V Letňanech bude burácet Metallica. Pět důvodů, proč na letiště vyrazit

  17:54aktualizováno  17:54
Letní open air koncerty na konečné metra v polích dovedou být docela pruda. Když se odpoledne snažíte urvat dobré místo, bude vám vedro, večer málem zmrznete. Obřímu davu lidí se nelze vyhnout před akcí, při akci ani po ní. Přesto se najde řada argumentů, proč koncert Metalliky v neděli 18. srpna nevynechat.

1.Je to prostě Metallica

Málokterá z velkých kapel se dnes může chlubit turné skoro nekonečným. Metallica na to aktuální, kde propaguje svou desku Hardwired... to Self-Destruct, vyrazila už v únoru 2016 a původně měla šňůra skončit letos v březnu. „Ano, na poměry našeho byznysu je to neúměrně dlouhé, tak to možná fungovalo před dvaceti třiceti lety. Ale skvělé je, že je o naše koncerty takový zájem,“ říkal před minulým pražským koncertem baskytarista kapely Robert Trujillo. Ano, Metallica tu hrála loni v dubnu, vyprodala pražskou O2 arenu, teď je tu zase... A to není vůbec málo.

2.Ke vstupence dostanete desku

Metallica zjevně dobře ví, že prodejem desek se dneska může živit jen málokdo, a tak zvolila přesně opačný přístup. Ke vstupence na koncert, na který stejně chodí davy, dává své poslední album gratis. Buď na CD, nebo v digitální podobě.

Je to milé gesto vůči fanouškům. A taky si tím kapela tak trochu zajistí, že návštěvníci show tu novou hudbu znají a nebudou jen čekat na provařené hity.

3.Navíc dostanete i nahrávku z koncertu

Možná ještě lepší bonus a dárek dostanou příchozí až zpětně. Neboť každý, kdo koncert navštíví, získá možnost stáhnout si záznam z celé show ve formátu MP3.

Fotogalerie

To je skutečně netradiční krok oproti běžným „živákům“, kde se většinou použijí písně z několika koncertů podle toho, kde zrovna ta která vyšla nejlépe. V tomto případě však fanoušci dostanou suvenýr v podobě přesně té show, již předtím osobně zažili. Záznam má míchat a masterovat tým, který se podílel také na albu Hardwired... to Self-Destruct. Ale dá se předpokládat, že zůstanou případné drobné chybky nebo prostě vše, co se na koncertu třeba jen náhodou stane.

4.Této hudbě širé nebe svědčí

Metallica naposledy v O2 areně hrála takřka na dosah ruky publika, na malém pódiu uprostřed haly. A bylo to skvělé. To v Letňanech zcela jistě nehrozí. Kromě šťastlivců v prvních řadách budou všichni tak nějak daleko. Nicméně právě pro burácivou hudbu Metalliky a jí podobných byly tyto koncerty pod širým nebem stvořené. Oproti až komornímu Edu Sheeranovi to bude jistě zase i poslechově mohutný zážitek.

5.Jožin z Bažin. A co dál?

No a nakonec se můžeme jen dohadovat nad tím, jakou lokální specialitu si Metallica tentokrát přichystá. Minule Trujillo snaživě zpíval Mládkova Jožina z bažin a podle aktuálních setlistů kapela dál na místní písně sází. Ve Francii zněla Ma gueule od Johnnyho Hallydaye, ve Švédsku zase Staten och Kapitalet od místních pankáčů Ebba Grön. 

V Česku minule Metallica zvažovala pecky jako Škoda lásky nebo Jahody mražený. Tak nezbývá než se nechat překvapit.


Nejčtenější

RECENZE: Metallica a opakovaný vtip? Už zase hity naředila Jožinem

James Hetfield, Metallica, Letiště Letňany (18. srpna 2019)

Americká kapela Metallica hrála v neděli večer v pražských Letňanech sedmdesáti tisícům fanoušků, koncert byl velkolepý...

Hudební kalendář 2019: Koncerty světových hvězd, které nesmíte prošvihnout

Michael Bublé odehrál svou tuzemskou koncertní premiéru 24.1. 2014 v O2 aréně.

Rok 2019 zpříjemní hudebním fanouškům vystoupení řady hvězd. Přijedou Michael Bublé, Eros Ramazzotti nebo Ariana...

Hudební kalendář 2019: Největší letní festivaly v Česku

Rock for People 2018

Festivalová sezona začala letos brzy. Po celé republice od května do září probíhají desítky hudebních přehlídek, které...

RECENZE: Ječící fanynky a jalová show. Praze se představila Billie Eilish

Billie Eilish 20. srpna 2019 v pražské O2 areně

Beznadějně vyprodaná pražská O2 arena přihlížela v úterý večer koncertní premiéře hudebního zjevení dnešní doby....

Husákovy děti „sjíždějí“ na internetu veselé seriály po více dílech

Jim Parsons s kolegy ze seriálu Teorie velkého třesku na hollywoodském chodníku...

Muži online nejvíce sledují filmy, ženy zase seriály, jejichž fanoušky je také generace zvaná Husákovy děti, která...

Další z rubriky

RECENZE: Metallica a opakovaný vtip? Už zase hity naředila Jožinem

James Hetfield, Metallica, Letiště Letňany (18. srpna 2019)

Americká kapela Metallica hrála v neděli večer v pražských Letňanech sedmdesáti tisícům fanoušků, koncert byl velkolepý...

Soundtrack uzavře letní sezonu s Amadeem a s hity kapely Queen

Ze zkoušky projektu Amadeus Live

Festival filmové hudby a multimédií Soundtrack Poděbrady, jenž zabere poslední prázdninový víkend, se už etabluje jako...

Hudební kalendář 2019: Největší letní festivaly v Česku

Rock for People 2018

Festivalová sezona začala letos brzy. Po celé republice od května do září probíhají desítky hudebních přehlídek, které...

JAKO Z INSTAGRAMU: Stáhněte si zdarma milníkové kartičky
JAKO Z INSTAGRAMU: Stáhněte si zdarma milníkové kartičky

Znáte milníkové kartičky? Jsou to obrázky s textem, který označuje nějaký milník vašeho děťátka. eMimino si jich pro vás připravilo celou sadu k vytištění. Pojďte se na ně podívat.

Najdete na iDNES.cz