Na turné k novince budeme nazí, hrozí partyzáni Monkey Business

  17:19aktualizováno  17:19
Známé funkové kapele vyjde sedmé album v pátek 8. března. Povedlo se na něj dostat folkovou zpěvačku Joan Baezovou i Ivana Mládka. Potrhlí hudebníci z Monkey Business vůbec hýřili nápady. Teď vysvětlují, nač potřebují templářští rytíři penicilin a kdo krade korunovační klenoty. Na videu se můžete podívat, jak vypadalo natáčení s Joan Baezovou.

Z toho, že jí docházejí nápady, by kapelu před vydáním desky Happiness of Postmodern Age mohl podezřívat málokdo. "Obal desky je vlastně minipříběh," sype ze sebe zpěvák Matěj Ruppert a ukazuje na fotomontáž, na níž vystupuje templářský rytíř z letadla a v ruce má useknutou hlavu. "Templáři se k nám letadlem přepravili z jiné roviny času. Ještě před nástupem do letadla někoho zlikvidovali, proto ta hlava," ukazuje na výjev, který neprošel přes pravidla internetového obchodu iTunes. (O sporu čtěte více zde.)

"V kufříku s sebou vezou cosi, co je ohromné bohatství jejich doby. Možná je to  svatý grál, možná Ježíšova předkožka. Každopádně to u nás vymění s byznysmenem za poklad, který v jejich době nebyl. A to penicilin," dokončuje Ruppert jednu z fantazmagorií, které kapelu obklopují už od začátků.

Jakmile přijde řeč na svérázný klip k písni Midlife Punk’s Dilemma, ve kterém parta starých pražských pankáčů vedená Petrem "Sidem" Hoškem a někdejším frontmanem kapely Mrtvý miminka Honzou Peterkou krade korunovační klenoty, obrátí se Ruppert na baskytaristu Pavla Mrázka. "Celé to odstartovala tvoje věta: Heroin začnu brát, až mi bude osmdesát." Mrázek hned vysvětluje: "Říká se čím budeš starší, tím budeš radikálnější, a přitom je to právě naopak. Písnička vypráví o stárnutí.Původně jsem myslel na partu starých teroristů, která se snaží dát do kupy bomby, ale už na to ani nevidí," vypráví baskytarista.

Když dojde na další chystaný klip, v němž partyzánská parta Monkey Business přepadne esesáky vracející se z mejdanu, které hrají členové hiphopových PSH, je vidět, že kapelu stále pohání klukovská radost z hudby a blbnutí. "Jediná změna je, že dřív jsme spolu byli každý den v hospodě a všechno se vyřešilo za pár minut. Teď to trvá několik dnů," vysvětluje Ruppert, proč si dali Monkey Business s novinkou na čas.

Monkey Business na fotkách k desce Happiness of Postmodern Age

Monkey Business na fotkách k desce Happiness of Postmodern Age

Zdržela je i marná snaha "přešaltovat" a natočit album v češtině. Po roce pokusů
to vzdali a v převleku za partyzány desku dotáhli jako vždy v angličtině. Na kostýmy, do nichž se převlékli u focení, se členové Monkey Business dívají zálibně. "Chtěli bychom je i na pódium. Ale vyjdou draho," lituje Pavel Mrázek.
A na otázku, v čem pak budou Monkey Business na turné k novince hrát, bez rozmyslu vypálí: "V igelitových pytlích." A pod tím? "Nazí, jak nás příroda stvořila," řehtá se Matěj Ruppert.

Autor:

Nejčtenější

Poprvé v bondovce bude agentem 007 žena, černošská herečka Lashana Lynchová

Britská herečka Lashana Lynchová ve filmu Captain Marvel

Novým tajným agentem s označením 007 bude po Danielu Craigovi poprvé v dějinách bondovek žena a černoška, britská...

Hudební kalendář 2019: Koncerty světových hvězd, které nesmíte prošvihnout

Z filmu Metallica: Francie na jednu noc

Rok 2019 zpříjemní hudebním fanouškům vystoupení řady hvězd. Přijedou Ed Sheera, Metallica nebo Billie Eilish, na...

Norská dvojčata Marcus & Martinus sobotním koncertem pobláznila Slavkov

Koncert norských dvojčat Marcuse & Martinuse v Slavkově u Brna vzbudil davové...

Kdekoliv se dvojčata Marcus & Martinus objeví, vzbudí davové šílenství. Nejinak tomu bylo i ve Slavkově u Brna na...

Hudební kalendář 2019: Největší letní festivaly v Česku

Rock for People 2018

Festivalová sezona začala letos brzy. Po celé republice od května do září probíhají desítky hudebních přehlídek, které...

KOMENTÁŘ: Mizerných dvě stě tisíc korun je dělí od nesmrtelnosti

Moderátor Marek Eben uvedl 29. června 2019 zrestaurovaný film Spalovač mrtvol...

Seznam je to úctyhodný a zároveň smutný. Úctyhodný, protože obsahuje jména našich velkých filmařských mistrů; smutný,...

Další z rubriky

KOMENTÁŘ: Masters of Rock svým fanouškům rozumí, program byl pestrý

Tarja Turunen na Masters of Rock 2019

Přes 20 tisíc lidí dorazilo do Vizovic na letošní ročník Masters of Rock. Největší tuzemskou přehlídku tvrdé rockové a...

Karle, zpívej! Nemluv! vzkázal mi Forman, vzpomíná jubilující Gott

Karel Gott ve videoklipu k písni Srdce nehasnou

Slaví narozeniny, píše paměti. Čerstvý osmdesátník Karel Gott je v jednom kole. V rozhovoru pro iDNES.cz zavzpomínal...

RECENZE: Sheeranovy spolupráce s Bieberem a Eminemem? Taková milá bokovka

Ed Sheeran na Letišti Letňany v Praze  (7. července 2019)

Na nové desce začal Ed Sheeran podle vlastních slov pracovat na notebooku během loňského turné. Album nazvané No.6...

Letní pohledy ke stažení: Vytiskněte, vymalujte a pošlete
Letní pohledy ke stažení: Vytiskněte, vymalujte a pošlete

Chcete někomu udělat radost pohledem, který domalujete a vybarvíte s dětmi? Připravili jsme celou sérii, kterou si zdarma stáhnete. Využít ji mohou i účastníci našeho Letního kolotoče.

Najdete na iDNES.cz