Na vánoční koncerty zvou Vondráčková, Langerová i Hradišťan

  0:50aktualizováno  0:50
Blížící se vánoční svátky přinesou i tradiční vánoční koncerty. Letos na ně diváky zvou třeba Aneta Langerová, Helena Vondráčková, Iva Frühlingová, kapely Čechomor či Hradišťan.

Helena Vondráčková - Koncert Heleny Vondráčkové | foto: Marek NavrátiliDNES.cz

Výhodu mají umělci, kteří vydali samostatné vánoční desky. Kapela Čechomor s ní loni vedla prodejní žebříček a letos vánoční písně připomene na turné, které se zastaví 13. prosince ve Velkém Meziříčí a jež pojede přes Brno, České Budějovice, Ústí nad Labem a Turnov do hlavního města.

Zpěvačka Helena Vondráčková zvolila pražskou Lucernu, místo tradičně spojené s vánočními koncerty hvězd českého popu. Své fandy a hosty sem pozvala na 21. prosince a má již vyprodáno. Její doprovodná skupina Charlieho Blažka bude posílena o dvanáctičlenné smyčcové těleso.

Aneta LangerováAneta Langerová si vybrala menší scénu, pražský Palác Akropolis. Jejím hostem bude 20. prosince písničkář Tomáš Klus. Petra Janů zase pozvala své příznivce do Národního domu na pražských Vinohradech, kde zazpívá 17. prosince. Den poté bude Janů koncertovat také v Ústí nad Labem. Zpěvačka se letos vypravila na své vůbec první vánoční turné, rozvržené na dvanáct vystoupení. "Proč jsem na vánoční turné nevyrazila dřív? Prostě proto, že mě to nenapadlo," řekla Janů.

Na rozdíl od ní si Petr Bende založil tradici vánočních koncertů už před jedenácti lety, kdy jej znali hlavně lidé z nejbližšího okolí. Letos má v kalendáři šest vystoupení s vánočními tradicionály. Bende s hosty, pěveckým sborem a cimbálovou muzikou Grajcar, zahájí turné dnes v Blansku. Vystoupí také 16. prosince v Třebíči nebo den poté v pražském Divadle Kalich. Na sváteční pódium si pozval rovněž Věru Špinarovou nebo Ivana Hlase.

Jiří PavlicaSérii vánočních vystoupení odehraje také kapela Hradišťan, která vychází z moravské lidové hudby a jež má v repertoáru mnoho tradičních písní. Hradišťan vystoupí 15. prosince v brněnské katedrále svatého Petra a Pavla, v následujících dnech zahraje na zámku v Dobříši a v pražském Rudolfinu.

Hrad Karlštejn jistě dodá odpovídající atmosféru prostředí pro vánoční mši Jana Jakuba Ryby, která zde zazní 21. prosince. Ovšem zpěvačka Iva Frühlingová zvolila pro vánoční vystoupení dosud nevyzkoušenou scénu - s kapelou koncertuje dnes od 17 a 20 hodin v pražském planetáriu. Stejné vystoupení zpěvačka přenese 15. prosince do prostor planetária v Brně. "Zahrát si v planetáriích je výborný nápad. Akustické verze známých písní, které předvedeme, zde umocní vánoční atmosféru," řekla Iva Frühlingová.

Dan BártaDan Bárta sice neoznačuje svůj koncert v pražské Lucerně jako vánoční, ale jazzem ovlivněná hudba jeho kapely Illustratosphere něco z této nálady jistě přinese. Bude to spíše vánoční dárek, jeden z nejvýraznějších domácích zpěváků nabídne 17. prosince průřez svými třemi alby i speciální projekce v kombinaci s dekoracemi a světly.

Řada kapel nazve své prosincové koncerty vánočními, i když se přidrží běžného repertoáru. Například skupina Support Lesbiens takto zahraje 18. prosince v pražském Lucerna Music Baru.

Připomeňme, že legendou vánočních koncertů ve sféře populární hudby je Karel Gott, jehož album Vánoce ve zlaté Praze patří k jeho nejžádanějším titulům. Letos si mnohonásobný slavík Gott, který má za sebou halové turné, odskočí do Kroměříže, kde bude 19. prosince hostem Big Bandu Felixe Slováčka. Vánoční písně zazpívá ve čtyřicetiminutovém bloku.


Nejčtenější

Poprvé v bondovce bude agentem 007 žena, černošská herečka Lashana Lynchová

Britská herečka Lashana Lynchová ve filmu Captain Marvel

Novým tajným agentem s označením 007 bude po Danielu Craigovi poprvé v dějinách bondovek žena a černoška, britská...

Hudební kalendář 2019: Koncerty světových hvězd, které nesmíte prošvihnout

Z filmu Metallica: Francie na jednu noc

Rok 2019 zpříjemní hudebním fanouškům vystoupení řady hvězd. Přijedou Ed Sheera, Metallica nebo Billie Eilish, na...

Oldřich Kaiser prodělal infarkt. Skončil na jednotce intenzivní péče

Oldřich Kaiser (1. března 2017)

Herec Oldřich Kaiser (64) skončil po prodělaném infarktu myokardu na jednotce intenzivní péče v jedné z pražských...

Norská dvojčata Marcus & Martinus sobotním koncertem pobláznila Slavkov

Koncert norských dvojčat Marcuse & Martinuse v Slavkově u Brna vzbudil davové...

Kdekoliv se dvojčata Marcus & Martinus objeví, vzbudí davové šílenství. Nejinak tomu bylo i ve Slavkově u Brna na...

Hudební kalendář 2019: Největší letní festivaly v Česku

Rock for People 2018

Festivalová sezona začala letos brzy. Po celé republice od května do září probíhají desítky hudebních přehlídek, které...

Další z rubriky

Oživlá kávová zrnka a harlekýn. Začínají Letní slavnosti staré hudby

Collegium Marianum

Jubilejní, dvacátý ročník pražského festivalu Letní slavnosti staré hudby zahájí ve čtvrtek večer koncert Jubilate Deo....

RECENZE: Rammstein zapálili i kočárek. Jen kdyby to mohl každý vidět

Rammstein 16. července 2019 v pražské Eden Areně

Skalní fanoušci Rammstein budou nejspíš přísahat, že jejich úterní koncert v pražském Edenu byl skvělý a ze svého...

RECENZE: Cristovao se pitvoří až příliš. I vulgarismů by mohlo ubýt

Ben Cristovao

Někdejší finalista SuperStar Ben Cristovao se nestáhl do ústraní, pracoval na sobě a k překvapení mnohých ohlásil...

Advantage Consulting, s.r.o.
ASISTENT/-KA LOGISTIKY

Advantage Consulting, s.r.o.
Jihomoravský kraj
nabízený plat: 26 000 - 30 000 Kč

Najdete na iDNES.cz