Carlos Santana vystoupí v říjnu v pražské O2 areně.

Carlos Santana vystoupí v říjnu v pražské O2 areně. | foto: Live Nation

Lístky na Carlose Santanu jdou do prodeje. Kytarista zahraje v říjnu

  • 0
Vstupenky na říjnový koncert Carlose Santany se začnou prodávat v předprodejní síti Sazkaticket v pátek v rozmezí od 790 do 1 490 korun. Jeden z nejslavnějších současných kytaristů světa zahraje v pražské O2 areně 15. října. Přijede v rámci turné k reedici své jedenáct let staré desky Supernatural.

Koncepční nahrávka byla v době svého vydání ve Státech patnáctkrát platinová a hostovala na ní řada muzikantů včetně Erika Claptona, Eagle-Eye Cherry, Lauryn Hillové či Dava Matthewse. Součástí nového vydání je i druhé CD, na něž Santana nahrál zbrusu nový materiál. Letos dvaašedesátiletý mexický hudebník za svou práci dohromady získal už deset cen Grammy.

Poprvé u nás hrál před šesti lety

V rámci aktuálního turné by měl Santana kromě novinek nabídnout fanouškům zejména průřez svou
více než padesátiletou hudebnickou kariérou. Santana se proslavil už koncem 60. a začátkem 70. let, kdy začal kombinovat rock s vlivy jazzu a salsy a skloubil kytarové riffy a perkuse ve svých rodných latinských rytmech.

Do Prahy se Santana s kapelou vrací už podruhé. Poprvé tu koncertoval před šesti lety. Kromě hudby provozuje i síť mexických restaurací.