Ten má v nedávné minulosti za sebou vyprodanou O2 Arenu s show k dvaceti letům Chinaski, předávání loňských Andělů a před sebou comebackové turné Lucie. Od pořadatelů Majálesu dostal zadání vytvořit "nezaměnitelné pódium, dostatečně velké a technicky vybavené tak, aby zvládalo 'světovou show' českých kapel".
"Rádi bychom navázali na to, co se loni povedlo kapele Kryštof, a sice že české kapely, pokud mají dostatek talentu a píle, mohou světové kapely vyrovnat, nebo i překonat. Letos budou mít tuto příležitost i další," říká hlavní dramaturg Majálesu Michal Šamánek. Pódia na Majálesech podle něj letos nebudou mít mezi českými festivaly konkurenci. To hlavní, které uvidí návštěvníci v Praze a Brně, má 60 metrů na šířku a 20 metrů na výšku, LED obrazovky zaberou dvakrát větší plochu než loni. "Stavět se bude pět dnů před zahájením akce a likvidovat dva dny po skončení," uvedl Michal Šamánek.
Hudba je sice nejvýraznějším, ale zdaleka ne jediným nositelem majálesové zábavy. V těchto dnech intenzivně finišují přípravy studentských zón, které dohromady tvoří takzvané Studentské město. Jeho rozloha bude výrazně větší než v předchozích letech a nabídne různé atrakce, které více než půl roku připravovaly koordinační týmy univerzit i středních škol.
Už dříve pořadatelé oznámili, že letos zavádí jako novinku placení čipovými náramky. Výraznou změnou je také přesunutí pražského Majálesu do Letňan, kde se koná 30. dubna. Předcházet mu bude v pátek 25. dubna Majáles v Hradci Králové a 7. května ho následovat Majáles v Brně.