SuperCrooo

SuperCrooo | foto: Ondřej Rytíř - reen.cz

Neurofolk SuperCrooo: Žádná lokální debilita

  • 9
České kuře: Neurofolk - tak zní definitivní název nového alba provokativního hiphopového dua SuperCrooo. iDNES nabízí exkluzivní ukázky všech písní.

Ukázky z alba najdete v audiogalerii.

Debutovou desku "Toxic Funk" pokřtila dvojice SuperCrooo v Abatonu tepve před pár měsíci a teď přichystala pokračování.

Albová novinka se jmenuje "České Kuře: Neurofolk" a jde o prostřední díl plánované volné trilogie "toxic rapu". "Neurofolk je to nejlepší, co jsme kdy udělali," říká James Cole.

"Je to konkurenceschopnej produkt, celosvětově. Není to lokální debilita. Miluju tohle album a doufám, že jsme fans přinesli to, co chtěj – a to je top hot shit. Po tomhle albu se jasně usadí hierarchie na scéně. Éra Indy a Wich je pryč," tvrdí Cole.

Na desce je dvanáct skladeb a jako bonus nebude chybět ani necenzurovaná verze skladby Superstar. Fanoušci mohou očekávat úsporné aranže a dechberoucí vulgaritu, kterou si SuperCroo získali pozornost i mimo hiphopovou scénu.

Kapela také přichystala nový videoklip, v němž se prolínají hned dvě skladby z nového alba - Korleone a Kde sou?. - na videoklip se podívejte ZDE

SuperCroo je z toho druhu kapel, které nenechají nikoho chladným. Nejde jen o jejich extrémně vulgární texty, kapela má za sebou i první velký mediální skandál. Jejich velmi ostré a nevybíravé útoky na celebrity v čele s Dádou Patrasovou svého času způsobily obrovský skandál a kapela se tak dostala na přední stránky bulvárního tisku.

Zatímco celebrity se semkly kolem napadené Dády Patrasové, pánové si užívali pozornosti a znovu a znovu se pokoušeli o další útoky. "Dáda mi dokázala lízt na nervy celý mý dětství. Její žížalu mám před vočima pokaždý, když se jdu ráno vysrat," nechal se například slyšet další člen kapely Hack.

Křest nového alba se bude konat 18. listopadu v pražském klubu Roxy. Pokud kapela dostojí svým slibům a předvede ještě bláznivější křest, než v červnu v Abatonu, je se na co těšit. Tehdy kapele na pódiu sekundovalo několik do půl těla svlečených striptérek. A protože prostor ROXY musí z provozních důvodů přestat s "hlučnou" produkcí už ve 22:00, celá show začíná už v 18 hodin.