Neckář oslaví jubileum na pódiu

  12:37aktualizováno  12:37
Podobně jako Karel Gott nebo Waldemar Matuška, ani Václav Neckář neponechá své šedesátiny bez koncertní oslavy. Ta proběhne dva dny před jubileem, tedy 21. října, ve velkém sále pražské Lucerny. Na pódium si Neckář pozve například Martu Kubišovou a Helenu Vondráčkovou, s nimiž v šedesátých letech vytvořili trio Golden Kids.

„Těším se na publikum, protože v Lucerně jsem sedmnáct let nevystupoval. Věřím, že lidi budou zpívat se mnou,“ řekl zpěvák, který chce uvést snad všechny známé skladby včetně písní Stín katedrál, Kdo vchází do tvých snů, má lásko, Planetárium, Tu kytaru jsem koupil kvůli tobě nebo Čaroděj Dobroděj.

„Doufám, že si na všechny písně vzpomenu,“ žertoval Neckář, který se zotavuje po loňské mozkové příhodě. „Víte, já ještě nejsem na dlouhé proslovy. Shakespeara zatím necituju,“ dodal zpěvák, který zhubl o třicet kilogramů. „Naštval jsem se, když jsem se na sebe podíval do zrcadla,“ dodal Neckář ke své motivaci.

Dramaturgii jeho narozeninového koncertu připravil textař Zdeněk Rytíř, autor řady zpěvákových hitů. „Na koncertu budou zpívat nejlepší přátelé, kteří ho kdy obklopovali. Nechtěli jsme sklouznout do nostalgické roviny, a tak jsme pozvali i revivalovou skupinu Václava Neckáře,“ řekl Rytíř. Jím zmíněná kapela si říká Václav Emanuel Neckář a Praštily - v narážce na Bacily, nynější Neckářovu kapelu, vedenou jeho bratrem Janem.

Mezi hosty bude také zpěvačka Vlasta Průchová, matka jazzmana a skladatele Jana Hammera, který žije ve Spojených státech. Hammer napsal hudbu k filmu Šíleně smutná princezna, ve kterém si Neckář zahrál po boku Heleny Vondráčkové. „Platinovou desku za soundtrack převezme Vlasta Průchová,“ dodal Václav Neckář, který v Lucerně dostane platinovou trofej za legendární dvojalbum Planetárium z roku 1977. Toho se v původním vinylovém provedení prodalo na 130 tisíc kopií.

On-line rozhovor s Václavem Neckářem čtěte ZDE

Ve znamení zpěvákova jubilea se nese staronová kolekce 34 hitů, nazvaná Pokus o autoportrét, která vyjde den před koncertem v Lucerně. „Je to vlastně výběr písní, vydaný už v roce 1986, který jsme rozšířili o čtveřici bonusů,“ řekl Jan Neckář. Projekt obsahuje vůbec nejrozsáhlejší retrospektivu Václava Neckáře.

Zpěvákova diskografie sahá až k roku 1965, kdy vyšlo první album Václav Neckář zpívá pro mladé. V nedávné době sáhli pro Neckářovy písně tvůrci filmu Pelíšky, kteří si vybrali skladby Tu kytaru jsem koupil kvůli tobě a Lékořice. Jinak zpěvákovu nahrávací kariéru bilancuje cédéčková Kolekce Václava Neckáře, která prozatím skončila u sedmého dílu, nazvaného podle alba Tomu, kdo nás má rád. „V příštích letech Kolekci rozšíříme až po šestnáctý díl, přičemž poslední tečkou bude reedice Planetária,“ plánují ve vydavatelství Supraphon.

Zpěváci Václav Neckář a Marta Kubišová při setkání v pražské restauraci Zlaté časy, kde Neckář 14. října informoval o koncertu chystaném k jeho 60. narozeninám a představil svou novou desku nazvanou Best of - Pokus o autoportrét.

Zpěváci Václav Neckář a Marta Kubišová při setkání v pražské restauraci Zlaté časy, kde Neckář 14. října informoval o koncertu chystaném k jeho 60. narozeninám a představil svou novou desku nazvanou Best of - Pokus o autoportrét.

Zpěváci Václav Neckář a Vlasta Průchová při setkání v pražské restauraci Zlaté časy, kde Neckář 14. října informoval o koncertu chystaném k jeho 60. narozeninám a představil svou novou desku nazvanou Best of - Pokus o autoportrét.


Nejčtenější

Hudební kalendář 2019: Koncerty světových hvězd, které nesmíte prošvihnout

Ed Sheeran na svém prvním pražském koncertě 12. 2. 2015 v pražské Tipsport Areně

Rok 2019 zpříjemní hudebním fanouškům vystoupení řady hvězd. Přijedou Ed Sheera, Metallica nebo Billie Eilish, na...

KVÍZ: Jak znáte seriál Nemocnice na kraji města a jeho tvůrce?

Herci Ladislav Chudík a Miloš Kopecký v televizním seriálu Nemocnice na kraji...

Seriál Nemocnice na kraji města patří k televizním legendám. Časy, kdy ho sledovaly miliony lidí, aby pak druhý den...

Hudební kalendář 2019: Největší letní festivaly v Česku

Rock for People 2018

Festivalová sezona začala letos brzy. Po celé republice od května do září probíhají desítky hudebních přehlídek, které...

Hudební kalendář 2019: Největší koncerty českých a slovenských interpretů

Skupina Kabát na festivalu České Hrady CZ ve Švihově

Rok 2019 je jubilejní pro řadu českých a slovenských interpretů a nejčastější volbou pro velkolepou oslavu je O2 arena....

RECENZE: Záchranářská Linka poradí, kam volat, ale častěji vzlyká

Ze seriálu Linka

Lékařská Sanitka už tu byla, pilotní Hasiči taky, o policejních ságách nemluvě. Takže zbývalo veškeré složky...

Další z rubriky

Hudební kalendář 2019: Největší letní festivaly v Česku

Rock for People 2018

Festivalová sezona začala letos brzy. Po celé republice od května do září probíhají desítky hudebních přehlídek, které...

Kostičkovaní Lake Malawi. Švéd vyrobil z lega celý finálový večer Eurovize

Zpěvák skupiny Lake Malawi v lego verzi Eurovision.

Švéd Alexandro Kröger Degerfeldt vytvořil z lega finále mezinárodní písňové soutěže Eurovize, které se konalo minulý...

AUDIO: Poslechněte si ukázky z Balkanizace, Mr. Loco tu zpívají česky

Kapela Mr. Loco

V pátek 14. června vyšlo druhé studiové album kapely Mr. Loco s názvem Balkanizace. Na rozdíl od prvotiny Balkan Trip z...

Najdete na iDNES.cz