Nová píseň Langerové pomůže Světlušce

  10:20aktualizováno  10:20
Aneta Langerová pokřtila benefiční singl Píseň pro Světlušku, kterou nazpívala spolu s nevidomým Radimem Vojtkem. iDNES.cz nabízí exkluzivní ukázku.

Radim Vojtek a Aneta Langerová při představení singlu Aneta pro Světlušku | foto: ČTK

Singl je novinkou letošního ročníku tradiční celonárodní sbírky Světluška, která se koná 19. září ve více než 300 českých městech. - více o Světlušce najdete na www.svetluska.net

Sbírku pro zrakově postižené pořádá Nadační fond Českého rozhlasu. Veřejnost může přispět zakoupením benefičního singlu v ceně sto korun nebo přívěsku za 25 korun.

"Byla bych hrozně ráda, kdyby se singl líbil. Vložili jsme do toho opravdu moc. Pro mě to není obyčejná písnička na první poslech. Čím víc ji poslouchám, tím víc ji mám ráda," říké Aneta Langerová, patronka Světlušky.

Píseň pro Světlušku složila s kytaristou a.m. almelou, text napsal Robert Lubena, producentem písně byl Jan P. Muchow. - ukázku najdete pod záložkou audio

Singl a přívěsek lze koupit u více než 5000 dobrovolníků, kteří budou ve sbírkový den oblečení do světluščích kostýmů, aby je dárci snadno identifikovali.

Sbírku mohou poprvé podpořit také rádia tím, že budou Píseň pro Světlušku hrát. Veškerý výtěžek z prodeje, včetně autorských honorářů, totiž půjde na přímou pomoc nevidomým dětem a dospělým.

Obdobná charitativní akce se v Česku koná vůbec poprvé. "O benefičním CD singlu pro Světlušku jsme přemýšleli dlouho. Chtěli jsme dárce potěšit něčím netradičním a zároveň jim přiblížit život ve tmě. Věřím, že se nám to podaří,“ uvedla Martina Kaderková, ředitelka Nadačního fondu Českého rozhlasu.

Píseň pro Světlušku nazpívala Aneta s třináctiletým Radimem Vojtkem. Chlapec od narození nevidí a v roce 2004 získal Cenu Nadačního fondu Českého rozhlasu za nejvýraznější talent na hudebním festivalu pro nevidomé děti.

Singl dále obsahuje zvukový a obrazový záznam písně Voda živá z loňského koncertu pro Světlušku, který živě odvysílaly ČT a ČRo 1 – Radiožurnál. Anetu doprovodil Pěvecký sbor Konzervatoře a ladičské školy Jana Deyla pro těžce zrakově postižené.

Na benefičním singlu se také nachází rozhovor s Anetou Potmě o vzniku Písně pro Světlušku, reportáž Den potmě s nevidomým Mirkem Michálkem a dva PC bonusy.

Světluška, dlouhodobý projekt Nadačního fondu Českého rozhlasu, pomáhá dětem i dospělým s těžkým zrakovým postižením na jejich cestě k samostatnosti.

Přispívá na speciální pomůcky jako jsou mluvící počítače i optické lupy, na vodicí psy, osobní asistenci pro zrakově postižené děti integrované do běžných škol. Podporuje zrakově postižené studenty. Financuje projekty, které rozvíjí talent a tvořivé schopnosti lidí se zrakovým postižením.

Sbírkové konto Světlušky „deset devítek“ 99999 99999/0100 je otevřené po celý rok. Stejně tak je možné kdykoli odeslat dárcovskou SMS ve tvaru DMS Svetluska na číslo 87777. Jedna DMS stojí 30 korun, přičemž Světluška obdrží 27 korun.

Autoři:

Mohlo by vás zajímat

23. 3. proběhne předávání filmových cen (Praha, Rudolfinum)
17. 3. měl premiéru pořad Za oponou na iDNES KINO


Nejčtenější

Zemřel herec a zpěvák Robert Hlavatý, hrál v Tajemství i v Ulici

Hudebník Robert Hlavatý

Ve věku 50 let zemřel na rakovinu muzikant a herec Robert Hlavatý. Objevil se v muzikálech Kvaska, Děti ráje či jako...

RECENZE: Opravdu pocta Vondráčkové? Muzikál Kvítek mandragory klesl ke dnu

Jaromír Nosek a Miroslav Etzler v muzikálu Kvítek mandragory

Původní muzikál připravený na motivy písní Heleny Vondráčkové měl ve středu premiéru v Divadle Broadway. Tvůrci divákům...

Televizní rada si všimla vulgarit v seriálu Most!, žádá nápravu

Michal Isteník, Vladimír Škultéty, Martin Hofmann, Zdeněk Godla a Miloš...

Rada pro rozhlasové a televizní vysílání se vrátila k seriálu Most!, který se již uzavřel. Upozornila Českou televizi,...

RECENZE: Manželské etudy: Nová generace líčí stejné útěky jinými slovy

Z natáčení filmu Manželské etudy: Nová generace

Pod názvem Manželské etudy: Nová generace míří do kin dokumentární projekt, jehož základní podobu převzala režisérka...

RECENZE: Skleněné milování ve vile Tugendhat hraje jenom na efekt

DO KINA: Dobový Skleněný pokoj z vily Tugendhat má jen dva soupeře.

Reálná vila Tugendhat a román Simona Mawera sledující dějiny Československa na osudech jejích obyvatel jsou...

Další z rubriky

Brečí jeden fanoušek z tisíce, říká o svém turné Shinoda z Linkin Park

Mike Shinoda z Linkin Park

Po sebevraždě kolegy Chestera Benningtona vydal loni Mike Shinoda z Linkin Park sólovou desku Post Traumatic, na které...

RECENZE: Shinodova besídka pro věrné fanoušky takřka neměla chybu

Mike Shinoda z Linkin Park vystoupil 19. března 2019 sólově v pražském Foru...

Co slíbil, to i splnil. Mike Shinoda z Linkin Park v úterý ve vyprodaném pražském Foru Karlín nevyvolával slzy, ale...

VIDEO: Prali jsme se kvůli ženám i písničkám, vzpomínají dvacetiletí UDG

Kapela UDG na koncertu v rámci KB Acoustic Stage

Kapela UDG slaví dvacet let na scéně a sobě i fanouškům k výročí nadělila klubové turné. Do začátku dubna se zastaví...

Najdete na iDNES.cz