Napsat,že nové písně jsou neposlouchatelné,to muže napsat jen pomatený člověk.Já si myslím,že např. Dávno,Jednou,Giordano Bruno,Ajajaj,Láká mě láká,Možna nejsem In a další písně + z Jandova solového alba jsou hodně dobré a dokonce si dovolím tvrdit,že v mnohem překonají písně vydané před rokem 1993.
0/0
21.10.2002 14:07

Jindra

V článku není zmínka o dalším členovi skupiny-bubeníkovi Petru Hejdukovi.Hudbu Olympicu 80 a 90-tých let: Laboratoř,Kanagom,Bigbít,Když ti svítí zelená,Ó jé-si dodnes poslouchám,líbí se mi a vůbec si nezasluhuje takovou kritiku.
0/0
17.10.2002 12:29

Najdete na iDNES.cz