Love Planet rozjasnili The Rasmus a ostrý rap

  18:35aktualizováno  22:38
Festival Love Planet odolal dešti. Fanoušky, kterých dorazilo méně než první den, rozvášnili finští rockeři The Rasmus či americká rapmetalová formace Body Count.

Love Planet 2006 - The Rasmus - Finští rockeři The Rasmus přivedli do varu fanynky na festivalu Love Planet v Praze. (12. srpna 2006) | foto: Michal ŽákiDNES.cz

Areálem výstaviště v Praze-Holešovicích se druhý den Love Planet pohybovalo odhadem o třetinu méně diváků, než bylo zhruba osm tisíc lidí, kteří přišli v pátek. - čtěte článek Love Planet tleskalo rocku i dekadenci

"Kapely, které hrály první den, odjely spokojené. Většinou zůstaly až do konce, aby viděly své kolegy. Členové Franz Ferdinand ani nešli do šatny a utíkali s občerstvením v ruce, aby stihli Pet Shop Boys," uvedl mluvčí festivalu Petr Novák.

Nad festivalem se po oba dny držela zamračená obloha, ale vždy spadlo jen pár kapek a hrozící hustý déšť se nespustil.

Češi umetali cestičku
Sobotní program zahájila s úderem třetí hodiny odpolední tuzemská postpunková kapela Clou, na kterou čekala nevděčná úloha hrát pro minimální publikum, které se teprve scházelo.

Love Planet 2006 - 100°CObdodbně dopadly i další české kapely, které měly připravit půdu pro slavnější kolegy. Kopřivnická Nierika šla na popovém podiu cestou hypnotických melodií.

Gaia Mesiah a 100°C na Rock Stage svým řízným rockem umetaly cestičku pro jesenické Priessnitz a jednu z dnešních hlavních hvězd, americké naštvané rappery Body Count s Ice-T a finské rockery The Rasmus.

Ze začátku chybělo publikum
Love Planet 2006 - Gaia MesiahVýsledek byl téměř stejný. Děvčata a kluk z Gaia Mesiah se mohli chlubit alespoň početnějším publikem, které však svým nezájmem dávalo najevo, že přišlo výraznějším tancem a křikem podpořit někoho jiného.

Kapelu však vlažná reakce nezlomila. Opřela se do strun - pár jich nápor nevydrželo - a hlasivek, až z přihlížejícího davu během pár posledních písní přece jen nějakou reakci vyždímaly.

Love Planet 2006 - NierikaNierika na tom byla o poznání hůře. Kopřivničtí hráli své nejlepší věci pěkně od podlahy, i když rockovější kousky zařadili až po dvaceti minutách. Podařilo se ji tím vybudit alespoň nějaký zájem nevelkých řad diváků.

Těžko říct, kde tou dobou byli fanoušci australských Loonaloop (jejichž zpěvačka později během koncertu ukázala své zelené kalhotky), belgických Hooverphonic či britské elektropopové formace I AM X, dalšího z hřebů sobotního programu. Před pódiem Pop Stage určitě ne.

Body Count láli na Bushe
Love Planet 2006 - PriessnitzS rockovými melancholiky Priessnitz, kteří přehráli své hity, už Love Planet zase v podvečer začínalo nabírat alespoň trochu obrátky. A když se na pódiu zjevil Ice-T s kapelou Body Count, byl festival zase alespoň trochu zpět ve formě.

Průkopníci gansta rapu kříženého s ostrými kytarovými riffy v Praze zažili první velký koncert po obnovení kapely. "Dali jsme se znovu dohromady, protože nejsme spokojeni se stávající politickou situací v USA a chceme to dát najevo," vysvětloval v rozhovorech kytarista Ernie C.

Love Planet 2006 - Body CountBody Count předvedli jak staré pecky včetně Disorder, kterou frontman Ice-T nahrál s kapelou Slayer pro soundtrack k filmu Judgement Night průkopnicky křížící metal s rapem, tak novinky z čerstvě vydaného alba Murder 4 Hire.

"Pokud jste ho ještě neslyšeli, tak si ho kupte, stáhněte nebo ukradněte," vyzýval z pódia Ice-T, který si během koncertu neodpustil pár jadrných "fuck" výrazů na adresu amerického prezidenta George W. Bushe.

Sprint na The Rasmus
Love Planet 2006 - HooverphonicPo divadelně zadumaném show Hooverphonic, kteří se do Prahy vrátí už v říjnu na samostatný koncert, přišli na řadu The Rasmus. "Fanynky kapely čekaly před branami už od rána, a sotva jsme otevřeli, sprintovaly před pódium, kde postávají celý den," podotkl Petr Novák.

Finská kapela se odvděčila setem postaveným na hitech z posledních dvou alb Dead Letters a Hide From The Sun. Kotel dívek nadšeně doprovázel zpěváka Lauriho Ylönena, jenž si nahlas pochvaloval, jak je skvělé být zpátky v Praze.

"České krásky, ukažte se víc," burcoval pak publikum Chris Corner, vůdčí postava formace I AM X, která v tuzemsku pravidelně koncertuje a svým stylizovaným temným elektro popem obstarala koncertní finále festivalu.

Kdo měl před půlnocí ještě náladu se bavit, mohl využít taneční scény, po oba dny doplňující koncertní nabídku, ať už pódium Red Bull Music Academy nebo stan Red Zone, kde se představovali dýdžejové a live acty, například Le Pneumatiq a Ear Drum Kru. Až do půl třetí do rána byl naplánováno úplně poslední vystoupení Love Planet, které připadlo britskému projektu Soul Of Man.

Autoři:

Nejčtenější

Z Nabarveného ptáčete se odcházelo i v Torontu, píše Daily Mail

Teaser k filmu Nabarvené ptáče

I druhá festivalová zastávka snímku Václava Marhoula Nabarvené ptáče potvrdila, že ne každý divák je schopen přijmout...

Zemřel hudebník Ric Ocasek. Exmanželovi topmodelky Pořízkové bylo 75 let

Hudebník Ric Ocasek s manželkou Pavlínou Pořízkovou na snímku z roku 2009.

Zemřel rockový hudebník a producent Ric Ocasek. Bývalému manželovi topmodelky Pavlíny Pořízkové bylo 75 let. Zpěváka...

PRVNÍ DOJMY: Je Nabarvené ptáče dobrý film? Rozhodně pro to dělá maximum

Teaser k filmu Nabarvené ptáče

O Nabarveném ptáčeti už se ví skoro všechno. Jak se slavně probilo na festivaly v Benátkách a Torontu, že mu jedni...

VIDEO: Dagmar Havlová je zase komička. Na domovní schůzi Vlastníků

Z natáčení komedie Vlastníci

Komedie pro ty, kdo to nezažili. Tak si říká novinka režiséra a scenáristy Jiřího Havelky Vlastníci, která zamíří do...

RECENZE: Film Nabarvené ptáče je pásmo obrazů. I když nádherných

Druhá ukázka z filmu Václava Marhoula Nabarvené ptáče

Coby producentský čin představuje Nabarvené ptáče nesporně událost roku, před níž se sluší hluboce smeknout. Jako film,...

Další z rubriky

Machine Gun Kelly nabídl v Praze úsměvnou hru na hip hop

Machine Gun Kelly

Byl to hiphopový koncert a nebyl. Celý večer v pražském Foru Karlín působil spíš jako návrat v čase až kamsi do...

Virtuózní metalisté Dream Theater připomenou živě svou nejlepší desku

Dream Theater

Bravurní instrumentální výkony, panoramaticky vystavěné skladby a koncerty, nad jejichž provedením se tají dech. I to...

Na novém albu elektronického kultu Vanessa zazní zlo, opovržení a nenávist

Samir Hauser (Vanessa)

Noční můra všech mravokárců a pokrytců Vanessa, vedená diktátorem pokleslého vkusu Samirem Hauserem, vydá v listopadu...

Najdete na iDNES.cz