GLOSA: Leoš Mareš na koncert v O2 areně přivedl i Freddieho Mercuryho

  7:59aktualizováno  7:59
Po roce je Leoš Mareš opět v O2 areně. Ve čtvrtek v Praze absolvoval první ze série tří koncertů. Měl vyprodáno a narvanou halu bavil od začátku do konce nadupanou show. Hudebně se tu odehrálo kupodivu dost, ale především díky hostům.

Vytkněme před závorku, že Leoš Mareš se ani po roce nenaučil zpívat, na klavír hraje jako začínající školák, nové písně nemá a ty staré jsou, jaké jsou. Kdo šel na jeho „koncert“ za hudebním zážitkem, spletl se. Ale takových lidí bylo mezi patnácti tisíci návštěvníky čtvrteční O2 areny pomálu.

Po předloňských dvou koncertech ve Foru Karlín a loňských dvou show v O2 areně je tu Mareš s trojákem. Čtvrteční a páteční koncerty má vyprodané, sobotnímu k tomu zbývá málo. Ceny vstupenek jsou na tuzemské poměry vysoké, ale návštěvníci za svoje peníze dostanou show srovnatelnou se světovými hvězdami.

Konfety v nadlimitním množství hned u první skladby. Blikající náramky na rukou návštěvníků. Trojité molo po délce celé haly. Opulentní světla a obrazovky. Živý orchestr. To jsou ingredience, ze kterých Mareš svou show vystavěl. Doprovázela ho živá kapela, ale se zvukem si aspoň zpočátku nikdo moc starosti nedělal.

Srdce hudbymilovných posluchačů zaplesalo při dlouhém kytarovém sólu Igora Ochepovského v závěru koncertu a při jednom z nečekaných hostů. Mareš se totiž publiku vyznal z toho, jak při sledování filmu Bohemian Rhapsody litoval, že nezažil naživo vystoupení kapely Queen na Live Aid v roce 1985. A tak si na svůj koncert pozval český revival Queenie a rozjela se parádní show.

Fotogalerie

Nejen, že tuzemská inkarnace Freddieho Mercuryho v podobě zpěváka Michaela Klucha je takřka bezchybná. Hlavní hvězda večera navíc usedla takřka mezi diváky (ve skutečnosti na okraj prostředního mola) a omezila se na hecování vlastního publika ve prospěch pozvaných muzikantů. Jestli to nebyl jeden z koncertních zážitků roku, pak nejdojemnější určitě.

Z nových hostů pobavil Marek Ztracený, který se posadil ke klavíru v roli náhodně vybraného barmana, když Marešovi hraní nešlo, a potěšil i Ben Cristovao. Jinak si tu opět zazpíval Pavel Callta, Helena Zeťová či Tereza Kerndlová.

Kdyby se čtvrteční vystoupení hodnotilo jako koncert hudebníka, nedopadlo by dobře. Ovšem jako show prostoupená ještě navíc Marešovou sebeshazující ironií to bylo velmi zábavné.


Nejčtenější

Hudební kalendář 2019: Koncerty světových hvězd, které nesmíte prošvihnout

Ed Sheeran na svém prvním pražském koncertě 12. 2. 2015 v pražské Tipsport Areně

Rok 2019 zpříjemní hudebním fanouškům vystoupení řady hvězd. Přijedou Ed Sheera, Metallica nebo Billie Eilish, na...

KVÍZ: Jak znáte seriál Nemocnice na kraji města a jeho tvůrce?

Herci Ladislav Chudík a Miloš Kopecký v televizním seriálu Nemocnice na kraji...

Seriál Nemocnice na kraji města patří k televizním legendám. Časy, kdy ho sledovaly miliony lidí, aby pak druhý den...

Hudební kalendář 2019: Největší letní festivaly v Česku

Rock for People 2018

Festivalová sezona začala letos brzy. Po celé republice od května do září probíhají desítky hudebních přehlídek, které...

Hudební kalendář 2019: Největší koncerty českých a slovenských interpretů

Skupina Kabát na festivalu České Hrady CZ ve Švihově

Rok 2019 je jubilejní pro řadu českých a slovenských interpretů a nejčastější volbou pro velkolepou oslavu je O2 arena....

RECENZE: Záchranářská Linka poradí, kam volat, ale častěji vzlyká

Ze seriálu Linka

Lékařská Sanitka už tu byla, pilotní Hasiči taky, o policejních ságách nemluvě. Takže zbývalo veškeré složky...

Další z rubriky

I u vás překvapíme, slibuje kapela, co si dělala šoufky z Justina Biebera

Matt Kean z kapely Bring Me The Horizon na londýnském festivalu All Points East...

Britská rocková kapela Bring Me the Horizon bude jednou z hvězd letošního Rock for People. Na festivalu v Hradci...

AUDIO: Poslechněte si ukázky z Balkanizace, Mr. Loco tu zpívají česky

Kapela Mr. Loco

V pátek 14. června vyšlo druhé studiové album kapely Mr. Loco s názvem Balkanizace. Na rozdíl od prvotiny Balkan Trip z...

Klavír vám doma sám hraje. Třeba jako Bernstein, Lang Lang nebo Kahánek

Klavírní virtuos Ivo Kahánek

Neviditelný pianista sedí za nástrojem, jehož klapky se samy pohybují. Filmový trik? Nikoli, je to už realita....

Vlhčenec ubrouskový: Krkonoše bojují s odpadky vtipnou kampaní
Vlhčenec ubrouskový: Krkonoše bojují s odpadky vtipnou kampaní

Krkonošský národní park (KRNAP) v loňském roce navštívilo téměř 3,8 milionu lidí. Negativním dopadem masové turistiky je velké množství odpadků, které po sobě lidé v přírodě zanechávají. Dobrovolníci jich každoročně sesbírají skoro 3 tuny.

Najdete na iDNES.cz