Madonna začala pozdě, přilákala Bílou i Havla

  10:32aktualizováno  10:32
Sedmnáct tisíc fanoušků zaplnilo Sazka Arenu, v níž vystoupila první dáma světové popové hudby - Madonna. Vstupenky bylo možné koupit ještě před koncertem.

ČTĚTE TAKÉ:
Na Madonnu se nedostalo 20 lidí. Skončili na policii

Zaplněnou Sazka Arenou zní hit Future Lovers z posledního alba Confessions on a Dance Floor, obří diskokoule sjíždí z výšky k zemi. Potom se koule otevře a uvnitř stojí hvězda večera - Madonna.

Zatímco popový idol vystupuje ven a obklopují jej tanečníci, lidé nadšeně skandují a fotografují americkou megastar.

Recenzi koncertu čtěte ZDE

Tak včera večer začalo Madonnino první pražské vystoupení v rámci světové série Confessions - Zpovědi. Koncert byl čtyřiapadesátou zastávkou turné, které odstartovalo v americkém Los Angeles 21. května.

Hudební událost letošního roku, jak lze bez nadsázky nazvat fakt, že se do Prahy podařilo dostat největší popovou hvězdu současnosti, však začalo s více než hodinovým zpožděním.

Přišla Lucie Bílá i Václav Havel
Do zákulisí koncertu nemá šanci proniknout nikdo nepovolaný. Výjimkou je bývalý prezident Václav Havel s dcerou své manželky Ninou. Jako dárek přinesl Madonně dvě své knihy v angličtině.

To Michael Kocáb se s dcerou Natálií pokoušel davem prodrat co nejblíže k pódiu. Mezi sedícími fanoušky se objevila i Lucie Bílá s manželem. Lidé na ni volali: „Lucie, zazpívej nám taky,“ na to zpěvačka odpověděla máváním.

To však bylo v době, kdy hvězda večera byla ještě v zákulisí. O rozruch se tak starali pouze zvukaři, kteří začali dolaďovat nástroje. Někteří z fanoušků to pochopili jako začátek koncertu, a tak začali tleskat a vyvolávat Madonnu.

Dva šťastní lovci autogramů
Do Prahy přiletěla Madonna už v úterý. I když se z hotelu Four Seasons, kde je ubytovaná, dvakrát vydala do večerní Prahy, fanoušci ji mohli spatřit pouze přes okénko Range Roveru, kterým jezdila. Setkat se s ní se podařilo jen dvěma šťastlivcům.

Deset minut po svém příjezdu do hotelu se totiž zpěvačce podařilo téměř nepozorovaně odjet z hotelu do synagogy. Za ní se vydalo pouze jediné auto, v němž byli "profesionální sběrači autogramů“. Čekali v zaparkovaném autě, a hned jak rover s Madonnou vyjel z garáže, pověsili se za něj a jeli až do Pařížské ulice.

"Zpěvačka po chvíli vyšla z nedaleké Staronové synagogy,“ řekl kamarád úspěšných sběratelů. Chvilku váhala, ale nakonec jim podepsala dvě své fotografie. Po návštěvě synagogy se vrátila do hotelu. Několik vytrvalců vydrželo před hotelem až do devíti hodin, kdy se zpěvačka vydala na večeři do restaurace Palffy palác na Malé Straně.

Včera už zpěvačka od rána nevytáhla paty z hotelu. Až ve čtvrt na čtyři zaparkovaly před vchodem do hotelu dva rovery. Dvě stovky fanoušků byly jako na trní. Nalepeni na zátarasech, které vytvářely koridor pro zpěvaččin odjezd, čekali, zda jim Madonna alespoň zamává.

"Budu tady na ni čekat třeba až do večera. A už se těším na koncerty, jdu na oba,“ nadšeně poskakovala sedmadvacetiletá Veronika z Brna v bílém tričku s Madonninou fotkou. Za dvacet minut konečně „popová královna“ vyšla ze dveří hotelu. "Hi, hi Madonna!!!“ řvala nadšeně skupinka děvčat s transparentem Welcome in Praha. Hvězda se ani neohlédla, rychle nastoupila do auta a odjela do Sazka Areny na generální zkoušku před koncertem.

Lístky byly i před koncertem
Už v jednu hodinu po obědě před Sazka Arenou stepovalo osmdesát nedočkavců, v šest hodin už tu bylo několik set lidí. Koncert měl přitom začít až v osm hodin večer. Ještě ve čtvrt na devět nebyla všechna místa plná. Zaplnila se jen plocha pod pódiem. Některá místa k sezení ale stále zela prázdnotou. Ta se zaplnila až ve tři čtvrtě na devět.

Dokonce ještě těsně před začátkem bylo možné koupit vstupenky, protože pořadatelé uvolnili několik set lístků, které se jim vrátily od prodejních partnerů na Slovensku. Proto také překupníci před Sazka Arenou většinou vstupenky prodávali za původní cenu. Po začátku koncertu bylo pár lístků k mání dokonce i za tři stovky.

S přibývajícím časem stoupá nervozita a teplota v hale. Pořadatelé dokonce musí vytáhnout několik lidí z předních řad pod pódiem. A to i přesto, že do "kotle“ posílají kelímky s vodou. V hale je takové dusno, že někteří fanoušci omdlévají.

Ale to už tu je obří diskokoule s Madonnou a zpěvačka zdraví publikum: "Hello Prague!“ A dál pokračuje anglicky: "Půjdete do toho se mnou?“ Odpovídá jí sedmnáctitisícové: "Anóóó!“

Show jsme sledovali v on-line reportáži ZDE

Madonně je to však málo, a tak se ptá znovu. V tu chvíli se hala málem složila řevem.
A pak zazní hit Like a Virgin, kterým Madonna ještě jako nováček ve světovém showbyznysu získávala první davy fanoušků v roce 1984.

V půl desáté a pět minut čeká diváky nejrozporuplnější části show - Madonna visí na obřím kříži s trnovou korunou na hlavě. Když z něj slézá, na plátně za ní se objevují snímky dětí z Afriky, které nemají rodiče a umírají na AIDS. Tímto způsobem upozorňuje na chudobu ve světě.

Madonna se už naplno rozjela. Tatam je počáteční ostražitost. Ptá se několika lidí pod pódiem, odkud jsou. Jeden z diváků odpovídá: "Ze Slovenska.“ Zpěvačka na to reaguje: "To je škoda, že jste se rozdělili. Lidi by se měli spojovat a ne rozdělovat. Pojďme se všichni spojit!“ Lidé v hale šílí. A tak to jde až do čtvrt na dvanáct, kdy koncert končí.

Stejná megashow čeká i dnes na dalších sedmnáct tisíc fanoušků.

Autoři:

Mohlo by vás zajímat

24. 2. se uskuteční 91. ročník předávání filmových cen v Los Angeles
23. 3. proběhne předávání filmových cen (Praha, Rudolfinum)
17. 3. bude mít premiéru pořad Za oponou na iDNES KINO


Nejčtenější

Boris Rösner mi radil, ať Ulici beru, vzpomíná Martin Hofmann z Mostu!

Martin Hofmann v seriálu Most! (2019)

Zatímco se všude mluví o seriálu Most!, sedáme si spolu v šatně pražského Divadla v Celetné. Před pěti minutami...

KOMENTÁŘ: Záhadná postava. Velice spokojený televizní divák

Ze seriálu Most!

Patří do rodiny nadpřirozených bytostí z novodobých pohádek. Na rozdíl od početné armády reptalů ho nikdy nikdo...

VIDEO: Poslední díl seriálu Most! posune vysílací čas. Kvůli vulgaritě

MOST!

Sedm dílů seriálu Most! se vysílalo hned po deváté večer, ale jeho osmá, závěrečná epizoda posune v pondělí 25. února...

RECENZE: Jaromír Hanzlík si napsal telenovelu Léto s gentlemanem

Trailer k filmu Léto s gentlemanem

Na svatého Valentýna utrpěla kina srážku s telenovelou. Kdyby v titulcích filmu stálo Rosamunde Pilcherová a běžel na...

RECENZE: Kéž by Černé vdovy měly víc rozumu. Anebo ztřeštěnosti

Propagační fotografie k seriálu Černé vdovy

Jitka Čvančarová, Jana Plodková a Lucia Siposová se v seriálu Černé vdovy zbaví manželů, ale nikoli policisty v podání...

Další z rubriky

RECENZE: Avril Lavigne se po rozvodu i nemoci vrací s hlavou nad vodou

Avril Lavigne na koncertu v Praze v roce 2008

Kanadská zpěvačka Avril Lavigne patřila k populárním postavám přelomu tisíciletí. Po teenagerských hitech jako Sk8ter...

Avantasia míří do Karlína i Vizovic. Je to návrat domů, říká Tobias Sammet

Avantasia se na Masters of Rock vrátí po třech letech.

Jako kluk si představoval, že jednou bude stát na velkém pódiu a zpívat pro tisíce fanoušků. A Tobias Sammet si svoje...

Petr Kalandra byl génius. Měli jsme se moc rádi, vzpomíná Jan Spálený

Jan Spálený při koncertu ve Skokách

Jan Spálený s kapelou ASPM vydává po devíti letech novou desku Nemůžu popadnout tvůj dech. „Na rozdíl od posledního...

Najdete na iDNES.cz