Madonna začala pozdě, přilákala Bílou i Havla

  10:32aktualizováno  10:32
Sedmnáct tisíc fanoušků zaplnilo Sazka Arenu, v níž vystoupila první dáma světové popové hudby - Madonna. Vstupenky bylo možné koupit ještě před koncertem.

ČTĚTE TAKÉ:
Na Madonnu se nedostalo 20 lidí. Skončili na policii

Zaplněnou Sazka Arenou zní hit Future Lovers z posledního alba Confessions on a Dance Floor, obří diskokoule sjíždí z výšky k zemi. Potom se koule otevře a uvnitř stojí hvězda večera - Madonna.

Zatímco popový idol vystupuje ven a obklopují jej tanečníci, lidé nadšeně skandují a fotografují americkou megastar.

Recenzi koncertu čtěte ZDE

Tak včera večer začalo Madonnino první pražské vystoupení v rámci světové série Confessions - Zpovědi. Koncert byl čtyřiapadesátou zastávkou turné, které odstartovalo v americkém Los Angeles 21. května.

Hudební událost letošního roku, jak lze bez nadsázky nazvat fakt, že se do Prahy podařilo dostat největší popovou hvězdu současnosti, však začalo s více než hodinovým zpožděním.

Přišla Lucie Bílá i Václav Havel
Do zákulisí koncertu nemá šanci proniknout nikdo nepovolaný. Výjimkou je bývalý prezident Václav Havel s dcerou své manželky Ninou. Jako dárek přinesl Madonně dvě své knihy v angličtině.

To Michael Kocáb se s dcerou Natálií pokoušel davem prodrat co nejblíže k pódiu. Mezi sedícími fanoušky se objevila i Lucie Bílá s manželem. Lidé na ni volali: „Lucie, zazpívej nám taky,“ na to zpěvačka odpověděla máváním.

To však bylo v době, kdy hvězda večera byla ještě v zákulisí. O rozruch se tak starali pouze zvukaři, kteří začali dolaďovat nástroje. Někteří z fanoušků to pochopili jako začátek koncertu, a tak začali tleskat a vyvolávat Madonnu.

Dva šťastní lovci autogramů
Do Prahy přiletěla Madonna už v úterý. I když se z hotelu Four Seasons, kde je ubytovaná, dvakrát vydala do večerní Prahy, fanoušci ji mohli spatřit pouze přes okénko Range Roveru, kterým jezdila. Setkat se s ní se podařilo jen dvěma šťastlivcům.

Deset minut po svém příjezdu do hotelu se totiž zpěvačce podařilo téměř nepozorovaně odjet z hotelu do synagogy. Za ní se vydalo pouze jediné auto, v němž byli "profesionální sběrači autogramů“. Čekali v zaparkovaném autě, a hned jak rover s Madonnou vyjel z garáže, pověsili se za něj a jeli až do Pařížské ulice.

"Zpěvačka po chvíli vyšla z nedaleké Staronové synagogy,“ řekl kamarád úspěšných sběratelů. Chvilku váhala, ale nakonec jim podepsala dvě své fotografie. Po návštěvě synagogy se vrátila do hotelu. Několik vytrvalců vydrželo před hotelem až do devíti hodin, kdy se zpěvačka vydala na večeři do restaurace Palffy palác na Malé Straně.

Včera už zpěvačka od rána nevytáhla paty z hotelu. Až ve čtvrt na čtyři zaparkovaly před vchodem do hotelu dva rovery. Dvě stovky fanoušků byly jako na trní. Nalepeni na zátarasech, které vytvářely koridor pro zpěvaččin odjezd, čekali, zda jim Madonna alespoň zamává.

"Budu tady na ni čekat třeba až do večera. A už se těším na koncerty, jdu na oba,“ nadšeně poskakovala sedmadvacetiletá Veronika z Brna v bílém tričku s Madonninou fotkou. Za dvacet minut konečně „popová královna“ vyšla ze dveří hotelu. "Hi, hi Madonna!!!“ řvala nadšeně skupinka děvčat s transparentem Welcome in Praha. Hvězda se ani neohlédla, rychle nastoupila do auta a odjela do Sazka Areny na generální zkoušku před koncertem.

Lístky byly i před koncertem
Už v jednu hodinu po obědě před Sazka Arenou stepovalo osmdesát nedočkavců, v šest hodin už tu bylo několik set lidí. Koncert měl přitom začít až v osm hodin večer. Ještě ve čtvrt na devět nebyla všechna místa plná. Zaplnila se jen plocha pod pódiem. Některá místa k sezení ale stále zela prázdnotou. Ta se zaplnila až ve tři čtvrtě na devět.

Dokonce ještě těsně před začátkem bylo možné koupit vstupenky, protože pořadatelé uvolnili několik set lístků, které se jim vrátily od prodejních partnerů na Slovensku. Proto také překupníci před Sazka Arenou většinou vstupenky prodávali za původní cenu. Po začátku koncertu bylo pár lístků k mání dokonce i za tři stovky.

S přibývajícím časem stoupá nervozita a teplota v hale. Pořadatelé dokonce musí vytáhnout několik lidí z předních řad pod pódiem. A to i přesto, že do "kotle“ posílají kelímky s vodou. V hale je takové dusno, že někteří fanoušci omdlévají.

Ale to už tu je obří diskokoule s Madonnou a zpěvačka zdraví publikum: "Hello Prague!“ A dál pokračuje anglicky: "Půjdete do toho se mnou?“ Odpovídá jí sedmnáctitisícové: "Anóóó!“

Show jsme sledovali v on-line reportáži ZDE

Madonně je to však málo, a tak se ptá znovu. V tu chvíli se hala málem složila řevem.
A pak zazní hit Like a Virgin, kterým Madonna ještě jako nováček ve světovém showbyznysu získávala první davy fanoušků v roce 1984.

V půl desáté a pět minut čeká diváky nejrozporuplnější části show - Madonna visí na obřím kříži s trnovou korunou na hlavě. Když z něj slézá, na plátně za ní se objevují snímky dětí z Afriky, které nemají rodiče a umírají na AIDS. Tímto způsobem upozorňuje na chudobu ve světě.

Madonna se už naplno rozjela. Tatam je počáteční ostražitost. Ptá se několika lidí pod pódiem, odkud jsou. Jeden z diváků odpovídá: "Ze Slovenska.“ Zpěvačka na to reaguje: "To je škoda, že jste se rozdělili. Lidi by se měli spojovat a ne rozdělovat. Pojďme se všichni spojit!“ Lidé v hale šílí. A tak to jde až do čtvrt na dvanáct, kdy koncert končí.

Stejná megashow čeká i dnes na dalších sedmnáct tisíc fanoušků.

Autoři:

Nejčtenější

Z Nabarveného ptáčete se odcházelo i v Torontu, píše Daily Mail

Teaser k filmu Nabarvené ptáče

I druhá festivalová zastávka snímku Václava Marhoula Nabarvené ptáče potvrdila, že ne každý divák je schopen přijmout...

Zemřel hudebník Ric Ocasek. Exmanželovi topmodelky Pořízkové bylo 75 let

Hudebník Ric Ocasek s manželkou Pavlínou Pořízkovou na snímku z roku 2009.

Zemřel rockový hudebník a producent Ric Ocasek. Bývalému manželovi topmodelky Pavlíny Pořízkové bylo 75 let. Zpěváka...

PRVNÍ DOJMY: Je Nabarvené ptáče dobrý film? Rozhodně pro to dělá maximum

Teaser k filmu Nabarvené ptáče

O Nabarveném ptáčeti už se ví skoro všechno. Jak se slavně probilo na festivaly v Benátkách a Torontu, že mu jedni...

VIDEO: Dagmar Havlová je zase komička. Na domovní schůzi Vlastníků

Z natáčení komedie Vlastníci

Komedie pro ty, kdo to nezažili. Tak si říká novinka režiséra a scenáristy Jiřího Havelky Vlastníci, která zamíří do...

RECENZE: Film Nabarvené ptáče je pásmo obrazů. I když nádherných

Druhá ukázka z filmu Václava Marhoula Nabarvené ptáče

Coby producentský čin představuje Nabarvené ptáče nesporně událost roku, před níž se sluší hluboce smeknout. Jako film,...

Další z rubriky

V červnu u nás zahrají Green Day. Rock for People kvůli nim posouvá termín

Green Day

Americká punkrocková kapela Green Day bude hlavní hvězdou dalšího ročníku Rock for People. Festival kvůli nim posune...

Na novém albu elektronického kultu Vanessa zazní zlo, opovržení a nenávist

Samir Hauser (Vanessa)

Noční můra všech mravokárců a pokrytců Vanessa, vedená diktátorem pokleslého vkusu Samirem Hauserem, vydá v listopadu...

VIDEO: Píseň Marty Kubišové Modlitba pro Martu má nový videoklip

Vrcholem večera bylo vystoupení Marty Kubišové (25. listopadu 2017).

Píseň Modlitba pro Martu poprvé zazněla v televizním seriálu Píseň pro Rudolfa III. a záhy se stala trnem v oku všem...

Najdete na iDNES.cz