Faith No More

Faith No More | foto: Speakeasy PR

Obnovení Faith No More přece jen zahrají českým fanouškům

  • 27
Populární rocková kapela Faith No More zahraje 17. srpna v pražské Tesla Areně. Termíny své letní evropské šňůry právě zveřejnila na svých webových stránkách.

Své turné skupina, jež má v Čechách díky častému koncertování značné posluchačské zázemí, zahajuje 10. června v londýnské Brixton Academy. Do Prahy se bude muset "prohrát" mj. přes Itálii, Rakousko, Německo, skandinávské země, Rusko či Bulharsko. Zastávkou přímo předcházející pražskému vystoupení bude největší maďarský festival Sziget.

Skupina vznikla už na začátku 80. let v Kalifornii, nejslavnější období zažila na přelomu osmého a devátého desetiletí, kdy se stala jednou z vůdčích představitelek experimentálního metalu a tzv. crossoveru, tedy směsi tvrdého rocku, funky a rapu.

Poprvé v Čechách Faith No More koncertovali už zkraje 90. let jako jedna z předkapel tehdy slavnějších Guns N´ Roses. Posléze absolvovali řadu samostatných koncertů i vystoupení na festivalech (Jam, Open Air Music Festival Trutnov). Někteří členové kapely si vybudovali k česku velmi dobrý vztah, a kapela dokonce na titulní stránku své poslední desky Album Of The Year z roku 1997 použila fotografii českého prezidenta Masaryka.

V roce 1998 kapelník Bill Gould Faith No More rozpustil a jednotliví členové se věnovali vlastním projektům. Největších úspěchů dosáhl zpěvák Mike Patton, který se kromě postu frontmana kapely Mr. Bungle pravidelně účastní řady projektů na poli alternativní a improvizované hudby (v Čechách s takovým programem vystoupil vloni v pražské Arše).

Mike PattonLetos v únoru se poprvé od rozpadu sešli všichni členové Faith No More a výsledkem schůzky byla dohoda na znovuobnovení činnosti. Kapela se tedy vrací ve staronové sestavě Mike Patton - zpěv, Bill Gould - baskytara, Jon Hudson - kytara, Roddy Bottum - klávesy, Mike Bordin - bicí.

O tom, zda obnovená kapela zahraje i v Česku, se spekulovalo mezi jejími fanoušky od prosáknutí prvních zpráv o přípravě comebackového turné. Nyní je tedy odpověď pozitivní. Na koncert, pořádaný agenturou Charm Music, se prodávají vstupenky od 28. května v cenách od 740 do 1 190 Kč.