Lucerna pomohla koncertem Nad vodou

  11:41aktualizováno  11:41
Stovky mladých lidí zaplnily v pondělí vpodvečer pražskou pasáž Lucerna. V tamním Music Baru se uskutečnil první ze čtyř plánovaných charitativních koncertů Nad vodou. "Sálem prošlo na 1800 lidí, kteří na dobrovolném vstupném vybrali 224 463,50 Kč," řekl iDNES Šimon Pánek ze společnosti Člověk v tísni a dodal, že výtěžek během večera doplnily sponzorské dary v hodnotě 150 tisíc korun.

Celková suma 374 463,50 bude poukázána společnosti Člověk v tísni na konto konkrétní pomoci postiženým povodněmi. Další z koncertů mají být v Plzni, Ústí nad Labem a v Českých Budějovicích.

Mezi těmi, kteří bez nároku na honorář vyběhli na trať koncertního maratonu, byli například Anna K., Ivan Hlas, Bohouš Josef, Jaroslav Svěcený, Laďa Kerndl a skupiny Děda Mládek Illegal Band, Kryštof, Mig 21 a Chinaski. První část vysílaly v přímém přenosu Česká televize a Radiožurnál.

Výtěžek koncertu z Lucerna Music Baru zjistili organizátoři v úterý dopoledne na pražském magistrátu, když peníze protokolárně spočítali. Už v pondělí však bylo zřejmé, že lidé s podporou postižených záplavami neváhají - v zapečetěné schránce se hromadily stovky, dvousetkoruny i bankovky vyšší hodnoty.

"Do kasičky jsem dala čtyři stovky, ale vybírali jsme už v práci. Myslím si, že podobné akce jsou zapotřebí," řekla Daniela Dlasková z Horních Krut, která v Praze pracuje a na koncert přišla se svými kamarádkami.

"Je to bohulibá a potřebná akce. Přesvědčil jsem se o tom, když jsem tyto události sledoval v televizi, projel si Prahu a vlastně i celé Čechy, neboť jsme s kapelou v pátek hráli v Železné Rudě a tedy projížděli Plzní, mým rodištěm. Neviděli jsme nic veselého," řekl frontman skupiny Burma Jones a muzikálový zpěvák Bohouš Josef.

Brněnský Sinatra Laďa Kerndl připomněl, jak před pěti lety v Divadle Bolka Polívky udělali podobný koncert a získaných 55 tisíc korun rozdělili lidem v Leštině u Zábřehu na Moravě, těžce postižené povodněmi. "Když mi zavolali teď z Prahy, přijel jsem samozřejmě velmi rád. Jako Moravák pomoci Čechům a těm, kteří to potřebují. Věřím, že i ta malá troška pomůže," řekl.

Další charitativní akci v pondělí v Praze uspořádala ve svých třech pražských multikinech společnost Ster Century a odpoledne promítala pro postižené záplavami zdarma. Od 17 platili diváci jednotné vstupné 100 korun, přičemž polovina z výtěžku bude věnována prostřednictvím společnosti Člověk v tísni na pomoc lidem v postižených oblastech.

Autoři: ,

Nejčtenější

Poprvé v bondovce bude agentem 007 žena, černošská herečka Lashana Lynchová

Britská herečka Lashana Lynchová ve filmu Captain Marvel

Novým tajným agentem s označením 007 bude po Danielu Craigovi poprvé v dějinách bondovek žena a černoška, britská...

Oldřich Kaiser prodělal infarkt. Skončil na jednotce intenzivní péče

Oldřich Kaiser (1. března 2017)

Herec Oldřich Kaiser (64) skončil po prodělaném infarktu myokardu na jednotce intenzivní péče v jedné z pražských...

Hudební kalendář 2019: Největší letní festivaly v Česku

Rock for People 2018

Festivalová sezona začala letos brzy. Po celé republice od května do září probíhají desítky hudebních přehlídek, které...

KOMENTÁŘ: Mizerných dvě stě tisíc korun je dělí od nesmrtelnosti

Moderátor Marek Eben uvedl 29. června 2019 zrestaurovaný film Spalovač mrtvol...

Seznam je to úctyhodný a zároveň smutný. Úctyhodný, protože obsahuje jména našich velkých filmařských mistrů; smutný,...

RECENZE: Rammstein zapálili i kočárek. Jen kdyby to mohl každý vidět

Rammstein 16. července 2019 v pražské Eden Areně

Skalní fanoušci Rammstein budou nejspíš přísahat, že jejich úterní koncert v pražském Edenu byl skvělý a ze svého...

Další z rubriky

Jak vnímají hudbu neslyšící? I to můžou návštěvníci Colours vyzkoušet

Mastercard Music Sensory Lab na Colours of Ostrava 2019

Kromě čistě hudebních i čistě doprovodných zážitků můžou účastníci festivalu Colours of Ostrava okusit i muzikantsky...

KOMENTÁŘ: Masters of Rock svým fanouškům rozumí, program byl pestrý

Tarja Turunen na Masters of Rock 2019

Přes 20 tisíc lidí dorazilo do Vizovic na letošní ročník Masters of Rock. Největší tuzemskou přehlídku tvrdé rockové a...

Hudební kalendář 2019: Největší letní festivaly v Česku

Rock for People 2018

Festivalová sezona začala letos brzy. Po celé republice od května do září probíhají desítky hudebních přehlídek, které...

Najdete na iDNES.cz